reklama

Módní trendy: V čem budete letos neodolatelná?

Letos se budou nosit pastelové barvy Foto:
Letos se budou nosit pastelové barvy
Foto: www.glamour.com a thebestfashionblog.com

Možná si říkáte, že jsou módní trendy k ničemu. Že je stejně nosí jen hrstka vyvolených a některé „experimenty" z přehlídek ani oni ne. Bez nich by ovšem byla ta pro nás známá, „normální“ móda pořád stejná...

Výstřelek proti uniformě

Nebýt každoroční kaskády nápadů návrhářů, nosila by se jednobarevná trička, svetry a kalhoty a tím by to haslo. Od trendů se totiž mnoho odvíjí. Jsou důležité, i když se to těm, co nemají přehled o odívání, nezdá. Vždy, když se vyskytne nějaký nový výstřelek, šíří se jako lavina dalšími kolekcemi haute couture a nakonec „skončí“ v regálu nějakého řetězce, jako třeba H&M. Nebýt trendů, regály v obchodech by byly prázdné, šedivé a nudné, všude jen „basic“ kousky, tzn. jednoduché, jednobarevné základy šatníku. A to by byla nuda, ne? Móda je přeci hlavně o kreativitě a objevování nových věcí! Bez toho bychom všichni chodili pomalu jako v uniformě.

image1 Foto:

 

Co přinese nový rok?

S každým rokem přichází fashionweeky, kolekce krásného oblečení, pompézní události a jejich součástí jsou samozřejmě nové trendy. Každý, kdo v módním světě něco znamená, je musí (nebo by měl) sledovat, respektovat a oblékat se pod nich. Samozřejmě, že vše nezávisí jen na novinkách. Stále existují nadčasové věci, ty jsou pokaždé takovou sázkou na jistotu.

Co zřejmě budeme vídat letos ve výlohách obchodů? Jaru budou podle všeho vévodit hlavně pastelové barvy, takže ti, co chtějí být v kurzu, odloží černé a šedé kabáty a koupí si nějaký kostým, v kterém budou zářit. Ne jen na ulici, i jejich šatník se náhle stane pestrým a budou se do něj rádi dívat...

Článek

Jsou krásné, ale často nenositelné Foto:

Magický svět exkluzivní módy. Víte, co znamená haute couture?

Haute couture se postupně stalo mnohem víc než jen pouhou módou. Je společenským i kulturním fenoménem…

 

Nadčasové kontra moderní

To ovšem není nic proti černé a šedé. Tyhle dvě barvy nepodléhají času a obvykle jimi nic nezkazíte. I když druhá jmenovaná je trochu fádní, ne nadarmo se říká, že někdo vypadá jako šedá myš. Musí se umět nosit a hlavně kombinovat vhodně s dalším oblečením. A zde právě přichází v úvahu výraznější, teplé barvy, které vypadají skvěle. Když se pak žena podívá do zrcadla, má pocit, jako by se v něm zobrazoval někdo jiný. To je trend, který se přece vyplatí následovat, musí totiž slušet snad každé ženě.

image2 Foto:

 

Další novotou jsou široké střihy kalhot i topů. Zvonové džíny byly sice v kurzu už minulý rok, ale letos projdou menší inovací, takže se s nimi počítá také. Změní se u nich střih, zkrátí se a budou končit už několik centimetrů nad kotníky, stejně jako proslulé culottes, přezdívané kulotky, které nesou retro atmosféru a v pastelových barvách vypadají také nádherně. Novinkou budou i široké střihy rukávů u triček a halenek.

Podpatky se mění ( i zůstávají)

Ženy, kterým není pohodlné chodit celý den na vysokých podpatcích, mohou jásat! Letos totiž frčí nízké a široké, takže se nemusí bát, že je budou po celém dni bolet nohy jako po výšlapu na Sněžku. I tato daň módě se ovšem občas musí platit. Ale ani ženy, které jsou na vysoké podpatky zvyklé a neumí si bez nich chůzi představit, nemusí být smutné. Zůstávají stále v kurzu, avšak tloušťka zůstává.

image3 Foto:

 

Na psaníčka zapomeňte

Nové trendy se pochopitelně týkají i kabelek, nezaměřují se jen na oblečení. Tzv. psaníčka založte na čas do skříně, přichází totiž doba malých messenger kabelek. Jsou úplně ideální jak na večírek, tak na nákupy, vejde se do nich mobil, klíče a malá peněženka. Na běžné příležitosti není víc potřeba a vypadají úžasně. Co se týče dalších doplňků, po pár letech se opět objevily úzké šály. Sice nezahřejí, ale v různých kombinacích působí velice hezky.

Jde o to nebát se zpříjemnit si jaro barevnějším oblečením, je třeba ho ale umět sladit. Pastelové barvy jdou klidně nosit k celému černému outfitu, kdo chce, může si s nimi vyhrát. Jisté je, že ženy by měly letos působit rozzářeně a to udělá dobře nejen jim, ale i mužům....

Vojta Marek

Článek

Co nás čeká v roce 2016? Foto:

GALERIE: 18 nejdivočejších barev vlasů v roce 2015

Lidé se v tomto roce zdá se zamilovali do různých barevných odstínů a obecně platilo, že čím výraznější a neobvyklejší vlasy, tím lépe.

Článek

Malé černé - Šaty pro každou příležitost Foto:

Malé černé… Ne, není to koťátko, ale šaty pro každou z vás!

Znáte výraz malé černé neboli little black dress? Co si představit za tímto názvem? Hádáte správně, řeč je o černých společenských šatech kratší délky.

Článek

Jak si poradit s chlapeckou postavou? Foto:

Byla vám dána do vínku chlapecká postava? Nezoufejte, poradíme vám, jak na ni!

Nedávno jsme vám radili, jak na postavu tvaru jablko, a dnes se zaměříme na tu chlapeckou.

Horoskopy 2018

reklama

reklama