reklama

Mletá káva: 6 způsobů, jak ji využít v péči o pleť a vlasy

Ačkoliv kávová sedlina neboli lógr nevypadá příliš vábně, obsahuje vysoké množství antioxidantů a protizánětlivých sloučenin a zároveň má „deodorizující“ vlastnosti, odstraňuje tedy zápach.

Využití kávové sedliny v každodenní péči o pleť a vlasy se vám jednoznačně vyplatí. Vaše pokožka tak bude jasná, prozářená, vypnutá a hladká. Ideální tip pro všechny typy kůže!

Méně celulitidy Foto:
Zdroj: Thinkstock
Méně celulitidy

„Pomerančová“ kůže je způsobena nevzhledně uloženým tukem těsně pod kůží. To právě vytváří na pokožce tolik nechtěné a diskutované dolíčky. Často se nevyhýbají ani lidem, kteří pravidelně sportují. Dokonce ani muži se jí nedokážou ubránit, přestože mají od přírody menší vrstvu podkožního tuku. Je to daň za náš životní styl, kdy převažují sedavá zaměstnání.

 

Bohužel na trhu nemáme žádný krém, který by celulitidu trvale odstranil. Pro její minimalizaci můžete ale použít právě kávovou sedlinu. A to buď samotnou, nebo ji smíchejte s medem či výtažkem ze zázvoru a vytvořte si tím jednoduchý peeling. Navlhčete pokožku, naneste peeling a masírujte rovnými tahy. Pak peeling smyjte. Tím urychlíte krevní oběh a také kůži zbavíte nadbytečné vody. Pokožka bude vypadat pevněji a jednolitěji, bez výrazných nerovností.

Horoskopy 2018

reklama

reklama