reklama

Duha ve vlasech: Oživte své vlasy pastelovými barvami

Blondýnky mají barvení vlasů v tomto případě jednodušší Foto:
Blondýnky mají barvení vlasů v tomto případě jednodušší
Foto: Instagram.com

Pastelové tóny ve vlasech jsou hitem léta a rozzářit účes barvami duhy je přitom velmi snadné. Díky vymývatelným barvám na vlasy můžete měnit barvy vlasů jako chameleon nebo si vybrat jeden odstín, který vám vyhovuje, a tím oživit vlasy třeba na celé léto.

Jak dosáhnout toho, aby barvy dlouho vydržely a neztrácely se před očima?

„Barvení vlasů pastelovými barvami je hit tohoto léta. Barev je na trhu celá řada, nejoblíbenějšími jsou odstíny růžové, modré, zelené a šedé. Sáhnout můžete buď po spreji, který je jednorázovou záležitostí, ale zase umožňuje měnit barvy vlasů v podstatě každý den, nebo zvolit pastelový přeliv. Ten vydrží na vlasech při správné péči asi 1 měsíc,“ přibližuje možnosti Markéta Brocková ze salonu KLIER.

Proužky, konečky, celé vlasy nebo colombre

Barví se buď celé vlasy, nebo partie kolem obličeje, popřípadě konečky, které jsou ostře ohraničené a vypadají jako namočené do barvy. Můžete zvolit také barevné proužky, a barvy dokonce střídat nebo oživit vlasy barevným ombre, tzv. colombre.

Trendy je také barvení ve vrstvách. Pokud si například v práci nemůžete dovolit odvážné barvy, ale na letní párty či grilování chcete s pastely ve vlasech zazářit, můžete zvolit maskovací metodu. „Vrchní partie vlasů může zůstat přirozená a barevná duha se rozzáří až ve druhé vrstvě. Při šikovném vyčesání vlasů nebo jejich natočení do loken se ukáže vaše hravé a rebelské já,“ doporučuje Markéta Brocková.

Barvení proužků nebo konečků určitě zvládnete sama. Ale pokud se chystáte na větší barvení a ve více barevných odstínech, svěřte se raději zkušené kadeřnici. Pak může výsledek vypadat třeba takto:

Světlé barvy vyniknou jen na hodně světlých vlasech Foto:

 

Blondýnky to mají snazší

Barva na odbarvené nebo blond vlasy chytá lépe. U brunetek je většinou nezbytné lehké odbarvení vlasů a až potom se nanášejí pastelové tóny. Možností je celá řada a záleží v podstatě jen na kreativitě a odvaze. Blondýnky nejčastěji volí pudrovou růžovou, modrou nebo lehkou zrz. Růžová barva je v oblibě i u tmavovlásek, další oblíbenou barvou je fialová, modrá a zelená.

Aby pastely vydržely

Vlasy jsou v letních měsících vystavené působením mnoha vlivů, které se podepisují na jejich kvalitě a také na trvalosti barvy. Pokud si chcete nový odstín udržet co nejdéle, měla byste zvolit pro péči o vlasy letní řadu produktů, která obsahuje UV filtry a zabraňuje předčasnému vymytí barvy.

Ani muži nezůstávají pozadu

Módnímu trendu pastelových barev podlehli už i muži, ovšem ti většinou volí odstíny šedé a kovové. Nejčastěji si tónují konečky vlasů nebo vrchní partie.

 

TIPY:

Blond Me Instant Blush Foto:  

 

Blond Me Instant Blush, Schwarzkopf

Barevné spreje jsou dostupné ve čtyřech odstínech: ledový, jahodový, nefritový, ocelově modrý. Tyto pastelové spreje lze použít na předzesvětlené a přirozeně blond základy – 9 a světlejší.

                                                                                                                                                                                            barvy Colorista Foto:

 

Colorista, L´Oréal Paris

Permanentní barvy, postupně vymyvatelné barvy nebo spreje, které mohou používat i brunetky, pokud předtím použijí speciální přípravek na zesvětlení vlasů.

 

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Barvení vlasů zvládnete i doma... Foto:

Domácí barvení vlasů: triky, které vám ho usnadní

Ať už se barvíte pravidelně, nebo se na první pokus teprve chystáte, mohly by vám přijít vhod vyzkoušené triky i pár zajímavých novinek.

Článek

Cate Blanchett je opravdu nádherná žena a ví, co jí sluší Foto:

Rady pro ženy po 40: Jakou zvolit barvu vlasů a účes?

Přemýšlíte o změně? Přinášíme rady, které vám pomohou vybrat ten správný střih a barvu vlasů. Většina z nás totiž už sem tam objeví nějaký ten šedivý vlásek, a barvení tak...

Článek

Proměna zničených vlasů z různých melírů Foto:

PROMĚNA: Jak zachránit melírem zničené vlasy? Zkuste balayage a dobrou péči

Několikaleté pravidelné docházení na melíry či barvu, to si bez řádné péče a šikovné kadeřnice vyžádá vždy svou daň. Dehydratované a vypálené vlasy volají SOS, ale vy...


Horoskopy 2018

reklama

reklama