reklama

Hladká a krásná pokožka: Dámské holení bez pupínků a zarůstání

Dámské holení bez pupínků a zarůstání Foto:
Dámské holení bez pupínků a zarůstání
Foto: istock.com

Základem krásné a zdravé pokožky je předcházet pupínkům ještě dříve, než se objeví. Tady je pár tipů, jak dosáhnout zářivé a hebké pokožky.

Začněte peelingem

Peelingovým gelem odstraníte zrohovatělé vrstvy kůže a ta pak nebude bránit rostoucímu chloupku v jeho cestě k povrchu kůže. Nevytvoří se „zátka“. Peeling naneste nejlépe jednou týdně na celé tělo a pořádně promasírujte oblasti, které si chcete oholit. Nepeelingujte si tělo častěji než jednou týdně. Mohla byste si kůži zbytečně podráždit. Peeling můžete střídat s masáží lufou nebo žínkou. Osvědčená je i kombinace oleje a mořské soli, takový peeling si může dovolit každý.

Před holením horká koupel

Před samotným holením si dejte horkou vanu. Chloupky se změkčí a nebudou vaší žiletce klást odpor. U měkčích chloupků stačí přejet danou oblast žiletkou jen jednou a nejlépe po směru růstu. Tak budete mít naději, že si kůži poraníte co možná nejméně.

Ostrá žiletka

Nejbezpečněji se paradoxně oholíte s co nejostřejší žiletkou. S tupou, několikrát používanou, budete „pižlat“ jedno místo nekonečně dlouho, až se poraníte. Na intimní holení si vezměte novou žiletku tak často, jak to vaše peněženka dovolí.

První pomoc! Když je nejhůř, nasaďte framykoin (je ale na předpis), měsíčkovou mast, vše dezinfikujte a nechte oblast v klidu několik dnů. Pokud nic nezabírá, navštivte kožního lékaře.

Hustá pěna

Při nanášení holicí pěny si pokožku nevhlčete příliš. Pěny se vám naředí a nechrání tak dobře. Zvolte pěnu na holení bez parfemace a barviv, taková tolik nedráždí. V intimní oblasti by navíc navoněné pěny mohly pěkně pálit.

Vypnutá pokožka

K největšímu množství poranění dochází, když se holíte, aniž byste kůži vypnula. Pravou rukou holte, druhou rukou držte kůžičku v protisměru.

Dezinfikujte

Při holení dochází k miniaturním poraněním kůže. Proto ji musíme dezinfikovat, i když to může ďábelsky pálit. Jenže ony pupínky jsou vlastně malé záněty. Ranka zhnisá. Dezinfekce je tedy  na místě. Použít můžete antiseptickou pleťovou vodu, tea tree oil, případně hodně vylouhovaný černý čaj. Někdo nedá dopustit na dětský pudr.

Krém proti zarůstání

Spousta kosmetických firem už přišla s krémy, které působí proti zarůstání chloupků, případně jejich růst zpomalují. To se hodí i pro použití třeba v podpaží.

Přečtěte si také:

Článek

lekce peelingu hlavní Foto:

Lekce peelingu: Drobná zrníčka umí velké zázraky

Nic tak nezažene šedé stopy zimy na tváři jako jemné obroušení povrchu pokožky. Odhalte, jak na to!

Článek

Olej z hroznových jader Foto:

Zapomeňte na kokosový olej, je tu zázračný a dokonalý olej z hroznových jader!

"Kokosák" se stal velmi rychle součástí naší kosmetické rutiny. Používáme ho na pleť, na vlasy i na celé tělo. A to nemluvíme o jeho užití v kuchyni! Nedávno se ovšem...

Článek

Nepříjemný zápach v podpaží se dá většinou zvládnout celkem jednoduše - lepší hygienou Foto:

5 tělesných pachů, které byste nikdy neměli ignorovat

Když se zpotíte během cvičení nebo sníte hodně cibule a neřešíte to, nejspíš tím svému okolí trošku znepříjemníte život. V těchto případech ale pravděpodobně pomůže...

-mm-

Horoskopy 2018

reklama

reklama