reklama

Vrásky na krku: 6 tipů, jak se jim co nejdéle vyhýbat

Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas Foto:
Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas
Foto: iStock

Při péči o pokožku je potřeba myslet nejen na obličej, ale i na další části těla. Právě krk je místem, na které se zapomíná a které často prozradí skutečný věk.

Přestože je krk neustále vystavený slunečním paprskům, má tenčí kůži než obličej. To způsobuje, že se na jeho jemné pokožce objevují vrásky. K jejich vzniku přispívá i nevhodná strava, špatná péče o pleť nebo vrozené dispozice.

Pokud patříte mezi ty, kdo by se rádi vráskám na krku vyhnuli, můžete se inspirovat našimi radami:

1. Hydratujte

Vystavení škodlivým UV paprskům ničí kolagen, kůže je potom matná a povadlá. Pomůže dostatečná hydratace. Nanesením krému nebo hydratační emulze zabráníte vysušení kůže. Nikdy nezapomínejte na krk a ošetřete ho ráno i večer před spaním.

2. Používejte ten správný výrobek

Abyste efektivně bojovala proti povadlé kůži na krku, musíte zvolit správný krém. Na trhu jsou dostupné speciálních krémy na vrásky na krku. Tyto krémy obsahují celou řadu vyživujících látek, které zabraňují povadání kůže. Mají většinou hutnější konzistenci než krémy na obličej a obsahují více přírodních látek, které stimulují tvorbu kolagenu. Když je budete používat pravidelně, vrásky budou mít těžší cestu na povrch.

3. Chraňte se před sluncem

Krém s vysokým ochranným faktorem je dalším pomocníkem na cestě k hladkému krku. Až 80 % žen má vrásky na krku jako důsledek soustavného vystavování se slunečním paprskům. Proto byste měla kůži před pobytem venku ochránit opalovacím krémem s ochranným faktorem SPF 30.

PŘEČTĚTE SI: JAK OMLADIT KRK? MYSLETE NA TO DŘÍV, NEŽ BUDE POZDĚ

4. Používejte masku

Stejně jako existují speciální krémy na krk, dají se koupit i pleťové masky, které krk ochrání před matným vzhledem a vráskami. Tyto masky obsahují aktivní substance, které pomáhají předcházet stárnutí.

5. Cvičení pro kůži na krku

Vzniku prvních vrásek se dá dobře zabránit i prostým pohybem. Stačí jednoduše otáčet a protahovat krk, dělat byste to měla asi 10–15 minut denně.

6. Olejová kúra

Některé druhy olejů, jako jsou třeba olivový nebo kokosový, také umí účinně řešit problém s vráskami. Prostupují hluboko do kůže a napomáhají jejímu zdravému vzhledu.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

5 nejúčinnějších látek proti vráskám Foto:

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

Milovat své vrásky není úplně lehké a klobouk dolu před dámami, které to dokáží. My ostatní, které bojujeme s časem, doufáme, že nás zachrání kosmetika. Které látky proti...

Článek

Jednu lžičku do pusy, druhou na nos! Foto:

Jednoduché a levné recepty na domácí masky proti vráskám

Nechcete utrácet za kosmetiku? Podívejte se do spíže!

Horoskopy 2018

reklama

reklama