reklama

Chcete být o kapku hezčí? Dejte pleti napít!

Má-li být pleť krásná, potřebuje vodu Foto:
Má-li být pleť krásná, potřebuje vodu
Foto: Thinkstock

Správnou hydratací, tedy zavlažováním organismu, se dokážete zbavit různých nemocí, únavy, a dokonce i omládnete. Proč je důležité pít a proč je dobré hydratovat vlasy a kůži i zvenčí?

Chcete znát odpověď experta na otázku, jak udržovat pleť mladistvou a svěží?  "Hydratujte, hydratujte a hydratujte. Pijte hodně čiré vody, protože ta je podle vědeckých průzkumů jedinou energeticky využitelnou tekutinou pro lidský organismus, a pak si pořiďte dobrý hydratační krém," opakuje známou pravdu Eduardo Ferreira, umělecký vizážista značky Bobbi Brown.

"Svým studentům vždy říkám, aby si představili rajče, když je řeč o pleti. Rajské jablíčko má krásně napnutou a pevnou slupku, protože je plné vody.Kdybyste ho nechali usušit, jak bude vypadat? Jako stará, dehydrovaná, svraštělá kůže," dodává k hydrataci vizážista a doplňuje, že hydratace je základním krokem omlazení.

 

Co je to vlastně hydratace?

Hydratace je proces, při kterém se daná látka, v tomto případě váš organismus, nasycuje vodou nebo jinou využitelnou kapalinou. Dostatečná hydratace organismu zevnitř, tedy správným jídlem a pitím, je nezbytný základ pro dobrou kvalitu pokožky, vlasů a nehtů.

Naučte se proto pravidelně jíst ryby a zeleninové saláty s poctivou porcí olivového oleje a citronové šťávy.  Všimněte si, jak ženy přímořských národů nemívají tak vysušené a krepaté vlasy, jako my, Středoevropanky. Je to především kvůli rybám a olivovému oleji, jejichž automatická konzumace zajistí tělu přísun nenasycených mastných kyselin a ty zaručí vláhu, vzpruhu a lesk vlasů i kůže.

 

 

3 litry denně?! Prý chyba v počtech!

Je jasné, že vodu k životu potřebujeme. Bez ní vydržíme na živu jen asi tři dny, než se dostaví totální dehydratace organismu a smrt vyčerpáním. Na druhou stranu, všeho moc škodí, což platí i o vodě. Údajně prý kdysi vědci udělali chybu ve výpočtech. Prý posunuli desetinnou čárku, a tak se stalo, že se traduje že má člověk denně vypít tři litry tekutin. Jenže to skoro nikdo nedokáže! A tak bude stačit, když vypijete něco přes litr, ideálně čisté vody. Další přibližně litr do sebe dostanete potravou.

Natrénujte si i pití po ránu – to je nejdůležitější pro dobrý start organismu – vypijte ráno půl litr vody nebo ředěné čerstvé ovocné šťávy, třeba z mrkve či jablek. Výborná je i vlažná voda s citronem. Pokud máte problémy s trávením a vyměšováním, hojné pití na lačno po probuzení vám uvolní střeva, čímž se zbavíte i nánosů toxinů v těle.

Je vědecky dokázáno, že nedostatek vláhy v těle může způsobit vážné zdravotní poruchy. Bolesti břicha, hlavy, někdy i zad či vnitřních orgánů mohou naznačovat, že málo pijete. Pokud vám není dobře, nesahejte hned po prášku a zkuste napřed zahnat prvotní bolest velkou sklenicí vody.

Článek

Může vás zbavit vrásek, pigmentových skvrn i akné Foto:

Chemický peeling: Účinný a bezbolestný způsob, jak omladit pleť

Akné, hyperpigmentace či vrásky. Chceme vypadat lépe, ale krémy nejsou samospasitelné a ani návštěva kosmetičky nepřináší výsledky. Co s tím? Zkuste chemický peeling. Je...

 

Hydratace kůže

Pokožku vyživujte především zevnitř skrz opěvované mastné kyseliny, obsažené v rybách, ořeších a panenských olejích. Dopřejte své pleti i vnější péči, zvolte si správný krém pro váš typ kůže, abyste dosáhla maximálního výsledku – každou pleť je třeba hydratovat, i mastnou či aknózní, ale musíte mít ten správný přípravek, který hydratuje a zároveň učiní mastící se pleť matnou, bez lesku.

Naše TIPY:

Mandlový hydratační krém pro citlivou pokožku, obsahuje rostlinné oleje v biokvalitě. Weleda, 380 Kč. Foto:

 

 

Hydratace vlasů

Již zmíněný jídelníček a pitný režim vám vlasy zalijí vláhou zcela dokonale. Podpořte zdraví svých žíní ještě vhodnými kosmetickými prostředky. Hydratační šampony, kondicionéry, masky a tužidla vám lokny naleští a posilní. Vřele doporučujeme přípravky s obsahem přírodních olejů či bambuckého másla, například ultra hydratační vlasovou řadu značky K pour Karité.

Naše TIPY:

Přesušené kadeře zachrání očistný šampon se super hydratačním sérem, oba z řady Pure Aqua Essence. Lifetex, Wella, šampon 250 Kč, sérum 360 Kč. Foto:

Hydratace nehtů

Nehty hydratujte ideálně olejíčkem vtíraným do kutikuly, kůžičky okolo nehtů. Alespoň jednou denně, ideálně na noc. Před zatlačením kůžičky z nehtového lůžka ponořte ruce na pár minut do teplé vody pro větší vláčnost, aby vás péče nebolela. Během dne zavlažujte nehty i ruce krémem. Pokud trpíte na třepivé, suché nehty a rozpraskanou kůži na upracovaných dlaních, mažte se po každém mytí rukou.

Naše TIPY:

Nimbový olej v tužce, Dr. Hauschka, 340 Kč, pěstí a zjemňuje okolí nehtu, pravidelnou masáží podporuje růst silných a pevných nehtů a zabraňuje výskytu plísní, působí antibakteriálně. Foto:

Zuzana Šustová

(Ceny uvedených produktů jsou přibližné.)

Horoskopy 2018

reklama

reklama