reklama

Džínové trendy letošního jara: Jsou hravé, barevné i elegantní

Džínové trendy letošního jara Foto:
Džínové trendy letošního jara
Foto: Pinterest a archiv firem

Džíny patří k oblíbeným kouskům oblečení a pro někoho jsou dokonce základem šatníku. Alespoň ty klasické tmavě modré. Ale i džíny podléhají módním trendům a ty letošní jsou velmi slušivé a rozhodně nejsou nudné.

Do módy se opět vracejí lampasy nebo výšivky a víc než kdy dříve se objevují bižuterní ozdoby jako perličky nebo kamínky, díky nimž vypadají džíny velmi elegantně.

Než vyrazíte na nákupy nebo zkusíte oživit džíny, které máte ve skříni, podívejte se, co se letos nosí. 

Výrazné lemování

Návrháři se letos rozhodli zaměřit pohled směrem dolů, k lemování. A možností, jak zviditelnit spodní okraj džín, je opravdu hodně. Výrazné třepení, ohrnuté okraje s kontrastní podšívkou, blýskavé kamínky nebo třeba veselé bambulky.

džíny lemování Foto: Foto (zleva): Liu Jo (info o ceně v prodejně Liu Jo, Rytířská 22); Reserved, 649 Kč;  Zara, 899 Kč

V obchodech najdete spoustu dalších variant a i když si náhodou nevyberete, můžete zkusit oživit džíny, které máte doma.

džíny aztékové Foto:                                                                                                         Foto: mintedstrawberry.com

Jednoduchý způsob je pomocí naředěného odbarvovače a černého fixu na textil. Spodní okraj džín nejdříve opatrně odbarvěte, důkladně vymáchejte a po zaschnutí nakreslete černým fixem různé vzory.

Lampasy

Ozdobné proužky po stranách jsou opět v módě a nevyhýbají se ani džínům. Výběr je opět rozmanitý. Barevné proužky dodávají džínům sportovní vzhled, jiné, například perličkové nebo kamínkové, přidávají na eleganci.

džíny lampasy Foto: Foto (zleva): H&M, 949 Kč; Zara, 799 Kč; Promod, 999 Kč

Perličky a kamínky

Letos nepatří jen kolem krku nebo na bundy či halenky, ale zdobit mohou i vaše nohy. Velmi krásně vypadají, pokud jsou aplikované nad horní lem kalhot a vyniknou především na tmavých džínách.

džíny perličky dole Foto: Foto (zleva): Liu Jo (info o ceně v prodejně Liu Jo, Rytířská 22); F&F, 699 Kč; Zara, 799 Kč

Kamínky nebo perličky se aplikují i na horní části džínů, klidně ve větším množství a v různých velikostech, případně i barvách.

džíny kamínky Foto: Foto (zleva): Zara, 899 Kč; Liu Jo (info o ceně v prodejně Liu Jo, Rytířská 22)

I tady je spousta prostoru pro kreativní povahy, takže pokud máte doma džíny, které chcete trochu oživit, stačí je pošít perličkami nebo na ně přilepit speciálním lepidlem na textil ozdobné kamínky.

diy džíny s perličkami Foto:                                                                                                                   Foto: lovemaegan.com

Květy

Je jaro, všechno kvete, tak nechte rozkvést i své džíny. Je jen na vás, zda si vyberete barevné vyšívání nebo třeba elegantní modro-bílé.

džíny kytky Foto: Foto (zleva): Promod, 1399 Kč; F&F, 699 Kč; H&M, 949 Kč

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Co o vás vypovídají vaše džíny? Překvapivě víc, než jste si mysleli Foto:

Co o vás vypovídají vaše džíny? Překvapivě víc, než jste si možná mysleli

Napadlo vás někdy, že střih vašich džínů vypovídá mnohé o vašem životě a povaze? Grace Helbig, youtuberka, moderátorka a herečka pro vás připravila stručný přehled, u...


Článek

Květované šaty, kraťasy či džíny? Co nosíte, o vás mnohé prozradí! Foto:

Květované šaty, kraťasy či džíny? Co nosíte, o vás mnohé prozradí!

Styl oblékání prozrazuje o ženě hodně, možná víc, než si myslíte. Tak co? Do čeho se ve slunných letních dnech halíte nejraději?

Článek

džíny hlavní Foto:

Jaké džíny se nosily v roce, kdy jste se narodila?

Podívejte se, co nosily vaše maminky, nebo co se nosilo ještě před pár lety...


Horoskopy 2018

reklama

reklama