reklama

Musí být žena krásná? Zeptali jsme se odborníků i obyčejných mužů

Která z nich je nejhezčí? Každý z nás si krásu představuje jinak Foto:
Která z nich je nejhezčí? Každý z nás si krásu představuje jinak
Foto: Thinkstock

Říká se, že krásné ženy to mají těžké, ovšem o jejich starostech si ošklivky nechávají zdát. Zeptali jsme se odborníků na krásu a také normálních mužů, v čem tkví tajemství ženského půvabu.

 

Zajímalo nás i to, co si myslí o ženské honbě za „perfektním“ vzhledem. Zda všechno to „vylepšování“ make-upem nebo dokonce chirurgickými zásahy není proti jejich gustu a proti přírodě.

 

Co si myslí odborníci?

 

 

Adéla Portová, vizážistka FTV Prima:

„Bez ohledu na make-up, mindráky máme ve výrazu tváře.“

  • Musí být žena krásná?

Z krásy se nedá dělat povinnost. Ale myslím, že je téměř povinností každé ženy upravit se, když jde ráno z domu do práce, na schůzky. Každá může být příjemná a přitažlivá. Ale nebudeme si namlouvat, že každá žena je opravdu krásná.

  • V čem spočívá podstata ženské krásy?

Rozhodně uvnitř. Když nalíčíte spokojenou ženu, vypadá výborně. Ale nespokojenost vyleze na povrch přes jakýkoli make-up. Své mindráky máme ve výrazu tváře.

  • Není celé to „malování“ podvod na muže, na přírodu?

Make-up podtrhuje přirozenou krásu. Je jako doplněk k šatům. Proč proti přírodě? Šaty jsou také vlastně proti přírodě a nechodíme nazí.

MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze:

„Nejkrásnější je Sněhurka, to je jasné!“

  • V čem spočívá podstata ženské krásy?

Pokud bude definováno, co je ženská krása, pak není problém říci, v čem je podstata.

Zaměříme-li se na fyzickou krásu, pak si můžeme dát určité parametry ideální ženské postavy a obličeje a určovat, kdo je na světě nejkrásnější – je to Sněhurka – a je to vyřešené. Ale dle mého názoru je podstata ženské krásy dána i ženskou povahou, chováním, inteligencí a vším tím, jak se svojí fyzickou krásou či vadami na kráse umí žít a ukázat svoji ženskost.

  • V jakém případě byste ženě rozhodně doporučil výraznější zásah do vzhledu?

A zase jsme u těch norem. Co je vzhled? To není to, jak vypadáme, ale jak si uvědomujeme, že vypadáme. A pokud si to uvědomujeme, pak zákonitě srovnáváme. A pokud v tom srovnávání dospějeme k tomu, že „nevypadáme“, pak nastane touha to změnit a začne se to odrážet na naší psychické pohodě. Někdy to jde změnit poměrně snadno, někdy komplikovaněji – třeba za cenu chirurgického zákroku, někdy vůbec. Má-li pomoci chirurgický zákrok psychice pacienta, pak bych ho doporučil. Je to jedno, zda se jedná o ženu či muže.

  • Není celé to „vylepšování“ podvod na přírodu? Neměli by lidé jako jeden úkolů, který mají na světě, přijmout to, jak vypadají a že stárnou, jako součást životní cesty, na které se obvykle snaží nějak vyzrát, zmoudřet, pochopit?

Příroda se podvést nenechá, z toho nemusíte mít obavy. Nicméně, pokud přijmeme jako jeden z úkolů, že příroda si vše řídí sama, pak nechme lidi přirozeně umírat na nemoci, které jsou staré jako je život na Zemi, a nesnažme se je léčit. Když ale lidé díky svému rozumu a myšlení dokážou léčit stále více nemocí, prodlužovat lidský život a udržovat člověka stále déle v dobré fyzické kondici, pak jim nemůžete upírat možnost udržovat se i v psychické pohodě a dobrém pocitu ze svého vzhledu. Mohu vás ubezpečit, že 90 % pacientů, kteří chtějí řešit problém stárnutí operací, chce hlavně důstojně a aktivně stárnout a nemají přání, aby je operace vrátila vzhledově o desítky let zpět.

Jak vlastně vypadá ideál krásy? A existuje vůbec? Foto: Jak vlastně vypadá ideál krásy? A existuje vůbec?Foto: Thinkstock

 

A co si myslí o ženské kráse "obyčejní" muži?

