reklama

Dee dee dolls: Jak ze starých zmalovaných panenek udělat krásné slečny

Dee dee Dolls

Jaké to je vdechnout staré opotřebené a odložené panence nový život, zbavit ji nánosů zbytečných šminek a udělat z ní krásnou slečnu, která se tak znovu stane jedinečnou osobností?

 

Napadlo vás někdy, proč mají panenky tak výrazný make-up? A je vůbec nutné, aby hračka určená pro malé děti byla tak zmalovaná a navíc v oblečku připomínajícím pracovnice z Perlovky? I proto se zhruba před rokem zvedla poměrně velká vlna „zachraňování" panenek (v angličtině se skutečně používájí termín Rescuing dolls).

Touto činností se na začátku stala známá zejména v anglicky mluvícím světě Australanka Sonia Singh, která si dokonce vytvořila vlastní firmu a ochrannou značku.A motivovala spoustu dalších nadšenců (samozřejmě většinou žen). Jednou z nich je i Dana Daňková, která, pokud nepracuje ve své keramické dílně Bludička, hledá po bazarech a burzách odložené a opotřebené panenky, aby z nich, často po nocích, udělala znovu krásné panenky vypadající jako normální holčičky. „Je to super koníček, při kterém lze využít celou škálu rukodělných dovedností, od malby přes pletení, háčkování a šití, až po třeba výrobu mini šperků, říká paní Dana. Každá panenka je tak jedinečný a neopakovatelný originál, který člověk na polici v hračkářství nenajde.

Mia - před a po Foto:

 

Paní Dana dělá dokonce i panenky na přání podle fotografie, takže můžete mít doma svou vlastní miniaturu! Podívejte se, jsou opravdu povedené:

Dee dee dolls - panenky podle fotky - Obrázek 1 Foto:

 

 

Spousta maminek tuhle vlnu uvítala, protože samozřejmě nechtěly pro své dcery panenky vypadající jako sexuální pracovnice, ale jako normální holčičky. Na Facebooku loni vznikla i skupina nadšenců Rescued Doolls, kteří si tu radí a sdílejí fotky svých předělaných panenek, vyhlašují různé výzvy a soutěže. 

Dana samozřejmě své panenky i prodává, pod značkou Dee Dee Dolls. Většina jejích zákazníků je z anglicky mluvících zemí (USA a Austrálie), kde jsou „zachráněné" panenky velmi populární, ale také je tam mnohem větší konkurence a některé výrobky jsou už téměř umělecká díla. V Evropě o ně zatím není velký zájem.

Pokud byste měli o některou panenku zájem, můžete si ji objednat na Fleru: fler.cz/dee-dee-dolls nebo na mezinárodním obchodním portálu Etsy: etsy.com/shop/Deedeedolls, případně navštívit paní Danu v její keramické dílně poblíž Prahy: dilnabludicka.cz

Všechny panenky paní Dany můžete sledovat i na Facebooku: www.facebook.com/deedeedolls.

-ak-

Článek

Žena dělá ze zmalovaných panenek Bratz reálné dívky bez make-upu! Foto:

Neuvěřitelná proměna: Ze zmalovaných panenek krásné dívky bez šminek!

Zachránila je z bazarů, kam je odložili lidé, kteří se jich už nabažili a rozhodla se z těchto moderních panenek, které mají pramálo z reálné podoby dívek, které mají...

Článek

Deers - třpytivé poklady od Kamily Písaříkové Foto:

SEZNAMTE SE: Deers – Kamila Písaříková

Šperky s jelínky jsou v prodeji od roku 2005. Na konci roku 2009 Kamila Písaříková založila značku Deers, pod kterou navrhuje a tvoří.

Článek

Akari Foto:

SEZNAMTE SE: Akari a její svět plný sukní

Akari jsou sukně. A taky šaty a další módní kousky, které mají několik společných znaků: jsou originální a pohodlné, navrhované Klárou Šmakalovou a šité v Česku z...

Článek

Perfektně zpracované, v nádherných barevných kombinacích a s neotřelými detaily. Takové jsou darabagsky! Foto:

Představujeme mladé tvůrce: Kabelky, se kterými zazáříte

Pokud máte ráda zajímavé kabelky, musíte se v kamenných prodejnách cítit docela smutně. Kabelky, které se běžně prodávají, jsou totiž možná elegantní, ale tak nějak nudné....


Horoskopy 2018

reklama

reklama