reklama

Nelíbíte se sama sobě na fotografiích? Pomůžeme vám!

Nelíbíte se sama sobě na fotografiích?  Foto:
Nelíbíte se sama sobě na fotografiích?
Foto: istockphoto.com

Pohled na fotografii z dovolené nemusí být zrovna příjemný. Podíváte se na snímek a otřesete se. Ta ženská, která se divně šklebí, stojí nějak nakřivo a vypadá nejhůř ze všech, to přece nejsem já – říkáte si s úděsem.

Fotografie, na které se člověk sám sobě nelíbí, je schopna pokazit celý den. Nechcete, aby se tenhle nepříjemný zážitek opakoval? Stačí, když si osvojíte několik jednoduchých triků, a můžete se na každý další snímek s vámi v hlavní roli bezstarostně těšit.

Jako tvrdé Y raději ne

Když si prohlédnete fotografie z domácích archivů, rychle přijdete na to, že veselí rekreanti či výletníci prohlížející si pamětihodnosti nemají ponětí o tom, jak mají na fotografiích pózovat, aby nepůsobili legračně. Stačí si zapamatovat, že není dobrý nápad postávat před objektivem jako ypsilon. Pootočte se, pokrčte kolena, mírně nakloňte hlavu. Uvědomte si, kde máte ruce a zdali si jimi nezakrýváte podstatnou část těla či například zda nemáte roztažené prsty, což působí komicky. Narovnejte se, zatáhněte bříško, zkuste pohled přes rameno – základní trik modelek.

Úsměv, prosím

Usmívejte se, ať nepůsobíte jako smuteční zřízenec při pohřební řeči. Máte-li špatnou náladu, raději se do fotografování nehrňte, protože vaše rozpoložení se, ať chcete, nebo nechcete, odrazí na vašem výrazu a po zhlédnutí snímku budete mít náladu ještě horší. Usmívejte se upřímně, jako kdyby vám někdo vyprávěl veselou historku. Pouhé cenění zubů působí křečovitě.

Podbradek? Pozor na něj

Tento útvar je na fotografiích silně nežádoucí, a tak ho zkrátka na snímek nevpustíme. Zamaskujeme jej lehkým úklonem hlavy do strany, přičemž bradu nasměrujeme mírně dopředu. Anebo si hlavu opřete o ruku, čímž se tento malý nedostatek lehce schová.

Než se stiskne spoušť

Ještě než amatérský fotograf, ať už je jím partner, kolega nebo nejlepší kamarádka, stiskne spoušť, stihnete během dvou tří vteřin několik důležitých úkonů. Načechrejte si vlasy, prstem nebo zuby prokrvte rty, vůbec nejlepší by bylo přetřít je leskem. Obří sluneční brýle či čepici s kšiltem raději sundejte.

Upravte se

Také se ještě v rychlosti prohlédněte od hlavy až k patě, to ušetří mnohá pozdější zklamání. V případě silného větru nahmatáme v kabelce gumičku a stáhneme vlasy do ohonu či rychlého uzlu, protože kdo by chtěl na snímku vypadal jako hejkal? A co knoflíky košile, jsou správně zapnuté? Ramínka podprsenky se nalézají tam, kde mají? Nevykukuje z kapsičky papírový kapesník? Nejsou sandály příliš zaprášené?

Oko, do duše okno

Fotografující se osoby mají zafixované, že je potřeba pořádně vykulit oči a ze všech sil se bránit mrknutí. Výsledkem je, že se jim většinou skutečně podaří nemrknout, tudíž na snímku takzvaně "nespat", ale zas jim oči lezou z důlků, což vypadá velmi komicky. Nekulte tedy oči, nebojte se je třeba i zúžit, výsledek vás příjemně překvapí.

Přečtěte si také:

Článek

kosmetické rady - hlavní Foto:

7 kosmetických rad pro krásný rok 2017

Vylepšete si své zkrášlující rituály a nechte letos svůj půvab zářit naplno!

Článek

Drdol zvládnete i bez cizí pomoci Foto:

Slavnostní drdol za 10 minut: Vychytávky a rady, díky kterým ho zvládnete

Dříve se vyčesané vlasy vycpávaly tím, co bylo po ruce – tvrdou houskou, smotanými silonkami, nebo drátěnkou. Teď chytrou pomůcku seženete v drogerii a drdol bude hotový...

Článek

Lámou se vám nehty? Nejspíš vám chybí železo. Foto:

5 vad na kráse, za které může váš špatný jídelníček

Pro zachování krásy a zdraví zdaleka nestačí jen aktivní životní styl a kvalitní péče o zevnějšek. Významnou roli hraje naše strava. Pokud s ní něco není v pořádku, začne...

 

-em-

Horoskopy 2018

reklama

reklama