reklama

VIDEO: Svatební šaty v časové ose 100 let

Jak vypadaly svatební šaty před sto lety? Foto:
Jak vypadaly svatební šaty před sto lety?
Foto: profimedia.cz

Všichni dobře víme, že trendy přicházejí a odcházejí, což je dané pravidlo. Každá doba s sebou přináší změny, kterým se neubrání ani takové tradiční události, jako jsou svatby. I svatební šaty podléhají různým módním trendům a tomu, co je v době našeho dne „D“ zrovna in.

Jen stěží bychom hledali dívku, která by se v dnešní době chtěla obléct do matčiných svatebních šatů a vyrazit v nich k oltáři. Bylo by to sice hezké gesto a maminka by byla asi potěšena, ale ženich by vzal možná kramle dřív, než by zjihlým hlasem řekl své ANO.

A buďme upřímní, ani bychom se mu nedivili. Nejenže byste v dnešní době vypadala jako strašidlo nebo jako když jste vylezla z filmu „Návrat do budoucnosti“, ale každopádně by váš vyvolený mohl přemýšlet o tom, že když jste ochotna navléknout si starobylé šaty po své mamince jen kvůli tomu, abyste jí udělala radost, co by asi po svatbě následovalo… Maminka má vždycky pravdu a proto musíme… Uf, úplně jsme se z té představy opotili, vy ne?

Ale pojďme se teď společně podívat na video, které vám během tří minut ukáže, jakou změnou prošly svatební šaty od 1915 do současnosti, tedy do roku 2015.

-lup

Horoskopy 2018

reklama

reklama