  • Jakými slovy byste popsal krásnou ženu?

Pavel (55), manažer: Ať je prostě hezká. Nemusí být blonďatá nebo tmavá, vysoká, menší, jednoduše hezká.

Samuel (38), učitel: Krásná žena je jako rozkvetlý květ sakury nebo lahodně vonící olivovník. A bez poezie? Osobně se mi líbí tmavovlasé dračice s velkými prsy!

Jan (40), fyzioterapeut: Časem se pro mě krása vtělila do slov jako: veselost, sebevědomí, živost, zdraví, aktivní člověk. Hodně se mi líbí hubené nohy, menší zadek a menší prsa, nenamalované a přirozené ženy. A musí vonět! Neumím přesně popsat, co v té vůni je, ale asi trochu pižmo a trochu svěží vzduch, moře a heřmánek a kopřiva…

  • Co si myslíte o různých korekcích vzhledu s pomocí estetické chirurgie. Například úprava převislých víček, lehce vypjatá kůže, odsáté břicho, nová prsa?

Pavel (55), manažer: Menší zásahy mi nevadí. Větší ano. Pokud to není ze zdravotních důvodů a zdravá žena si nechává zásadně zasahovat do těla, například dát prsní implantáty, připadá mi to jako rouhání a nesouhlasím s tím. Navíc extrémní zákroky jsou obvykle vidět, vypadají nepřirozeně a nepřitažlivě.

Samuel (38), učitel: Po dvou dětech jsou některé zásahy skoro nezbytné … To je nadsázka. Já proti nim nic nemám, ale po své partnerce je rozhodně vyžadovat nebudu.

Jan (40), fyzioterapeut: Je to jako opravovat popraskaný obraz od Rubense nebo přemalovat kresbu jeskynního lovce. Myslím, že by toho upraveného Rubense nikdo s citem nekoupil. Lidi se vrací k deskám (vinylům), aby slyšeli to praskání a drobné kolísání, aby slyšeli tu opravdovost. Já mám rád opravdovost. A podle těla poznáš člověka – vrásky, držení těla, křečovitost, odhodlanost. Tělo nám ukazuje, jací jsme. Když člověk není spokojený se svým tělem, tak není spokojený se sebou samým.

  • Je krása ženy důležitá pro dlouhodobé soužití?

Pavel (55), manažer: Jako intelektuál bych asi měl říct, že ne. Ale jsem přesvědčený, že ano. Nejen aby má partnerka hezky vypadala, důležité je, aby na svůj vzhled časem nerezignovala. Některé Češky o sebe pečují jen do doby, než mají stálého partnera nebo se jim narodí děti – a pak se na to vykašlou. Měly by si vzít příklad třeba z Francouzek, které o sebe s přiměřeností a elegancí pečují vlastně do smrti.

Samuel (38), učitel: Ne, pro dlouhodobé soužití je důležitý smích, nadhled a tolerance k přibývajícím kilogramům, šedivým vlasům a vráskám, o absenci sexuální touhy ani nemluvě.

Jan (40), fyzioterapeut: Půvab je důležitý. Půvab je pro mě odraz spokojené duše, tedy spokojeného člověka. A neznám nic důležitějšího pro soužití dvou lidí, něž to, že jsou oba dva spokojení se sebou samými.

  • Jak snášíte dvě tváře své ženy? Namalovanou a – ráno po probuzení?

Pavel (55), manažer: Dobře, líbí se mi tak i tak.

Samuel (38), učitel: Na tu druhou se radši už nedívám ... a radši mažu nakoupit čerstvý pečivo!:)

Jan (40), fyzioterapeut: Já špatně snáším tu namalovanou nebo aspoň nepřirozeně namalovanou.

 

Ivana Králová

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

I v roce 2018 zůstanou hitem černé slupovací masky na obličej Foto:

Krásná i v roce 2018: 9 trendů, které vás budou bavit

Konec roku se rychle blíží a s přechodem na rok nový se musíme kromě nové číslovky zdárně adaptovat i na další vlnu módních trendů. Ale nebojte se, nebude to pro vás těžké...

Článek

Článek

Jsou chutné a dokáží s pletí zázraky Foto:

Vitamíny pro krásu: Co dokážou, když je pleti dopřejete v krémech

Odhalte, který vám omladí pleť nebo po kterém sáhnout, když vaše tvář potřebuje rozjasnit.Horoskopy 2018

reklama

reklama