reklama

Desatero bezpečné plastiky prsou

Touha žen být krásné je stará jako lidstvo samo. Stejně tak nejrůznější metody zkrášlování. Dnešní doba umožňuje řadu estetických zákroků a úprav, o kterých se dříve ženám ani nesnilo. Jedním z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších je chirurgická úprava poprsí. Nejčastěji se pak jedná o jeho zvětšení nebo modelaci. Právě poprsí ženám zavdává mnoho starostí. Proč? Důvod je jednoduchý. Téměř celé tělo jde pomocí stravy a sportu vymodelovat, prsa však velice málo. Co vše je ale potřeba o zákroku vědět pro uspokojivý výsledek trvající řadu let a na co je dobré se připravit? Již před zákrokem je nutné znát odpovědi na některé důležité otázky.

Část 1 z 10
Proč je konzultace tolik důležitá?  Foto:
Zdroj: Thinkstock
Proč je konzultace tolik důležitá?

Konzultace je klíčová z hlediska vyjasnění představ a očekávání pacientky a je důležitým momentem na cestě k vysněnému vzhledu nových prsou, proto by ji měl provádět přímo operatér. V některých případech se lze setkat s tím, že konzultaci provádí jiný lékař než operatér, někdy navíc i na jiném místě nebo dokonce v jiném městě, než kde proběhne operace. Není to vůbec šťastné řešení a řada profesionálů s tímto postupem nesouhlasí. Je pak na zvážení, zda se svěřit do rukou někomu, kdo si nenajde čas, aby s pacientkou probral důležité detaily operace.

„Jsem zastáncem individuálního přístupu k pacientům. Považuji za zásadní vyhradit si čas na konzultaci, během které probereme vše důležité o plánovaném zákroku. Zda podstoupí pacientka plastickou operaci, je významné životní rozhodnutí. Nejde o ´nákup televizoru´ na pár let, jde o zásah do lidského těla s následky na dlouhá léta. Proto by jí měla být poskytnuta individuální a plně profesionální péče,“ říká MUDr. Pavel Holuša z Body kliniky plastické chirurgie v Brně. A dodává: „Pokud se plastický chirurg pacientce před operací nevěnuje a ponechává konzultaci na někom jiném, může to negativně ovlivnit výsledek operace a mít závažné následky. Plastická chirurgie je kreativní obor, který se nikdy nesmí stát ´pásovou výrobou´. Pozor také na to, kolik operací lékař denně provádí. Není jedno, zda operatér během dne provede například čtyři operace a nebo jestli pacientka, osmá v pořadí, přichází na řadu až v sedm hodin večer a operaci předcházela stručná a uspěchaná desetiminutová konzultace.“

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama