reklama

Musí být žena krásná? Zeptali jsme se odborníků i obyčejných mužů

Která z nich je nejhezčí? Každý z nás si krásu představuje jinak Foto:
Která z nich je nejhezčí? Každý z nás si krásu představuje jinak
Foto: Thinkstock

Říká se, že krásné ženy to mají těžké, ovšem o jejich starostech si ošklivky nechávají zdát. Zeptali jsme se odborníků na krásu a také normálních mužů, v čem tkví tajemství ženského půvabu.

Zajímalo nás i to, co si myslí o ženské honbě za „perfektním“ vzhledem. Zda všechno to „vylepšování“ make-upem nebo dokonce chirurgickými zásahy není proti jejich gustu a proti přírodě.

Co si myslí odborníci?

Adéla Portová, vizážistka TV Prima:

„Bez ohledu na make-up, mindráky máme ve výrazu tváře.“

Musí být žena krásná?

Z krásy se nedá dělat povinnost. Ale myslím, že je téměř povinností každé ženy upravit se, když jde ráno z domu do práce, na schůzky. Každá může být příjemná a přitažlivá. Ale nebudeme si namlouvat, že každá žena je opravdu krásná.

V čem spočívá podstata ženské krásy?

Rozhodně uvnitř. Když nalíčíte spokojenou ženu, vypadá výborně. Ale nespokojenost vyleze na povrch přes jakýkoli make-up. Své mindráky máme ve výrazu tváře.

Není celé to „malování“ podvod na muže, na přírodu?

Make-up podtrhuje přirozenou krásu. Je jako doplněk k šatům. Proč proti přírodě? Šaty jsou také vlastně proti přírodě a nechodíme nazí.

Článek

Žena ženě vlčicí Foto:

Krása? Češky si závidí, cizinky jsou na sebe pyšné

Češky patří mezi nejkrásnější ženy na světě. Proč si to neumíme dostatečně užívat?

 

MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze:

„Nejkrásnější je Sněhurka, to je jasné!“

V čem spočívá podstata ženské krásy?

Pokud bude definováno, co je ženská krása, pak není problém říci, v čem je podstata.

Zaměříme-li se na fyzickou krásu, pak si můžeme dát určité parametry ideální ženské postavy a obličeje a určovat, kdo je na světě nejkrásnější – je to Sněhurka – a je to vyřešené. Ale dle mého názoru je podstata ženské krásy dána i ženskou povahou, chováním, inteligencí a vším tím, jak se svojí fyzickou krásou či vadami na kráse umí žít a ukázat svoji ženskost.

V jakém případě byste ženě rozhodně doporučil výraznější zásah do vzhledu?

A zase jsme u těch norem. Co je vzhled? To není to, jak vypadáme, ale jak si uvědomujeme, že vypadáme. A pokud si to uvědomujeme, pak zákonitě srovnáváme. A pokud v tom srovnávání dospějeme k tomu, že „nevypadáme“, pak nastane touha to změnit a začne se to odrážet na naší psychické pohodě. Někdy to jde změnit poměrně snadno, někdy komplikovaněji – třeba za cenu chirurgického zákroku, někdy vůbec. Má-li pomoci chirurgický zákrok psychice pacienta, pak bych ho doporučil. Je to jedno, zda se jedná o ženu či muže.

Článek

Plastiky podstupují čím dál mladší Foto:

Je vám víc než 30 a nemáte plastiku? Začínáte být divní

Zhruba třetinu všech pacientů estetické plastické chirurgie v České republice tvoří podle odhadů mladí lidé zhruba mezi 18 a 30 lety.

 

Není celé to „vylepšování“ podvod na přírodu? Neměli by lidé jako jeden úkolů, který mají na světě, přijmout to, jak vypadají a že stárnou, jako součást životní cesty, na které se obvykle snaží nějak vyzrát, zmoudřet, pochopit?

Příroda se podvést nenechá, z toho nemusíte mít obavy. Nicméně, pokud přijmeme jako jeden z úkolů, že příroda si vše řídí sama, pak nechme lidi přirozeně umírat na nemoci, které jsou staré jako je život na Zemi, a nesnažme se je léčit. Když ale lidé díky svému rozumu a myšlení dokážou léčit stále více nemocí, prodlužovat lidský život a udržovat člověka stále déle v dobré fyzické kondici, pak jim nemůžete upírat možnost udržovat se i v psychické pohodě a dobrém pocitu ze svého vzhledu. Mohu vás ubezpečit, že 90 % pacientů, kteří chtějí řešit problém stárnutí operací, chce hlavně důstojně a aktivně stárnout a nemají přání, aby je operace vrátila vzhledově o desítky let zpět.

