reklama

Drahé kovy v kosmetice? Začněte u zlata!

Zahalte se do zlata Foto:
Zahalte se do zlata

Kosmetika a péče o pleť, která má mít opravdu viditelný efekt a pozitivní dopady na zdraví, je skutečně věda. Nové metody a přístupy, využívání nových, exkluzivní surovin, posouvání možností dál – tak vypadá moderní kosmetická péče 21. století.

Co platilo ještě před 10 lety a co bylo považováno za vrchol, postupně zapadá do průměru a na světlo i oči veřejnosti přicházejí nové trendy. Trendy, které přímo pokládají základy kosmetické péče nové generace. Jedním z nich je i využívání drahých kovů v kosmetice. Třeba přímo zlata v jeho nevyšší kvalitě. 24karátové zlato v kosmetice už není jen sen, ale stává se realitou. Seznamte se s přínosy zlata v pleťových krémech a objevte i další exkluzivní suroviny, které mohou být považovány doslova za elixír mládí.

Zlato jako pradávný elixír mládí

Zlato se začíná v kosmetice, zejména pak v pleťových krémech, objevovat až v posledních letech. Ženy se tak často mohou nad přítomností tohoto drahého kovu v krémech pozastavovat a přemýšlet nad tím, jak tato surovina na naši pleť bude působit. Přitom zlato a kvalitní péče o pleť i pomyslné věčné mládí spolu souvisejí už od nepaměti. Už například v dobách Antiky jej hojně využívali například v Egyptě a kombinovali ještě s přírodními surovinami. Pro Egypťany takovéto krémy a masti představovaly prakticky první elixíry mládí. Vždyť sochy a obrazy egyptských žen, znázorňující jejich krásu a dokonalost, mluví za vše!

A jak je to dnes? „Zlato má skutečně jeden z nejvíce blahodárných účinků na naši pleť. Dokáže například zajistit regeneraci pleti a její oživení, působí i proti stárnutí pleti, které zpomaluje a má také výrazné antioxidační účinky,“ vysvětluje RNDr. Josef Skalník z For Life & Madaga.

Při výběru kosmetiky obsahující zlato se však musíme soustředit i na kvalitu obsaženého zlata. Ideální je volit přípravky s obsahem 24karátového zlata. Tento drahý kov může být v krémech obsažen jak v podobě mikroprášku, tak i samotného koloidního zlata – obojí je v tomto případě správné. Sáhnout bychom však měli po přípravcích, které mají prokazatelný původ surovin a získáte k nim například i certifikát původu (např. My secret Gold cream), který prokazuje kvalitu i obsah slíbených účinných látek.

Vedle zlata však v kosmetické péči nové generace existují i další suroviny, které naši pleť dovedou rozmazlit a podpořit její dokonalý a mladý vzhled. A jaké to jsou?

My secret Gold cream Foto:

Kaviár

Kaviár není jen luxusní pochoutka spadající do gastronomie, ale zásadní význam hraje i v anti-age kosmetice. Obsah kaviáru v pečujících přípravcích dodává pleti potřebnou hydrataci, dokáže podpořit její elasticitu, případně ji pleti navrátit, a zajistí i celkové zpevnění a pružnost pleti. Podílí se i na případném stažení rozšířených pórů, zjemní vrásky a pleť i oživí a rozjasní. Pravý kaviár je prakticky zlatem živočišné říše.

Rostlinné kmenové buňky

Kmenové buňky jsou u veřejnosti známy především v souvislosti s artrózou a jednou z moderních metod její léčby. Existují však i rostlinné kmenové buňky, které mají v pečující kosmetice rovněž důležitou úlohu. Rostliny jsou totiž také „živé“, a tak i ony mají takzvané nesmrtelné buňky – jsou to právě ty kmenové. „V kosmetice se pak podílejí na udržení sametově hladké a hedvábné pleti bez vrásek a dokážou třeba aktivovat i přirozenou tvorbu kolagenu v pleti – v boji s věkem tak představují další mocnou zbraň,“ dodává RNDr. Skalník.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová pak už patří mezi tradičnější suroviny v oblasti anti-age kosmetiky, využívá se několik posledních let. Tato vzácná kyselina se původně nachází v našem těle, kde je obsažena například v tkáních nebo chrupavkách, ale třeba i v pleti. Vlivem stárnutí jí však ubývá, což se na pleti projeví ztrátou hydratace, suchostí i menší pružností a vznikem prvních vrásek. Je proto důležité ji tělu opět dodat, a proč ne v první fázi právě prostřednictvím pleťových krémů. Kosmetika s obsahem kyseliny hylauronové podpoří hydrataci pleti a její elasticitu, dovede také buňky ochránit před nepříznivými vnějšími vlivy a dodat jí i svěžest a energii (např. Hyaluronic Acid krém. Antistres Lifting Sérum apod.)

Při výběru vhodné pečující kosmetiky však musíme kromě slibovaného složení dbát ještě na jednu zásadní věc. Tou je prokazatelný původ všech složek přípravku. „Jen díky obsahu surovin s prokazatelným původem si můžeme být skutečně jisti, že vše, co je na obalu uvedeno, je v přípravku doopravdy zastoupeno a navíc v té nejlepší kvalitě. Skutečně kvalitní přípravky poznáme i podle rodného listu s unikátním číslem, který deklaruje top kvalitu a obsah všech účinných látek,“ vysvětluje RNDr. Josef Skalník.

Horoskopy 2018

reklama

reklama