reklama

Jednoduché a levné recepty na domácí masky proti vráskám

Jednu lžičku do pusy, druhou na nos! Foto:
Jednu lžičku do pusy, druhou na nos!
Foto: thinkstock.com

Nechcete utrácet za kosmetiku? Podívejte se do spíže!

Naše domácnost je plná surovin, ze kterých se dají vyrobit jednoduše různé zkrášlovací produkty. Nedělejte si žádné zásoby, vše si připravte jen na jedno použití, aby vám nezačaly směsi kvasit a kazit se.

Na zmenšení pórů:

Smíchejte 1 díl organického jablečného octa, 3 dílky vody. Vlijte do nádobky s rozprašovačem a používejte na tvář. Skvěle čistí pleť a stahuje póry.

Pro hydrataci

Samozřejmě musíte dostatečně pít. Ale vládu pleti dodáte i tak, že si uděláte masku z medu a jogurtu. Smíchejte 25 polévkových lžic rozemletých arašídů a dostatek mléka pro vytvoření jemné pasty. Přidejte lžičku medu. Naneste pastu na obličej a nechte zaschnout. Pak opláchněte studenou vodou.

Pro uklidnění pleti

Namočte ovesné vločky a rozemelte je. Pak je smíchejte se lžící medu. Vzniklou hmotu si přiložte opět jako masku na 10 minut. Obličej poté opláchněte.

Článek

Prožijte podzim v plné kráse

Jak dostat pleť po létě znovu do formy?

Po létě bývá pokožka obličeje i těla unavená, vysušená, často se na ní objevují nepravidelnosti a občas může být i podrážděná.

Rozjasňovač pleti

Pokud máte zašedlou a mdlou pleť, smíchejte stejné množství citronové šťávy a bílků. Nechte působit 10 minut, pak smyjte vodou a obličej osušte. Na závěr naneste obvyklý krém.

Jizvičky po akné

Rozmělněte list aloe very a šťávu naberte na vatový tampon. Přikládejte na jizvu dvakrát denně.

Článek

Krásné obočí napořád!

Dokonalé obočí? Tento permanentní make-up vykreslí každý chloupek!

Nechcete vypadat zmalovaná jako Marfuška, přesto si chcete užívat výhod trvalého make-upu? Pak vyzkoušejte metodu Soft Tap.

Na vrásky

Dobře působí šťáva z čerstvého ananasu, protože přirozeně obsahuje hodně AHA kyselin, které se používají při chemickém peelingu. Pozor ale, ananasová šťáva může být hodně agresivní, vyzkoušejte nejprve jen na jednom místečku – nejprve na předloktí, pak třeba na krku.

Peeling pro jemnou pleť

Rozemelte nahrubo mandle a zamíchejte do jogurtu. Vaše pleť bude jemná a bude svítit čistotou. Případně můžete použít i zcukernatělý med. Jemně promněte mastnější partie obličeje, nechte chvíli působit a pak smyjte vodou.

Článek

Triky proti kruhům pod očima: Zbavte se jich jednou provždy! Foto:

Triky proti kruhům pod očima: Zbavte se jich jednou provždy!

Tmavé kruhy pod očima nás dokážou pěkně potrápit. Nevypadají hezky a málokdo ví, jak se jich zbavit. My ale ano!

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama