reklama

O pleť musíme pečovat v každém věku, ale i v každém ročním období

Starší a čistší pleť Foto:
Starší a čistší pleť
Foto: thinkstock.com

S příchodem podzimu se mění nejen šatník – halíme se do huňatých svetrů a oporu proti větru hledáme v teplých kabátech a tlustých šálách a čepicích. Úplně stejné je to i s kosmetikou a následnou péčí o naši pleť, o kterou bychom se měly starat bez ohledu na to, kolik nám je let.

Mastnější krémy vedou

Lehoučké gelové sérum vyměňte na podzim za výživnější "nátěr". Všudypřítomný chlad, ranní mrazíky a smog dávají naší pokožce pořádně zabrat. Obraťte se proto na mastnější krémy s vitamíny, pečujícími oleji, minerály nebo stále oblíbenějšími antioxidanty, které zastaví vliv volných radikálů.

Pokud vás trápí mastná pleť, svěřte se do péče hydratačního fluidu. Naprostým hitem jsou přírodní oleje jako makadamový, meruňkový, neroli, růžový nebo kokosový. Důkladně promazávejte nejen obličej, ruce a tělo, ale nezapomeňte ani na citlivou pokožku rtů.

Článek

Jsou ženy krásnější opálené nebo s bílou pletí  Foto:

Jsou ženy krásnější opálené, nebo s bílou pletí?

Líbí se vám více plet opálená, nebo alabastrová? Porovnejte, komu co sluší a budete překvapeni, kolik žen by raději mělo volit světlejší odstíny.

Bronzový nádech je pryč a nedokonalosti pleti jsou opět na očích

Sluníčko je v tomto případě opravdu silný spojenec, protože díky jeho zlatavým paprskům a následnému opálení jsme toho mohly skrýt opravdu hodně – pupínky, barevné nedokonalosti nebo rozšířené žilky. Nyní opět do akce povolejte korektor, bázi pod make-up a vše zafixujte pudrem. Toto trio dokonale zvládne skrýt všechny vady na kráse a vy opět zazáříte.

Tip: Pokud vám schází léto, pořiďte si na podzim dekorativní kosmetiku s vůní ovoce. Víte, že existuje třeba korektor s vůní a výtažky z bio banánu? Z toho budete nadšená.

Důkladné odlíčení je nutností

Podzimní sezona nahrává sytějšímu a barevnějšímu líčení. Oči zvýrazňujeme na způsob kouřového efektu, vsázíme na make-up, který lépe kryje, a tohle vše, co jsme si na obličej pro skvostný výsledek „namalovaly“, musí koncem dne pryč. Pečlivě setřete stopy po dekorativní kosmetice a nepusťte odličovací tampon z ruky, dokud nebude pleť zářit čistotou. Sáhněte po pleťové vodě, která pokožku osvěží a zklidní. A pokud chcete mít absolutní jistotu, že bude vaše pleť dokonale vyčištěná, pořiďte si micelární vodu. Ta nejen odstraní naprosto všechny nečistoty, ale zároveň udrží pleť v rovnováze. Teprve poté, co je vaše pleť naprosto čistá, na ni můžete aplikovat noční krém.

Článek

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat Foto:

Co pleti opravdu škodí: 8 věcí, kterých se vyvarovat

Abyste si udržela pěknou a zdravou pleť co nejdéle, měla byste o ni správně pečovat a vyhnout se všemu, co jí může ublížit. Poradíme vám, co vaší tváři rozhodně neprospívá...

 

Tip: Vyzkoušejte příznivé účinky růžové vody, ta mnoha ženám doslova učarovala. Delší pobyt ve vytápěné kanceláři může pleť podráždit a právě růžová voda jí dodá rychlé a účinné osvěžení, navíc s úchvatnou vůní. Je vhodná i pro alergickou či dětskou pleť a můžete si z ní udělat také obklad na unavené či oteklé oči.

Vše o pleti a o tom, jak o ni pečovat, najdete zde:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.20 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

Horoskopy 2018

reklama

reklama