reklama

Protančete se ke smyslné postavě a ženskosti!

Utečme podzimním plískanicím a sedění doma na zadku do vyhřátého Karibiku a Latinské Ameriky. Ne, letenku tentokrát potřebovat nebudete, ale zápisné na latino tance určitě. Protančete se k ženským křivkám na vlnách temperamentních tanců jako je hříšná mamba, svádivé merengue, nebo cha-cha!

Na parketu v rytmu smyslné hudby se zavlníte v bocích, laškovně budete házet nohou přes nohu a vaše mysl se mezitím, co se budete opravdu chytlavým způsobem loučit s tukovými polštářky, regenerovat. Domů se tak vrátíte s čistým štítem, temperamentem a vášní, co se možná i mimo jiné podepíše na aktuálním dění ve vaší ložnici. Připravili jsme si pro vás taneční seznamku, která k vám připlouvá na vlnách slunečného Karibiku a odnese vás až do srdce Jižní Ameriky.

Kubánská mamba Foto:
Zdroj: pinterest.com a profimedia.cz
Kubánská mamba aneb Baby, nebude sedět v koutě! A vy ale taky ne!

Stěží bychom asi našli někoho, komu neříká vůbec nic výše uvedená hláška z Hříšného tance, ve kterém se Baby na prázdninách s rodiči protančila k lásce. A když si připomeneme závěrečnou tečku s písní The time of my life, kterou můžeme hltat pohledem klidně několikrát za sebou a pořád máme málo, vidíme se na místě Frances, a to vůbec není nereálné.

Stačí si osvojit taneční kroky vášnivého a přitom elegantního mambo, jež se začalo tančit až v daleké Kubě – v zemi doutníků, slunce, skvostných pláží a rumu. Mambo poznáte podle typických pohybů v oblasti pánve. Zatrsat si s partnerem však budete muset na verzi mambo – bolero, která je určena pro páry.

Z mambo vychází oblíbená opět kubánská salsa, je energická, stejně jako jiným ji neschází vášeň, a i když je čím dál oblíbenější, tak ji mnozí hodnotí jako náročnější tanec. A pokud vyrazíte do Brazílie na karneval, tak spatříte sambu, ji lze ale těžce popsat, je totiž různorodá, ale společným rysem je kmitání těla a pohyb na špičkách.

Kubě ale patří i dík i za tanec cha – cha, který je svižný a rychlý, od něj se vyvinula pomalejší romantická sestřička rumba. I přes tento něžný fakt ale cha-cha rozhodně vede. Tento karibský ostrov je vlastně kolébkou tance sám o sobě.

Horoskopy 2018

reklama

reklama