reklama

Čachtická paní: Pověsti o krvavé vražedkyni nelhaly

Byla krásná, ale šíleně krutá Foto:
Byla krásná, ale šíleně krutá
Foto: blackstate.gr

Byla pohledná, hnědooká, vzdělaná a měla prý slabost pro omlazující koupele v čerstvé krvi dívek, která měla znásobit její krásu, vyzmizíkovat vrásky a celkově jí vrátit energii, vitalitu a půvab. Co všechno předcházelo tomu, než se na její kruté praktiky přišlo?

Alžběta Báthoryová se narodila 7. srpna 1560, pocházela z rodu, kde extrémní povahy byly něčím jako rodinným prokletím. Jeden měl výbušnou povahu se sklonem k agresi, druhý ujížděl ve zvrhlých sexuálních praktikách, nebyla jim cizí sobeckost, namyšlenost a despotismus. Rovněž byli i poměrně majetní.

Svatbou to všechno začalo….

Sama Alžběta byla bystrá, učenlivá a sečtělá. A hned v 15 letech se stala vdanou paní, kdy za muže pojala Ference Nádasdyho, muže se silným politickým vlivem, který disponoval i značným bohatstvím. Také jejich svatba byla pompézní, na seznamu vážených hostů byl i sám habsburský císař a o mnohém také vypovídá fakt, že podle dostupných zdrojů se svatby účastnilo cca 4600 lidí. Později Alžběta porodila celkem pět dětí.

 

Se jménem šlechtičny se pojí především Čachtický hrad, který se Alžbětě stal nejen domovem, ale zároveň i zrůdným místem činu nespočtu vražd (přesná čísla však dodnes nevíme, někdo mluví o 20, jiný o 600, ostatní dokonce o 2000 obětí). Ferenc si se svou ženou více než dobře rozuměl, oba totiž byli ze stejného „těsta“ a ve vražedném běsnění ji nejenom podporoval a kryl, ale dokonce jí i radil. Jeho rady byly údajně sadistické, bolestivé a líčení jejich provádění nahánělo všem hrůzu.

bathory_ver2 Foto:

                                                                                                                Foto: fredfred.com

Hrůzné činy v podzemí

„Čachtické paní“ nahrávalo do noty také neklidné válečné období, které panovalo v celých Uhrách. Země byla sužována bitvami, nekončícími válkami, které byly korunovány smrtí, bolestí, smutkem a pocity beznaděje. Jako by toho kolem nebylo málo, tak i Alžběta přispěla svou porcí krutosti. V Uhrách měla několik sídel, na kterých pravidelně střídavě pobývala. Její pomocníci chytali, lákali a vábili mladé ženy, nejdříve často pod záminkou práce služebné. To ale později, když se její vražedné hry staly veřejnými, nebylo možné, a ženy se měly víc na pozoru. Ani to jim bohužel nezaručovalo šanci na přežití.

terrortrove.com Foto:

                                                                                                                     Foto: terrortrove.com                                                                                        

 

Pomalá smrt

Své činy měla Alžběta opravdu bezchybně promyšlené. Nechala dívky zatáhnout do podzemí svých sídel, kde postupně čekaly na smrt. Ale než na ně přišla řada, musely si mnohé vytrpět. Smrt nebyla rychlá proto, aby oběti trpěly. Z alžbětiných pomocníků je známý především Ficek, Ilona Ló, Dorota Szentésová a Katarina Benecká – všichni později našli své místo na hranici, kde byli upáleni.

Praktiky vedoucí ke smrti byly různé – máchání v ledové vodě, polévání voskem, řezné a bodné rány až po vykrvácení. Těla pak byla často pohozena v lesích, zakopána nebo spálena.

I když se o Alžbětě vědělo, nikdo s tím dlouhou dobu nic nedělal. Po čase ale i na ni přišla řada. Sice nebyla popravena, ale její hrad se jí stal vězením až do její smrti. Zemřela ve věku 54 let.

profimedia-0157914706 Foto:                                                                                                                   Foto: profimedia.cz

 

O Čachtické paní bylo natočeno a napsáno několik filmů a knih. Dodnes dokonce můžete navštívit ruiny jejího hradu na Slovensku.

-lz-

Článek

Krásné tělo, smyslné rty, hluboký pohled...a mužům se podlamovala kolena Foto:

Mata Hari: Smyslná špiónka a legendární tanečnice, která skončila tragicky

Její pohled odjistil v mužích pověstnou touhu a když k tomu navíc začala vlnit boky, pánové jí padali k nohám jako zralé hrušky. Postelí ji prošel úctyhodný počet milenců....

Článek

Původně brunetka nezměnila jen barvu vlasů, ale i rodné  jméno Foto:

Pikantnosti ze života Marilyn Monroe: Kráska, které štěstí moc nepřálo

Jako jedna z prvních nafotila lechtivé snímky pro časopis Playboy, pobývala v sirotčinci, pracovala jako dělnice a hned v šestnácti se provdala. Blonďatá diva pobláznila...

Článek

I holka ze sirotčince to může dotáhnout hodně daleko Foto:

Coco Chanel: Život se jí nelíbil, tak si vymyslela lepší

Osud jí postavil do cesty nelehké dětství a často jí házel klacky pod nohy. Díky svým ambicím, vytrvalosti a touze splnit si své sny s nimi zatočila a sáhla si úspěch, o...

Článek

Diana 10 faktů Foto:

Lady Diana: 10 věcí, které o ní asi nevíte

Zná ji každý, přesto jsou stále věci, které nejsou veřejnosti tak známé.

Horoskopy 2018

reklama

reklama