reklama

Jak si vybrat parfém na zimu

Nebojte se při hledání vhodného parfému trochu navonět. Parfém voní na těle jinak, než na testovacím papírku Foto:
Nebojte se při hledání vhodného parfému trochu navonět. Parfém voní na těle jinak, než na testovacím papírku
Foto: Thinkstock

S přechodem na chladnější období měníme nejen svůj šatník a styl líčení, ale vhodné je změnit i parfém. Sladké a ovocné vůně si nechte na jaro a zahalte se do silnější vůně, která v zimním období lépe vynikne. Máme pro vás praktické rady, jak si vybrat ideální parfém na zimu.

Podmanivá vůně by měla být součástí každé ženy. Vůní na sebe upozorňujeme své okolí a měly bychom ji volit tak, abychom se s ní ztotožnily a aby nás také hned neomrzela. Vůně se nemění podle nálad, ale spíše podle ročních období. V létě volíme jemné svěží vůně plné ovoce a květin. Nejlépe lehké kolínské. V chladném období tyto vůně na příliš chladné kůži zakryté mnoha vrstvami oblečení nevyniknou. Je tedy lepší volit silnější a podmanivější vonné tóny. Místo kolínské nebo toaletních vod sáhněte po parfémech či parfémových vodách. Do zimy se hodí kořeněné, dřevité parfémy s nádechem orientu. V chladném období také neuděláte chybu s parfémy v tónech čokolády, vanilky, kávy nebo exotického ovoce. Z koření je dobré vsadit na vanilkový lusk, kardamom, bergamot, uklidňující náladu dodávají esence santalu nebo cedru.

Nebojte se přidat

V zimě se nebojte si nanést parfému více – za uši nebo na předloktí, všude tam, kde dobře pulsuje krev. U silnějších parfémů máte pak jistotu, že budete krásně vonět po celý den, což u lehkých vůních není pravidlo. Lehce navonět si můžete třeba i kožíšek u zimní bundy. Nejlépe se vůně drží na přírodních materiálech. Nedoporučuje se ale nanášet ho například na bílé a světlé části oblečení, zejména pak ne na přírodní hedvábí. „Parfém také krásně voní na umytých vlasech, především pokud máte vlasy dlouhé, tak se při každém pohybu hlavy kolem vás rozvoní krásná vůně,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z Parfemy.cz.

Nákup nechte na ráno

Ať je léto nebo zima, při nákupu voňavky platí podobná pravidla. Nejlepší je jít na nákup hned po ránu, když náš čich není ještě po celém dni unaven. Dobré je také nekupovat voňavku ve stresu nebo když jste nemocná. Než vyrazíte na nákup, je dobré nenanášet na ruce žádné vonné gely nebo krémy. Vůně by pak mohla mít na kůži jiný nádech. V obchodě si nečichejte k více než 4 vůním, protože poté jsou již čichové buňky unavené. Využijte testovací papírky, které bývají v parfumeriích k dispozici. V dobrých parfumeriích mívají také nádobky se zrnky kávy, která eliminují pachy. Stačí si k nim mezi testováním přičichnout. A jakmile zúžíte výběr na dvě vůně, zkuste si je stříknout na vnitřní stranu zápěstí. Na těle totiž parfém voní jinak, než na papírku, protože reaguje na unikátní chemii vaší pokožky a na tělesnou teplotu. Proto třeba na vaší kamarádce voní stejný parfém trochu jinak. Nebojte se o výběru poradit s prodavačkou v obchodě. Je tam od toho, aby vám pomohla. Klidně jí řekněte, jakou vůni byste si představovala (těžkou, svěží, květinovou, kořenitou, na večer, do práce...).

Doma parfémy skladujte nejlépe v papírové krabičce. Pokud krabičku nemáte, tak vůni uchovávejte na místě, kam nesvítí slunce a je zde okolo 20 stupňů Celsia.

 

Pár horkých tipů

A do jaké zimní vůně byste se měla letos obléci? Klasikou je například nestárnoucí J´adore od Diora, která je svojí výraznou květinovou vůní ideální do zimních dní. Chybu také neuděláte podmanivou vůní The One Desire od Dolce & Gabbana. Tato orientálně-květinová vůně pro ženy se otevírá tóny liči, konvalinky, mandarinky a bergamotu. další květinovou vůní, tentokrát v kombinaci s ovocem, je parfém Van Cleef & Arpels Feerie. Tato fialková vůně s růží, jasmínem, mandarinkou a černým rybízem je navíc balená v nádherném flakonku ozdobeném malou vílou. V zimě vás také krásně zahalí výrazná a bohatá vůně orientu v podobě parfémové vody Chloé Intense. Velmi oblíbeným parfémem na zimu je i Angel od Thierry Muglera. Je to silná smyslná vůně, která vydrží dlouho, takže stačí opravdu malé množství.

Podívejte se a třeba si vyberete:

Dior J'adore, parfémovaná voda Foto:

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama