reklama

Jak starý je ve skutečnosti váš obličej?

Jak starý je ve skutečnosti váš obličej? Foto:
Jak starý je ve skutečnosti váš obličej?
Foto: iStock

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč někomu lidé tipují znatelně nižší nebo naopak vyšší věk, než mu ve skutečnosti je? Svou roli samozřejmě hrají vrásky, ale co dalšího? Pokud toužíte působit mladším dojmem, zaměřte se i na jiná místa než jen vrásky kolem očí.

1. Rozšířené póry

Co způsobují: Vypadáte o 3 roky starší

Proč: Jestliže se nechráníte před slunečními paprsky, může se vám poškodit pleť takovým způsobem, že začne ochabovat podpěrná struktura pórů. Kvůli tomu se budou opticky protahovat, budou rozšířenější. Jinou příčinou tohoto nežádoucího efektu je také to, že jsou póry ucpané.

Rychlá náprava: Víte, jak vypadají póry? Jsou do písmene „V“, tedy širší na povrchu než pod ním. Abyste je udržela menší, neměla byste zapomínat odstraňovat odumřelé buňky. Vyzkoušejte topické retinoidy a produkty s kyselinou salicylovou. A samozřejmě vždycky používejte opalovací krém, abyste zabránila poškození pokožky sluncem.

Dlouhodobější řešení: Pomoci mohou procedury, jakými jsou třeba mikrodermabraze nebo chemický peeling. Během nich dojde k odstranění svrchní vrstvy pokožky, tedy i nejširších částí pórů. Ty pak budou působit menším dojmem.

2. Prořídlé vlasy

Co způsobují: Vypadáte o 3 roky starší

Proč: Viděla jste někdy ženu zezadu, která měla dlouhé a husté vlasy, a byla jste pak nesmírně překvapena, když se otočila a vypadala o dost starší, než jste si myslela? Máme totiž podvědomě zafixováno, že jsou husté vlasy symbolem mládí.

Rychlá náprava: Jezte stravu bohatou na kyselinu fosforečnou a železo. Tím napomůžete vyživit kořínky vlasů. Naopak se vyhněte stahování vlasů gumičkou a častému nošením pevných copů a culíků, které mohou způsobovat trvalou ztrátu vlasů. Dále můžete vyzkoušet přípravky podporující objem vlasů. Na trhu jsou také produkty, které se aplikují přímo na jednotlivé prameny, díky čemuž budou vlasy silnější a pevnější.

Dlouhodobější řešení: Pokud vám začaly vlasy nečekaně a rychle řídnout, aniž by k tomu měly nějakou zjevnou příčinu, např. jste nedávno porodila nebo přestala kojit, navštivte vašeho lékaře, aby mohl ověřit správnou funkci štítné žlázy.

3. Pihy, skvrnky na hrudi

Co způsobují: Vypadáte o 10 let starší

Proč: Jedná se o něco, čemu se může říkat jaterní nebo stařecké skvrny. Přestože jsou způsobeny stárnutím organismu, mohou být důsledkem poškození slunečními paprsky. Dokonce je mohou mít i dvacetileté ženy.

Rychlá náprava: Abyste těmto nepěkným skvrnám předešla, nestačí se jednou denně namazat opalovacím krémem. Je také potřeba nosit oblečení, které zakrývá hruď, a aplikovat opalovací krém několikrát za den.

Dlouhodobější řešení: S tímto problémem vám může pomoci chemický peeling nebo laser. Efektivním bojovníkem proti tmavým skvrnám mohou být také prostředky obsahující Retin-A nebo hydrochinon, které mají zesvětlující efekt.

4. Tenké obočí dokreslené tužkou

Co způsobuje: Vypadáte o 5 let starší

Proč: Zatímco testosteron u mužů způsobuje, že jim s přibývajícími lety obočí houstne a šediví, obočí žen se po několika letech voskování nebo vytrhávání ztenčuje.

Rychlá náprava: Nepřehánějte to s voskem ani vytrháváním. Můžete tím poškodit folikuly až do té míry, že přestane obočí růst. Nechte si obočí vždy upravovat u odborníků v kosmetických salonech nebo vyzkoušejte raději zastřihovač obočí, který ho upravuje na povrchu, ale nezasahuje do kořínků. Případně se nabízí vyzkoušet přípravky podporující přímo růst obočí, např. ve formě gelu nebo tablet.

5. Řídnoucí řasy

Co způsobují: Vypadáte o 2 roky starší

Proč: V tomto případě je to podobně jako s vlasy. Obecně si spojujeme vlasy nejen na hlavě, ale i coby řasy a obočí, s mládím.

Rychlá náprava: Jak vylepšit kvalitu řas? To je těžká otázka. K odstranění řasenky raději používejte odstraňovač voděodolného očního make-upu, ale opatrně a jemně, rozhodně je nedrhněte! Případně můžete vyzkoušet vyživující sérum (nebo kondicionér) na řasy, díky nimž pak budou vypadat silnější.

6. Zažloutlé zvrásněné nehty na rukou

Co způsobují: Vypadáte o 5 let starší

Proč: Určitě se shodneme na tom, že zažloutlé nehty se zvlněným povrchem vypadají velmi neatraktivně. Působí nezdravým, nemocným dojmem. A nemoci bývají nejčastěji spojovány se stářím.

Rychlá náprava: Každý dlouhodobější prohřešek v oblasti stravování se brzy projeví na kvalitě nehtů. Pokud máte nedostatek vitamínů, vypadají nehty poněkud zanedbaně. Řešením je konzumovat stravu bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu, celozrnné potraviny a bílkoviny. Kvalitu nehtů také mohou zlepšit krémy vyživující nehtová lůžka obsahující biotin, jenž podporuje pevnost samotných nehtů.

7. Úzká, hubená tvář

Co způsobuje: Vypadáte o 4 roky starší

Proč: Máte-li pár kilo navíc, budete pravděpodobně vypadat o něco mladší. Ženy, jimž je 40 a více let a mají mírně zvýšený index tělesné hmotnosti, působí mladistvějším dojmem než jejich extrémně štíhlé protějšky. Když totiž zhubnete, ztratíte také tuk v obličeji. Tváře pak vypadají propadle, nezdravě vyhuble a starším dojmem. K buclatým tvářičkám miminek mají hodně daleko.

Rychlá náprava: Vyhýbejte se dietám, které mají jojo efekt, protože způsobují povislou kůži. Aby vaše tváře působily plnějším dojmem, pohrajte si trochu se světlem a barvami. Naneste na líčka krémový rozjasňovač a pod lícní kosti bronzer.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Rozšířené póry, červené žilky, pytle  pod očima... to všechno se dá vyřešit Foto:

Nejčastější vady na kráse v obličeji: Jak se jich nejlépe zbavit?

Vady na kráse na obličeji často vnímáme až příliš kriticky a snižují nám sebevědomí. Co se s těmito problémy dá dělat a jaká je ideální domácí a odborná péče?

Článek

Tohle funguje! Foto:

5 tipů jak omladit tvář o 5 let: rychle a spolehlivě

Vyberte si způsob, který vám padne na míru a vejde se do vašeho časového režimu. Žádná superpéče, která jen tak stojí na poličce v koupelně nebo leží na kosmetickém...

 

Článek

Stačí pár minut denně a trochu soukromí Foto:

Obličejová jóga. Vyhlaďte si vrásky úplně zadarmo!

Udržet si, nebo dokonce obnovit mladistvou pleť můžete různými krémy (ne zrovna levnými) nebo kosmetickými procedurami. Další možností, která je zcela zadarmo a naprosto...
Horoskopy 2018

reklama

reklama