reklama

Příroda ve službách krásy a zdraví: Voňavý zápas s celulitidou

Udělejte si malý test... Foto:
Udělejte si malý test...
Foto: istockphoto.com

Problém, který trápí především ženy bez ohledu na věk, hmotnost nebo typ postavy. Postihuje mladičké dívky i zralé ženy, štíhlé i baculaté. Zbavit se celulitidy je běh na dlouhou trať.

Za celulitidou obvykle stojí dědičnost, hormonální nerovnováha, nesprávná životospráva (nadměrné solení, tučná a sladká jídla, nedostatečný pitný režim, kouření, alkohol atd.) a nedostatek pohybu či nahromaděné toxické látky v podkožní tkáni při nedostatečné činnosti lymfatického systému.

Vypijte každé ráno sklenici teplé vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Jde o výborný způsob, jak v organismu nastartovat přirozenou detoxikaci.

Bylinky, které zatočí s pomerančovou kůží

Smetanka lékařská obsahuje látky, které působí protizánětlivě, čistí organismus a zvyšují schopnost jater rozkládat toxiny. Přidávejte si mladé listy do salátů nebo si je upravujte jako špenát. Denně vypijte vlažný šálek čaje – 30 g čerstvých listů zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 5 minut vyluhovat a sceďte.

istock-522488Příroda ve službách krásy a zdraví: Voňavý zápas s celulitidou 22252 Foto: Kopřiva dvoudomá čistí organismus, odvodňuje a pomáhá rozproudit lymfu. Nejlépe působí jako pročišťovací kúra. Čaj si připravíte tak, že 2 lžičky čerstvých kopřiv přelijete 250 ml vody, necháte přejít varem a odstavíte. Pak na 10 minut přiklopíte pokličkou a po této době scedíte. Čaj se pije vlažný po doušcích třikrát denně po jednom šálku po dobu dvou až tří týdnů. Na jaře je velmi efektivní směs kopřivy dvoudomé, sedmikrásky obecné a prvosenky jarní v poměru 2 : 1 : 1. Čerstvě utržené byliny pokrájejte keramickým nožem na menší kousky a zalijte je 1 litrem studené vody tak, aby byly celé ponořené. Nechte nejméně 8 hodin (nejlépe přes noc) macerovat. Potom slijte a vypijte během 24 hodin.

Nikdy není pozdě

Proti celulitidě se osvědčil ostropestřec mariánský. Doporučuje se pít čaj z drcených semen jako dvoutýdenní kúra, která podporuje funkci jater, takže pomáhá čistit tělo.

Příroda ve službách krásy a zdraví: Voňavý zápas s celulitidou 1 Foto:

Také čerstvý zázvor je v boji pro celulitidě dobrou volbou. Do 1 litru studené vody dejte 2 vrchovaté lžíce najemno nakrájeného zázvoru a po špetce chilli a soli, přiveďte k varu a 20 minut povařte. Pak nechte vychladnout a nakonec dochuťte 1 lžící medu a šťávou z půlky citronu. Nalijte do termosky a vypijte sklenku každé 2 hodiny.

S celulitidou se můžete poprat i prostřednictvím aromaterapie. Smíchejte po čtyřech kapkách oleje rozmarýnového a cedrového, po dvou kapkách fenyklového a cypřišového s pěti lžičkami kvalitního olivového nebo ještě lépe mandlového oleje. Dvakrát denně si tuto směs vtírejte na postižená místa.

Prima tip: Břečťanová maska

Natrhejte si 15 listů břečťanu popínavého, zalijte je 500 ml vody a pod pokličkou nechte 30–40 minut. Vodu slijte a listy rozmixujte s 100–150 ml panenského olivového oleje na hustou kaši. Tu naneste na stehna, břicho nebo zadeček a nechte asi půl hodiny působit. Po uplynutí této doby se omyjte vlažnou vodou.

Malý test, jak zjistit jestli máte celulitidu

Vezměte kůži mezi palec a ukazováček a „štípněte se“. Pokud se mezi prsty objeví zvrásněné dolíčky, je to jasný důkaz. Celulitida má čtyři hlavní stadia:
První: pomerančová kůže je vidět jen při štípnutí nebo pokud tlačíte dlaněmi kůži proti sobě. Dolíčky jsou malé, skoro nepatrné.
Druhé: někdy nazývané „manekýnské stadium“. To už jsou dolíčky větší a viditelné při napnutí svalů nebo při sezení.
Třetí: pomerančová kůže má hluboké dolíčky a je viditelná kdykoli.
Čtvrté: postižená místa mohou být i bolestivá na dotek, mohou nastat otoky a kůže je velmi ďolíčkovatá.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Ďolíčky na stehnech se zdaleka nedělají jen ženám s nadváhou Foto:

Stravou proti celulitidě: 7 potravin, které vám nejvíc pomůžou

Slovo „celulitida“ sice zní jako název závažného onemocnění, ale ve skutečnosti se jedná pouze o estetický problém, který trápí spousty žen. Hrbolatá pokožka v partiích...

Článek

Otoky, celulitida... I to je důsledek špatně kolující lymfy Foto:

Lymfa: Proč tu svou co nejdřív rozhýbat

Soustava, která zbavuje naše tělo toxických látek. Jak lymfa funguje a k čemu slouží lymfodrenáž?

Článek

Kosmetické mýty, které právě teď zboříme Foto:

Vyvracíme kosmetické mýty: Těmto lžím přestaňte jednou provždy věřit

Reklama a krásné balení kosmetických produktů jsou faktory, které většinou rozhodnou o tom, co si nakonec koupíme. Nevěřte ale všemu, co vám kosmetické firmy a reklamní...

(leo)

Foto: istockphoto.com

Horoskopy 2018

reklama

reklama