reklama

Klára Doležalová: Jaké je tajemství její krásy?

Kláru snad nikdy neuvidíte zamračenou Foto:
Kláru snad nikdy neuvidíte zamračenou
Foto: profimedia.cz

Příjemná, neustále usměvavá a krásná. Přesně taková je Klára Doležalová pokaždé, když ji potkáte třeba na chodbě před maskérnou. Přitom je neustále v zápřahu. S Karlem Voříškem pravidelně moderuje hlavní zprávy televize Prima. Doma se stará o dvě dcery.

Co je tajemstvím její krásy? Láska k manželovi Miodragu Maksimoviči, o kterém tvrdí, že je úžasný? Speciální krémy či jiná kosmetika?  Nebo snad olivový olej, který si sama lisuje? 

My jsme se jí na to zeptali...

Jak stíháte roli moderátorky hlavních zpráv a matky?

Stejně jako všechny ostatní mámy, co chodí do práce. Všechno jde, jen se trochu zapotíte tou věčnou organizací času. No a pak taky musíte škrtnout nějaký ten čas jen pro sebe. Když jste zaměstnaná, automaticky váš volný čas pak patří pouze rodině.

V nedávné anketě jsem se umístila na předních příčkách nejkrásnějších žen Česka. Jak o sebe pečujete?

Jéje, to přeháníte, ne? Nicméně o sebe pečuji, bez toho už to jaksi nejde:). V první řadě velmi kontroluji svůj jídelníček, za druhé ho doplňuji tzv. potravinovými doplňky, přesně řečeno přírodními vitamíny, za třetí se starám o pleť a vlasy a za čtvrté se snažím žít hezký a láskyplný život:) A to čtvrté je asi to nejpodstatnější.

Klára je krásná žena Foto: Klára je krásná ženaFoto: Jiří Janoušek

Pamatujete si nějaké své módní faux pas z puberty?

Celá puberta je faux pas! Copak bych si dneska mohla vzít opranou a vytahanou košili, o číslo větší džíny a oči si podmalovat černými linkami? No vlastně mohla, ale to bych spíš mohla hlásit přírodní katastrofy a ne zprávy.

Máte dokonalou pleť. Jak o sebe pečujete? Chodíte na kosmetiku?

Na kosmetiku už léta nechodím. Neumím si představit, že si přes den lehnu na lehátko a vypnu mozek. Tím pádem bych celou proceduru přemýšlela, kde mám potom být, co všechno musím ještě udělat a do toho by mi stokrát zavolala dcera s nějakou „důležitou otázkou“. O to víc se ale starám doma. Užívám doplňky na pleť, pečlivě se odličuji a používám hodně kvalitní krémy.

S dcerou Natalií a Miou se fotila na kalendář televize Prima Foto: S dcerou Natalií a Miou se fotila na kalendář televize PrimaFoto: Ondřej Pýcha

Máte v současné době nějaké problémy s pletí, které vás trápí? Například pupínky, mastnou pleť apod. Pokud ano, jak ovlivňují váš každodenní život?

Stejné jako ženy mého věku. Občas bojuji s pigmentovou skvrnkou či kruhy pod očima. A zásadně před focením tváře, například do časopisu, se mi udělá hrbol na čele. Prostě zákon schválnosti.

S kolegou Karlem Voříškem jsou nejoblíbenější moderátorskou dvojicí televize Prima Foto: S kolegou Karlem Voříškem jsou nejoblíbenější moderátorskou dvojicí televize PrimaFoto: Marie Votavová pro FTV Prima

Jak pečujete o své vlasy? Experimentovala jste někdy s barvou? Je nějaká barva nebo střih, které jste v minulosti vyzkoušela a následně toho litovala?

Stejně jako pleť, i vlasy v naší profesi snáší obrovské zátěže. Stále se fénuje, žehlí, lakuje apod. Takže používám dobré šampony a masky, ochrany před vysoušením a teplem a taky se češu zásadně jen kartáčem se štětinami. Každé čtyři týdny pak navštěvuji svou kadeřnici. Občas mi vlasy zesvětlí nebo probarví více odstíny, ale vždy velmi šetrně. Nikdy jsem žádného zákroku nelitovala.

Je něco na vaší pleti, postavě, co byste chtěla zlepšit?

Vždycky je co zlepšovat, žena se sebou není asi nikdy úplně spokojená. Klíč je ale v tom naučit se mít ráda taková, jaká jsem a soustředit se na důležitější věci. Mít vedle sebe muže, který vás miluje, a být šťastná je ten nejsilnější elixír krásy.

dolezalova Foto:

Malá Klárka                                                                                        Foto: archiv Kláry Doležalové

Existují nějaké problémy, které se na vaší pleti objevují jen v určitou dobu?

No jistě. Problémy s pletí u mě souvisejí zásadně jen se stresem a hormonálními výkyvy. Nejhezčí pleť mám, když nic nedělám a nikde tu pleť neukazuji. Znáte Murphyho zákony?

Jak pečujete o svou pleť nebo řešíte problémy s pletí? Máte nějakou osvědčenou metodu? Zkrátka poradíte našim čtenářkám, nějaké vaše triky a tipy pro krásu?

Vlastně jsem už na vše výše odpověděla :-)

Článek

Spousta chybiček na kráse se dá zamaskovat Foto:

Zamaskujte unavenou pleť: Tyhle kosmetické triky fungují

Bohužel ne každý den se žena probudí vyspalá do krásy a se svěží a odpočatou pletí. Jsou dny, kdy se raději vyhýbáme zrcadlům, abychom se nemusely dívat na kruhy pod očima...

Článek

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat Foto:

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Abyste si udržela pěknou a zdravou pleť co nejdéle, měla byste o ni správně pečovat a vyhnout se všemu, co jí může ublížit. Poradíme vám, co vaší tváři rozhodně neprospívá...

Článek

potraviny pro krásnou pleť Foto:

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Jeho tvorbu můžete podpořit některými potravinami. Prozradíme vám, které to jsou.

Horoskopy 2018

reklama

reklama