reklama

I žena na vozíku může být punkerka s hezkou kabelkou

Taštička pro radost ze života Foto:
Taštička pro radost ze života

Jak handicapovaní lidé čím dál častěji vystupují aktivně, dostavuje se potřeba náležitě upravených pomůcek. Např. něčeho tak (pro zdravé) triviálního, jako je kabelka!

První kabelky v duchu „Anti handi designu", konstruované na míru pro handicapované s holí, berlemi či na vozíku, představil ateliér Franco Arazzi koncem minulého roku. Na přehlídce byly představeny modely, které reflektují potřeby žen a dívek s berlemi. Tedy: aby kabelka nezaměstnávala ruce, byla lehce přístupná a nevybočovala z těžiště při předklonu. „Anti handi" kabelka musí být samozřejmě i ozdobou své majitelky, vyjadřovat její osobnost a hodit se k dané aktivitě. Tvary kabelek jsou sice omezeny funkčností, ale zbývá i dost místa pro kreativitu a autorky se rozhodně nebojí ani barev a nadsázky. S „anti handi“ kabelkou může každý směle vyrazit na party, ples, obchodní schůzku, vycházku do přírody či sraz motorkářů a je jedno, jestli je mu dvacet nebo sedmdesát.

Zajímalo nás, jak se projekt dále rozvíjí a jaké jsou ohlasy zákaznic. Na to jsme se zeptali jak designérek ateliéru Oliny Francové a Jitky Arazimové, tak i uživatelek kabelek.

„Ohlasy na naši kolekci nás mile překvapily a v mnohém i inspirovaly. Zároveň se nám prolnuly naše kolekce – kabelky, které původně nebyly konstruované přímo pro handicapované, vyhovují po určitých úpravách i jim a anti handi modely si našly své majitelky i u zákaznic bez handicapu – doprovází je na procházkách se psem i při objevování cizích krajů.

Velkou inspirací pro nás byla spolupráce s Danielou Bláhovou – neuvěřitelně vitální ženou, která navzdory nepřízni osudu neváhá na vozíku zdolat Kilimandžáro a zároveň pomáhat ostatním v organizaci ROSKA pro lidi s roztroušenou sklerózou,“ říká Olina.

„Daniela nekompromisně zasáhla i do práce návrháře, když přišla s výborným nápadem na kabelku s výměnnými klopami tak, aby je mohla měnit podle nálady či ročního období. S touto výzvou jsme se statečně utkaly a tak kabelce Puffino přibyly veselé i huňaté klopy na zip,“ dodává Jitka.

A co na to Daniela: „Kabelka je díky své originalitě a nápaditosti nejen praktická, ale zároveň slouží jako luxusní doplněk, který může nosit i handicapovaný člověk na vozíku.“

franco-arazzi-antihendi-mirjam-kabelka-pettorina

„Zcela jiným způsobem nás ovlivnila naše handicapovaná kamarádka, malířka a nadšená fotografka Mirjam Kubičková, které se věrnou společnicí na jejích objevných vycházkách s foťákem stala kabelka Pettorina. Přišla s nápadem nabídnout střihy našich anti handi kabelek organizaci tělesně postižených v její rodné Poličce, aby si je mohli z jiných materiálů ušít i ti, kterým nevyhovuje kabelka kožená. Tento nápad nás nadchl, a proto nyní začínáme hledat zájemce o naše střihy na anti handi kabelky i mezi širší veřejností,“ říká nadšeně Olina.

A jak slouží anti handi kabelka Miriam? „Nosí se mi výborně a nemám už strach ze zlodějů. Dříve se mi už stalo, že s nabízenou pomocí při výjezdu do kopce mi zmizela i peněženka. Lidé z mého okolí reagují suprově: jednak hodnotí ten nápad a mnozí, třeba pracovníci Charity, by o ni i stáli pro své klienty, je hodnocena i krása kabelky, střih a celé provedení…“

Designérky Franco Arazzi, Olina Francová a Jitka Arazimová, navíc nabízejí handicapovaným konstrukci kabelky či tašky „anti handi", která bude vyhovovat právě jejich potřebám, zdarma. Nabídka platí i pro konstrukci pánských tašek. Zákazník platí pouze vlastní realizaci kabelky. Ceny kabelek, které jsou výhradně kožené se pohybují mezi 2500 až 5000 Kč.

 

 

 

Horoskopy 2016

reklama

reklama