reklama

Chcete mít velké oči? 7 make-up triků, díky kterým to bude hračka

Chcete mít velké oči? Žádný problém! Foto:
Chcete mít velké oči? Žádný problém!
Foto: istock.com

Oči jsou do duše okno. Každá z nás by si přála, aby byly co nejvýraznější. Očima můžeme doslova čarovat a pro muže jsou jedním z největších lákadel. A my vám ukážeme, jak si je zvětšit pomocí make-up triků!

Bohužel nejsme všechny obdařeny kukadly jako mrkací panenka. Jak docílíme toho, že se budou zdát opticky alespoň o něco větší?

1. Oči zdůrazněte obočím

Když protáhnete o něco víc obočí směrem ke spánkům a nebudete ho přehnaně vytrhávat, tak tento přirozený rám oko dostatečně zvýrazní. Lehkými tahy ho dokreslete tužkou.

2. Bez řasenky ani ránu

Řasenka je pro vaše oči něco jako lodičky na podpatku pro vaše nohy. Klidně použijte dvě řasenky od jedné značky naráz –na prodloužení i na zhuštění.

3. Bílá tužka

Vnitřní koutek oka vymalujte bílou tužkou na oči. Opticky tak zvětšíte bělmo a projasníte pohled.

Bílá tužka

4. Kleštičky na řasy

Používají je všechny modelky. Opatrně řasy nakruťte nahoru a pak aplikujte řasenku. Nikdy naopak. Řasy by se vám mohly polámat. Pro lepší účinek můžete kleštičky nahřát fénem na vlasy, vydrží vám nakroucené celý den.

5. Oční stíny co nejvýš

Když si budete líčit oči, nezůstávejte jen u pohyblivého víčka. Stíny aplikujte i do oblouku mezi oko a obočí. Váš pohled bude vypadat dramatičtější, proto ho volte především pro večerní líčení.

Pomocníci, díky kterým vám optické zvětšování očí půjde jako po másle:

Chcete mít velké oči? 10 make-up  triků  Foto: Bad Gal Gang řasenka, Benefit, 830 Kč, Bílá gelová linka, Sephora, 290 Kč, Kleště na řasy Tweezerman, 370 Kč, foto: archiv značek

6. Světlé barvy zvětšují

Na pohyblivé víčko používejte především světlé stíny, díky nim oko vystoupí. Tmavší používejte jen na postranní partie oka. Na oblouky pod obočím můžete použít líčidlo s jemnými třpytkami.

7. Nezapomeňte na spodní řasy

Ovšem nenanášejte si na ně řasenku, ta by rychle opadala a pak by vám zůstaly jen kruhy pod očima. Raději si řasy nechte profesionálně nabarvit anebo je nechte nenamalované. Uvidíte, že to bude vypadat výborně!

Vždycky si můžete samozřejmě nalepit řasy umělé nebo si řasy nechat prodloužit v kosmetickém salonu. Ovšem pokud dáváte přednost přirozenosti, vyšetřete si denně jen několik minutek navíc a určitě se budete cítit příjemněji než s nalepenými řasami...

Mohlo by vás také zajímat z oblasti krásy:

Článek

Dejte rtům červenou Foto:

Dejte rtům červenou! Jak proměnit ústa v nepřehlédnutelný klenot

Červená barva má spoustu odstínů, dovede působit svůdně, ale také elegantně. Stačí si vybrat správnou rtěnku, dopřát rtům přípravu, a pak už jen sebevědomě vyrazit ven.

Článek

10 tajných a levných beauty triků, které budete milovat Foto:

10 tajných beauty triků od našich čtenářek, které budete milovat

Někdy stačí málo a z dobrého se stane dokonalé. Jen si najít tu správnou vychytávku! To platí i v péči o krásu, pleť a vlasy. Skutečné ženy se s námi podělily o ty...

Článek

I v roce 2018 zůstanou hitem černé slupovací masky na obličej Foto:

Krásná i v roce 2018: 9 trendů, které vás budou bavit

Konec roku se rychle blíží a s přechodem na rok nový se musíme kromě nové číslovky zdárně adaptovat i na další vlnu módních trendů. Ale nebojte se, nebude to pro vás těžké...

autor: MM

Horoskopy 2018

reklama

reklama