reklama

Ruce prozradí váš věk. Dopřejte jim péči

Každá žena se snaží vypadat mladší, než ve skutečnosti je, a tak používá na obličej a dekolt různé krémy proti stárnutí. Jenomže skutečný věk se daleko dříve než na obličeji pozná na rukou, protože ty jsou často namáhány, ať už za to může počasí nebo používání různých saponátů v domácnosti. Přesto, jakou nám dělají službu, často péči o ně zanedbáváme. Přitom jsou ruce velice citlivé na první známky stárnutí, při nedostatečné péči mohou vypadat o deset i dvacet let starší, než skutečně jsou. Aby ruce vypadaly krásně, nestačí jen používat krém na ruce, i kdyby byl sebedražší.

Většina žen začíná pečovat o své ruce poté, co překročí třicátý, nebo dokonce čtyřicátý rok života. To se totiž objeví první známky stárnutí. Ale to už je pozdě, čím dřív začnete, tím lépe budou vaše ruce vypadat, až vám bude padesát.

 

Hydratujte Foto:
Zdroj: Thinkstock
Hydratujte

Bez kvalitního hydratačního krému se v péči o ruce neobejdete. Aby ruce vypadaly svěže a mladě, musí dostávat pravidelnou výživu. Ale pozor, platí zde stejné pravidlo, jako v péči o obličej. Každý typ pleti potřebuje svůj krém. Možná vám tedy bude trvat nějakou dobu, než najdete ten pravý. Pokud máte ruce skutečně suché a bolestivě praskají, nebojte se požádat o pomoc dermatologa.

Aby byly ruce zdravé, potřebuje pleť výživu také zevnitř. Pomáhá strava plná vitaminů a minerálů, zařaďte proto do jídelníčku co nejvíc čerstvé ovoce a zeleniny. Tyto potraviny také obsahují antioxidanty, které v těle pomáhají likvidovat volné radikály. Další věcí, kterou můžete své pokožce prospět, je konzumace dostatečného množství bílkovin. Ty jsou základním stavebním prvkem zdravého kolagenu. A jak je známo, kolagen udržuje pokožku pevnou, přirozeně pružnou a zvlhčenou.

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama