reklama

Módní stylista radí: Co si obléknout, když máte plnější postavu?

Za svou postavu se nemusíte stydět. Spousta nedostatků se dá šikovně zamaskovat oblečením Foto:
Za svou postavu se nemusíte stydět. Spousta nedostatků se dá šikovně zamaskovat oblečením
Foto: Thinkstock

Máte v šatníku spoustu hezkých kousků, ale když se v nich vidíte v zrcadle, tak vám nesluší? Obnovte šatník o elegantní kousky, jde to. Krásné oblečení neexistuje jen pro malé velikosti!

Pokud znáte film Ďábel nosí Pradu, pamatujete si určitě i na to, že se celý film vlastně vysmívá tomu, jak se módní průmysl vysmíval ženám, které měly velikost víc jak čtyři (u nás to odpovídá velikosti oblečení 34). Už to tak sice není, ale lidem to v podvědomí zůstalo – modelky musí být vyhublé a vysoké.

Nemusí! Většina těch nejznámějších sice taková je, ale je to jen díky popularitě. Hubené modelky mají logicky větší počet zakázek, protože se víc značek zaměřuje na štíhlejší postavy. Můžete ale často vidět i ne úplně štíhlé, většinou fotomodelky, které pózují pro značky, které se od stereotypu „modelka musí být vyhublá“ distancují. Trendem posledních let jsou takzvané XXXL modelky, které jsou sice terčem útoků z magazínů, které jsou na vrcholu módního průmyslu, ale značkám, pro které fotí, to nevadí.

Článek

Emily Nolan je krásná žena Foto:

Nemá křivky modelky, přesto se rozhodla ukázat své tělo nahé! Proč?

Modelka nadměrných velikostí Emily Nolan, vysvětluje, proč se rozhodla, že se podělí o své nahé fotky s celým světem.

 

Poslední dobou se modelkami stávají i „nedokonalé“ ženy. Třeba pro světoznámou oděvnickou firmu Desigual fotí dívka jménem Winnie Harlow, která má vzácný syndrom vitiligo, který způsobuje ztrátu pigmentu a tvorbu bílých skvrn po celém těle. Tato krásná a statečná slečna pronikla poslední rok všem v módním světě do podvědomí a je důkazem, že modelkou už dávno nemusí být po všech stránkách dokonalé ženy.

Článek

Modelka Chantelle Brown-Young je krásná mladá žena Foto:

Nadávali jí, že vypadá jako KRÁVA nebo KOSATKA: Ona se stala supermodelkou

Od dětství ji šikanovaly děti ve škole, nadávaly jí a ponižovaly ji. Ona je ale tak silná osobnost, že ji to nezlomilo, možná spíše naopak. Je z ní vyhledávaná modelka.

 

Proto si ani vy, kdo máte velikost větší než číslo čtyři, nemusíte připadat strašně. Naopak. U spousty žen je to výhodou a sluší jim volnější věci. Měly byste ale zvládat skrývat problémové partie, což bohužel spousta žen větších velikostí neumí.

Jak zamaskovat nohy

Pokud jsou vaší problémovou partií nohy, určitě vyřaďte legíny a strečové džíny. Střihy kalhot nemusíte volit příliš široké, jen musíte dlouho vybírat a zkoušet, abyste narazily na střih kalhot, který vám sluší. Mohly by to být normální slimkové džíny nebo třeba módní střihy jako cigarette trousers (elegantní kalhoty cigaretového střihu).

Important-Fashion-Tips-for-Curvy-Women-6 Foto:

V létě volte volné a lehké šaty nebo delší sukně s širšími topy. Je to praktické, pohodlné a budete vypadat skvěle. Vyhněte se opět úzkým střihům. Pokud jde o sukně, vybírejte ty delší, ke kolenům nebo pod ně. Určitě ne úzké, naopak.

Jak zamaskovat ruce

Pokud jsou vašimi problémovými partiemi nejvíce ruce, vyhněte se šatům bez rukávů, a pokud před nimi není v danou příležitost úniku, bolerko to vyřeší a navíc hezky vypadá. Vyhýbejte se tílkům, noste spíše věci s delšími rukávy, které vypadají hezky, když si je vyhrnete k předloktí.

54ff0162c1f13-0512-kimono-style-dress-xl Foto:

V žádném případě se nestyďte za svou postavu. Pokud jste s ní spokojená, nemusíte se ničím trápit. Dávejte však pozor na to, co na sebe oblékáte, protože by to nemuselo vypadat úplně dobře.

Čemu byste se určitě mely vyhnout, jsou divoké vzory. Tím mám na mysli leopardí a podobné, hodně rozšiřují a navíc jsou nevkusné. Zaměřte se na černou, která zeštíhluje, a na šedou. Pokud vám vadí chodit v šedi, soustřeďte se na pastelové barvy, které zeštíhlují.

Vybírejte oblečení i doplňky z kvalitnějších látek, které odtáhnou pozornost od problémových partií. Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale opravdu to funguje, lepší materiály přitahují pozornost. Místo deseti umělých a nekvalitních kabelek si kupte jednu bytelnou, která vám vydrží. To samé platí u oblečení.

Moc bych vám nedoporučoval výrazné zlaté detaily, které přitahují pozornost až moc a už se dávno nenosí. Zaměřte se na decentní stříbrnou, která se většinou lépe kombinuje. Na detaily si dávejte pozor, stříbrné a zlaté se společně nenosí, pokud pro to nemáte stoprocentní cit a hromadu šperků, které můžete využít.

Vojta Marek / foto archiv autora

 

Článek

Video VIP zprávy: Poznáte ji i bez make-upu? Foto:

Tvrdá realita: Modelky, herečky a zpěvačky bez retuše!

Dokonalá těla, hladká kůže a sexy křivky. Přesně tak je vidíme na plakátech a titulních stránkách časopisů. Jenže za dokonalost mnohdy může dokonalá retuš. Realita bývá...
Horoskopy 2018

reklama

reklama