reklama

Módní ikony: Stella McCartney, Donatella Versace, Carolina Herrera

zleva: Stella Mc Cartney, Donatella Versace, Carolina Herrera  Foto:
zleva: Stella Mc Cartney, Donatella Versace, Carolina Herrera
Foto: instagram

Tentokrát jsme si pro vás připravili medailonky dalších tří návrhářek: Stelly McCartney, Donatelly Versace a Caroliny Herrera. I tyto úžasné dámy přispěly módnímu světu natolik, že rozhodně stojí za to vědět o nich více...

Stella McCartney – přítelkyně planety

Když jste dcerou jednoho z nejslavnějších hudebníků historie, předpokládá se, že se jaksi v něčem uchytíte. Když Stella začínala v módě, dostalo se jí jisté blahosklonnosti: to je hezké, že ta bohatá prominentní dcerka chce pracovat, navrhne nějaké šatičky a přátelé otce si je koupí. Ale Stella měla jasno. Chtěla uznání pro svou práci, nikoli pro jméno. Dřela opravdu tvrdě a její talent i píle se nakonec vyplatily. Pracovala pro značky Chloé, Gucci i pro božského Karla Lagerfelda a získala několik ocenění. Získala také respekt potřebný k rozjetí vlastní značky. Nejvíce se však proslavila svým nekompromisním postojem vůči ochraně přírody. Ukázala ženám, že umělé kožešiny jsou také krásné a že není potřeba zamordovat zvíře, abychom mohly mít fantastickou kabelku. Daleko víc cool jsou organické a k přírodě šetrné materiály. Stellina móda není jen krásná, šik a nositelná, ale také nesobecká a bere na sebe závazek ochrany životního prostředí. Budiž nám příkladem.

Stella McCartney Foto:

Donatella Versace – královna rafinovanosti

Bez ohledu na to, jakou ztrátou byla pro svět módy tragická smrt jejího bratra Gianniho, zrodila se hvězda. Donatella roztáhla křída a smetla všechny pochybnosti, co bude se značkou Versace dál. Sexy. To je nejjednodušší a nejvýstižnější definice jejích návrhů. Donatelliny šaty milují celebrity, protože v nich vždy ukážou a zakryjí přesně tolik kůže, aby se tajil dech. Rafinované antické střihy zdůrazňující pas zbožňuje Lady Gaga i Jennifer Lopez. Donatella ví, jak uchvátit a vše dělá ve velkém. Po bratrově smrti stvořila impérium Versace ještě silnější a marnotratnější než předtím. Král je mrtev, ať žije královna!

Donatella Versace - Obrázek 1 Foto:

Carolina Herrera – ženskost každým coulem

Pokud se chce hollywoodská hvězda blýsknout na červeném koberci a být skutečně za bohyni, volí šaty od Caroliny Herrera. Vždy elegantní Venezuelanka v bílé košili nikdy nezapomíná, že žena má být především krásná, noblesní a elegantní. I když se to na přehlídkách hemží street prvky a dekonstrukcemi střihů, u Caroliny má zákaznice vždy jistotu, že se obleče nádherně. V jejích kolekcích mají své nezastupitelné místo neskromné květinové vzory, ženské siluety, černobílá kombinace, volány a nadýchané sukně. Vše precizní a dokonale zpracované. Stará dobrá škola, která přežije všechny módní úlety. Carolina Herrera dokonce v roce 2004 získala cenu pro nejlepší světovou designerku ženského oblečení a její modely visí v nejednom hollywoodském i královském šatníku.

Carolina Herrera  Foto:
-KU-

Podívejte se i na první část seriálu o módních ikonách: Muccia Prada, Donna Karan a Vivienne Westwood:

Článek

Horoskopy 2018

reklama

reklama