reklama

Ponča: Hit podzimu, který sluší

Vlněné pončo vás zahřeje, i když má zkrácenou délku rukávů Foto:
Vlněné pončo vás zahřeje, i když má zkrácenou délku rukávů
Foto: Thinkstock

Neustále měnící se podzimní počasí si s námi hraje jako kočka s myší. Jeden den je krásně a druhý nás hned ráno přivítá smetanovou mlhou a chladnou vlhkostí. Zahalte se do ponča, které se k podzimu opravdu báječně hodí a také, pokud si vyberete správně, opravdu sluší všem.

Možná si myslíte, že si tento podzimní kousek ve svém šatníku rozhodně nemůžete dovolit, protože nemáte dokonalou postavu nebo vám už delší dobu není sladkých „náct“? Zapomeňte na předsudky, protože právě ty se dnes nenosí. Poradíme vám, jaké pončo si vybrat, s čím ho kombinovat a pár dalších praktických tipů, které by se vám mohly hodit.

S pončem můžete kamkoli

Čeká vás rodinná oslava nebo vyrážíte s partnerem na večeři do restaurace? Právě v této chvíli je dobré vsadit na elegantní pončo. Váš outfit dostane nevtíravý podzimní šmrnc a navíc budete nepřehlédnutelná, protože většina žen sahá raději po kabátu nebo bundě.

Článek

Kabátek je základ šatníku Foto:

Kabátek na podzim: Pilíř vašeho šatníku

Je to kousek garderoby, do kterého se vyplatí trochu investovat.

 

S čím kombinovat?

Rozevláté a hřejivé pončo noste k úzkým kalhotám, slimkám, ale klidně i ke kostýmku nebo stále oblíbenějším legínám. Je důležité, aby objem horního dílu byl vyvážen kouskem, jenž kopíruje vaše křivky. A ještě jeden tip – vemte si k ponču sladěné kozačky ve stejném odstínu s kabelkou.

Vyhrajte si s broží

Pokud to váš model umožňuje, neváhejte jej osvěžit stylovou broží. Říkáte si, že této ozdobě už dávno zazvonil umíráček? Právě naopak, zažívá comeback a působí úchvatně. Jednoduchému střihu a hladké pletenině vdechnete připnutím perlové nebo třpytivé brože neotřelou svěžest.

 

Jak zkrotit objem?

Některé ženy si po obléknutí ponča připadají poněkud objemněji a "krabicovitě". Často ale stačí přidat vhodný pásek, který zvýrazní pas a přitáhne na něj pozornost. Ale pozor, ne ke každému ponču se pásek hodí!

Velikost a délka

Nic se nemá přehánět – a toto pravidlo platí i pro tentokrát. Pončo se svou délkou nemá vyrovnat kabátu, ale ani krátké kožené bundě. Na vyzkoušení si do kabinky vezměte více stylů a střihů.

Mrkněte také na štítek s velikostí. Ta univerzální se sice může na první pohled jevit jako dobrá volba, ale ne vždy sluší všem tak, jak by měla a jak se od ní žádá. Mnohem lepší je, když v obchodu narazíte na pončo ve vaší konfekční velikosti. Nikde vám nebude odstávat a bude lahodit vaší postavě.

A ještě jeden tip: nejoblíbenějšími barvami letošní sezony jsou bílá, blankytně modrá a černá.

Elegantní černé pončo Foto:

 

Anketa

Nosíte nebo nosila byste pončo?

 

len

 

 

 

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama