reklama

Módní trendy z minulosti, které by měly zůstat navždy pohřbeny

Jsou trendy z minulosti, které by se už vracet raději neměly Foto:
Jsou trendy z minulosti, které by se už vracet raději neměly
Foto: awkwardfamilyphotos

V módě již bylo vše vymyšleno a jediné, co se děje, je to, že se vše v poměrně pravidelných intervalech vrací. Jsou ale trendy, které by měly zůstat navždy hluboko pohřbeny.

Jsou trendy, které jsou super a můžeme být jedině rádi, že se vracejí – široké nohavice, trička s potisky, kalhotové kostýmy... a jistě bychom jich ještě mnoho našli. Pak jsou ale trendy, které byly v určitém období velmi "fashion", ale doufáme, že jediné místo, kde si je budeme připomínat, jsou dobové fotky a filmy.

A které trendy z let minulých nám přišly opravdu, ale opravdu nešťastné?

„Zpomalující“ sukně z roku 1910

Na začátku minulého století byla móda ještě velmi omezená, co se týče různých vychytávek. Jako například obyčejná guma. Což způsobovalo, že se sukně (kalhoty byly ještě v té době pro ženy zapovězeny) velmi ničily, protože se při chůzi zadrhávaly a trhaly. Chytré dámy si v té době vymysleli trik – přepásaly si sukně stuhami (v pase a pod koleny). Tím zamezily ničení sukně a zároveň chůze vypadala velmi úhledně. Ovšem spěchat se v ní nedalo ;)

Jak se v tomhle chodilo? Foto: Jak se v tomhle chodilo? Foto: Wikipedia

Špičaté podprsenky Torpéda

Trend bullet bra neboli špičatých podprsenek česky zvaných torpéda, byl trend velmi zábavný, ale i trochu sexy. Vzhledem k tomu, jak dokáže být dnešní spodní prádlo krásné a pohodlné zároveň, se nám může zdát tento trend jako děsivý, ale uznejme, že i z obyčejného trika dokázala tato podprsenka vytvořit velmi erotický kousk.

Sexy trend, ne? Foto: Sexy trend, ne? Foto: eastnews

Účes à la včelí úl

Všichni víme, že drdoly, lehce natupírované vlasy, nadzvednuté vlasy, prostě updo účesy, vypadají dobře a jsou velmi lichotivé, ale vše má své meze. Je nesmírně důležité se při tupírování včas zastavit a nezpůsobit si na hlavě něco, co vypadá jako velký včelí úl.

Pozor na nízké stropy Foto: Pozor na nízké stropy. Foto: eastnews

Pánská móda 70. let

70. léta nebyla k mužům moc vstřícná. Móda byla… jednoduše byla hrozná a vzýváme všechny velikány současné módy, aby už nikdy nic podobné nedopustili.

Pánská móda 70. let, jedním slovem - hrůza! Foto: Pánská móda 70. let, jedním slovem – hrůza! Foto: eastnews.ru

Oblečení na aerobik v 80. letech

Aerobik vtrhl i do našich životů a jako na každý jiný sport, i na něj bylo potřeba se pořádně obléknout. Z dnešního pohledu se se teplé návleky na nohy v kombinaci s elastickým trikotem (ideálně s tanga kalhotkami) a legínami může zdát směšná, ale kdo to v té době na hodině aerobiku neměl, jako by nebyl.

Kdo chodil v 80. letech na aerobik, musel mít úbor Foto: Kdo chodil v 80. letech na aerobik, musel mít úbor. Foto: Wikipedia

Tupírování a lak na vlasy

80. léta byla speciální nejen co se oblečení na aerobik týče, ale také účesy byly velmi zajímavé. Trvalá, tupírování, nakrepované vlasy, lak na vlasy. Ideálně vše naráz a ještě víc!

Jsou trendy z minulosti, které by se už vracet raději neměly Foto: Jsou trendy z minulosti, které by se už vracet raději neměly. Foto: awkwardfamilyphotos

Mullet účes neboli pro znalce „na Jágra“

Tento účes je z 80. a 90. let a nosili ho především muži (bohužel i některé dámy ho vyzkoušely, ale naštěstí to nikdo nestihl zdokumentovat). V Česku tento účes proslavil hokejový Bůh Jaromír Jágr, proto se mu dodnes říká familiárně „na Jágra“. Jestli to byl účes slušivý, posuďte sami.

Účes "na Jágra" Foto: Účes "na Jágra". Foto: eastnews.ru

Falešné opálení

Kolem roku 2000 se rozmohl jeden velmi nehezký trend – falešné opálení. Pokud jste si ho navíc pořizovali v soláriu (myšleno, trávili jste tam všechny volné minuty), jednalo se dokonce o velmi nezdravý trend. Ale i všechny možné nástřiky a samoopalovací krémy, které v minulosti uměly vytvořit pouze oranžovou (a mnohdy nesouvislou) vrstvu, vypadaly velmi odpudivě a jsme opravdu rádi, že je tento trend již minulostí.

Toto přirozeně nevypadá Foto: Toto přirozeně nevypadá. Foto: Everett Collection

Uznejte, že budeme všichni nejraději, když se žádný z těchto trendů již nikdy na výsluní nevrátí. Raději se podívejte na to, co aktuálně trendy je a s čím můžete zazářit:

Článek

6 x “must have" letošního podzimu, na které nemusíte mít zlatou kartu Foto:

6 trendů letošního listopadu, na které nemusíte mít zlatou kartu

Pokud se touha být trendy úplně neshoduje se stavem vašeho konta, nezoufejte. Letošní podzim si můžete užít jako královna stylu!

Článek

Kozačky, kotníčkové boty, tenisky... Určitě si letos na podzim vyberete Foto:

Podzimní boty: V jakých letos nešlápnete vedle?

Podzimní období je pro naše nohy oproti létu mnohem náročnější. Musíme mít nohy v suchu a teple a zároveň chceme, aby boty hezky vypadaly. Jaké jsou módní trendy pro...

Článek

Pánské sako, blůza po babičce nebo manšestráky? Ano! Foto:

5 překvapivých trendů, které si půjčte z rodinného šatníku

“Tohle bych si NIKDY neoblékla,” je věta, kterou milovnice módy nevyslovují. Dobře vědí, že některé věci, jakkoli se zdají divné nebo nemoderní, se zkrátka jednou vrátí a...

autor: MM

Horoskopy 2018

reklama

reklama