Jak vlastně vypadá ideál krásy? A existuje vůbec? Foto: Jak vlastně vypadá ideál krásy? A existuje vůbec?Foto: Thinkstock

 

A co si myslí o ženské kráse "obyčejní" muži?

Jakými slovy byste popsal krásnou ženu?

Pavel (55), manažer: Ať je prostě hezká. Nemusí být blonďatá nebo tmavá, vysoká, menší, jednoduše hezká.

Samuel (38), učitel: Krásná žena je jako rozkvetlý květ sakury nebo lahodně vonící olivovník. A bez poezie? Osobně se mi líbí tmavovlasé dračice s velkými prsy!

Jan (40), fyzioterapeut: Časem se pro mě krása vtělila do slov jako: veselost, sebevědomí, živost, zdraví, aktivní člověk. Hodně se mi líbí hubené nohy, menší zadek a menší prsa, nenamalované a přirozené ženy. A musí vonět! Neumím přesně popsat, co v té vůni je, ale asi trochu pižmo a trochu svěží vzduch, moře a heřmánek a kopřiva…

Co si myslíte o různých korekcích vzhledu s pomocí estetické chirurgie. Například úprava převislých víček, lehce vypjatá kůže, odsáté břicho, nová prsa?

Pavel (55), manažer: Menší zásahy mi nevadí. Větší ano. Pokud to není ze zdravotních důvodů a zdravá žena si nechává zásadně zasahovat do těla, například dát prsní implantáty, připadá mi to jako rouhání a nesouhlasím s tím. Navíc extrémní zákroky jsou obvykle vidět, vypadají nepřirozeně a nepřitažlivě.

Samuel (38), učitel: Po dvou dětech jsou některé zásahy skoro nezbytné … To je nadsázka. Já proti nim nic nemám, ale po své partnerce je rozhodně vyžadovat nebudu.

Jan (40), fyzioterapeut: Je to jako opravovat popraskaný obraz od Rubense nebo přemalovat kresbu jeskynního lovce. Myslím, že by toho upraveného Rubense nikdo s citem nekoupil. Lidi se vrací k deskám (vinylům), aby slyšeli to praskání a drobné kolísání, aby slyšeli tu opravdovost. Já mám rád opravdovost. A podle těla poznáš člověka – vrásky, držení těla, křečovitost, odhodlanost. Tělo nám ukazuje, jací jsme. Když člověk není spokojený se svým tělem, tak není spokojený se sebou samým.

 

Je krása ženy důležitá pro dlouhodobé soužití?

Pavel (55), manažer: Jako intelektuál bych asi měl říct, že ne. Ale jsem přesvědčený, že ano. Nejen aby má partnerka hezky vypadala, důležité je, aby na svůj vzhled časem nerezignovala. Některé Češky o sebe pečují jen do doby, než mají stálého partnera nebo se jim narodí děti – a pak se na to vykašlou. Měly by si vzít příklad třeba z Francouzek, které o sebe s přiměřeností a elegancí pečují vlastně do smrti.

Samuel (38), učitel: Ne, pro dlouhodobé soužití je důležitý smích, nadhled a tolerance k přibývajícím kilogramům, šedivým vlasům a vráskám, o absenci sexuální touhy ani nemluvě.

Jan (40), fyzioterapeut: Půvab je důležitý. Půvab je pro mě odraz spokojené duše, tedy spokojeného člověka. A neznám nic důležitějšího pro soužití dvou lidí, něž to, že jsou oba dva spokojení se sebou samými.

My ženy někdy zbytečně překrýváme make-upem právě to, co je na nás hezké Foto: My ženy někdy zbytečně překrýváme make-upem právě to, co je na nás hezkéFoto: Thinkstock

 

Jak snášíte dvě tváře své ženy? Namalovanou a – ráno po probuzení?

Pavel (55), manažer: Dobře, líbí se mi tak i tak.

Samuel (38), učitel: Na tu druhou se radši už nedívám ... a radši mažu nakoupit čerstvý pečivo!:)

Jan (40), fyzioterapeut: Já špatně snáším tu namalovanou nebo aspoň nepřirozeně namalovanou.

 

Ivana Králová

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama