reklama

Sedmero pro krásnou a hladkou pokožku. Může ji mít i vy!

Sedmero pro krásnou a hladkou pokožku. Může ji mít i vy! Foto:
Sedmero pro krásnou a hladkou pokožku. Může ji mít i vy!
Foto: istock.com

Léto je už asi opravdu pryč, ale to neznamená, že je čas začít odbývat péči o vaše tělo. Taková celulitida tady totiž bude i v zimě. A je potřeba proti ní bojovat celoročně, nejen před letní dovolenou. Co tedy můžeme udělat pro to, aby naše pokožka byla krásně hladká?

1. Správná strava

Obvyklý mýtus: když zhubnu, celulitida zmizí. Bohužel, tak „jednoduché“ to není. Pokud chcete, aby byla celulitida co nejméně viditelná, je potřeba začít stravou. A co by měla vyvážený jídelníček obsahovat? Především bílkoviny (maso, luštěniny, ořechy), lecitin (vejce, rajčata, špenát, sója), zdravé tuky (ryby, olivy, avokádo, ořechy), ovoce a zeleninu.

2. Voda

Voda je základ. Pokud nebudete dostatečně pít, budete dehydrovaní, bude vás bolet hlava, nebudete se moci soustředit a také…ano, budete mít celulitidu. Je prostě důležité pít a to ideálně obyčejnou vodu. Množství závisí na vaší výšce i váze, ale obecně lze říci, že 1,5 – 2 litry potřebuje každá dospělý člověk. Pozor! Do toho se nepočítá káva, alkohol ani čaj (výjimka je čaj bylinkový).

3. Cvičení

Pokud denně sníte více kalorií, než dokážete spálit, je naprosto logické, že se vám bude ukládat na těle tuk a ten negativně ovlivňuje vzhled celulitidy. Cvičení vám pomůže nadbytečné kalorie spálit a tím i vyhladíte pokožku. Ale pozor, je důležité, jaký druh cvičení budete provozovat – pro spalování je důležité kardio cvičení mezi které patří běh, rychlá chůze, aerobik či jízda na kole.

Vyzkoušejte střídavou sprchu. S celulitidou dokáže divy! Foto: Vyzkoušejte střídavou sprchu. S celulitidou dokáže divy!, Foto: istock.com

4. Střídavá sprcha

Pokud bojujete s projevy celulitidy, doporučujeme si místo horké koupele dopřávat střídavou sprchu. Střídáním teplé a studené vody dochází k zlepšení krevního oběhu a krásně se vám rozproudí lymfa. Navíc proud vody vám jemně promasíruje pokožku a můžete přímo cílit na problémové partie.

5. Masáže

Jakákoliv masáž, při které dojde k prokrvení pokožky, je skvělá. Ať už vyzkoušíte ruční automasáž pomocí speciálních kartáčů, masážních baněk či odbornou v salonu, vždy to bude jedině dobře. Na klinikách a v kosmetických centrech si sice připlatíte, za to ovšem mají speciální přístroje, které dokážou rozbíjet tukové buňky v podkoží a tím docílit viditelně hladšího vzhledu. Ať tak či onak, vždy je dobré používat esenciální oleje, které celý proces urychlují.

PŘEČTĚTE SI: 3 TAJEMSTVÍ KRÁSY Z JAPONSKA, KTERÉ MUSÍTE VYZKOUŠET

6. Peeling versus krém proti celulitidě

Možná vás to překvapí a zklame, ale anticelulitidové krémy nemají prakticky žádný účinek. Věřte nám, tím, že se namažete, celulitida opravdu nezmizí. Co ovšem pomáhá nevzhledné ďolíčky zmírnit je peeling. Při něm dochází k silnému prokrvení pokožky, odstranění odumřelých buněk a oboje přispívá k lepšímu vzhledu kůže. Vyzkoušejte např. kávový peeling či peeling z mořské soli. Oba jsou prověřeny a opravdu fungují tak, jak mají.

7. Sauna

Sauna je skvělá nejen pro zdraví, ale i krásu. Vysoké teploty otevírají potní žlázy, díky čemuž se pokožka zbaví toxinů a dalších nečistot. Vezměte si do sauny žínku a jen co se začnete potit, tak problémové partie, jako stehna, zadek čí bříško, masírujte a tím účinek ještě zvýšíte.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Omlazující triky pro sexy nohy: Rychlá pomoc i pravidelná péče Foto:

Omlazující triky pro sexy nohy: Rychlá pomoc i pravidelná péče

Pomalu ale jistě se blíží ta část roku, kdy shodíme kabáty a svetry a odhalíme kůži. A to i na nohách! Vybrali jsme pro vás několik způsobů, jak proti případným vadám na...

Článek

Sedm tajemství nestárnoucích žen. Chcete být jako ony?  Foto:

Sedm tajemství nestárnoucích žen. Chcete být jako ony?

Jistě znáte ze svého okolí ženu, která nestárne. Máme na mysli zcela přirozenou krásu. Jak si ji udržet co nejdéle? Moderní ženy to už dobře vědí.

Článek

I devadesátiletá babička může mít krásnou pleť a vlasy Foto:

Účinné triky pro krásnou pleť a vlasy, které používaly naše babičky

Jak ještě v devadesáti vypadat svěží a krásná? Podle našich babiček stačí pár levných věcí, které máte stejně doma, a můžete s jejich pomocí pečovat o vlasy nebo bojovat...

autor: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama