reklama

Chcete krásnou pleť? Naučte se ji dokonale odlíčit

Jen dokonale čistá pleť může být krásná Foto:
Jen dokonale čistá pleť může být krásná
Foto: iStock

Správné čištění pleti je nejdůležitějším úkonem při péči o pleť. Dokáže totiž zlepšit její kvalitu až o 40 procent!

Kouzlo spočívá ve správné péči!

Jestliže se večer neodlíčíte, pro pleť je to to nejhorší, co jste mohla udělat. Během spánku totiž nemůže pokožka dostatečně dýchat, póry se ucpávají nečistotami, které jste večer neodstranila. Proto se každý večer odličte vhodnými odličovacími prostředky. Dokonale vyčistit pleť je potřeba i v případě, že nemáte make-up. To, co pleti nejvíc škodí, je totiž smog.

Na oči je ideální odličovací mléko či voda určená přímo na oči. Na pleť používejte odličovací mléko či gel, a poté ještě použijte tonizační pleťovou vodu (nikoli micelární vodu), která uzavře póry a vyrovná pH pleti. 

Ve videu se můžete podívat na jeden ze způsobů dokonalého odlíčení pleti pomocí takzvaného inteligentního odličovacího balzámu, který dokonale a šetrně odstraní nečistoty a zároveň o pleť pečuje:

 

Ráno jen voda nestačí

Mnoho žen se domnívá, že jim k rannímu čištění pleti stačí je tekoucí voda z vodovodu. Čištění pleti vodou a mýdlem rozhodně není optimální řešení. Voda má pleť tendenci vysušovat, mýdlo navíc odstraní ochranný kožní film. Pleť je pak stažená a má sklon k tvorbě drobných vráseček.

Protože ráno pleť není znečištěná jako po celém dni, na její čištění a osvěžení stačí použít pouze tonikum, které pleť hydratuje a zvláční. Následuje aplikace denního krému, který má především ochrannou funkci – pleť přes den chrání před nepřízní počasí, nečistotami z ovzduší a zejména volnými radikály.

4 základní typy pleti

Ještě předtím, než použijete jakýkoliv odličovací produkt, měla byste vědět, jaký druh pleti máte. Jestliže se tedy chcete o svou pleť dobře starat, potřebujete znát typ své pleti.

Normální pleť – pokožka je pevná, pružná, témeř bez viditelných pórů. Rovnoměrně se promašťuje. Tato pleť je ideální a nevyžaduje speciální péči, je nenáročná.

Mastná pleť – tato pleť je specifická tím, že produkuje více mazu, a dochází tak k ucpávání porů a vzniku bílých nebo černých teček. Je dobré tuto pleť pravidleně čistit a pečovat o ni. Mastná pleť však stárne pomaleji a výskyt vrásek přichází až ve vyšším věku.

Suchá pleť – pokožka suché pleti neprodukuje dostatek mazu a tudíž není tolik chráněna. Suchá pleť je velmi citlivá a často zarudlá. Často se tvoří šupinky, je náchylná na alergické reakce. Vyžaduje zvýšenou péči a používání přípravků na suchou či citlivou pleť.

Smíšená pleť – je něco mezi suchou a mastnou pletí. Některé proporce jsou sušší, některé mastnější. Mastná zóna se projevuje především na čele, nose a bradě (této oblasti se říká T-zóna. Ideální je používat přípravky pro smíšenou pleť.

Jak poznáte, jaký typ pleti máte?

Očistěte si večer obličej a ráno po probuzení si přitlačte na obličej papírový kapesník. Pokud bude mastný, máte mastnou pleť, nepatrný otisk nebo žádný je charakteristický pro suchou pleť. Jestliže zanechá otisk jen v oblasti brady, nosu a čela, jedná se o smíšenou pleť.

Jestliže máte problémy s akné,  používejte rovněž antibakteriální produkty, jako jsou antibakteriální gely, tonikum na čistění pleti, masky a krémy, které vykazují silné protizánětlivé účinky.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

7 kosmetických pomocníků Foto:

7 čistě přírodních kosmetických pomocníků, které si vyrobíte za pár korun

Poradíme vám, jak si vyrobit masky a zábaly, díky kterým budou vaše vlasy i pleť jen zářit.

Článek

Za přírodní kosmetiku se může vydávat i produkt, který obsahuje jen zlomek přírodních složek Foto:

Přírodní kosmetika: Proč se vyplatí číst etikety?

Svým způsobem je teď in zajímat se o složení potravin i kosmetiky a hledat co nejvíc přírodní a bio produkty. Ale opravdu to k něčemu je? Nejde jen o marketingový tah?

Horoskopy 2018

reklama

reklama