reklama

Vyzkoušejte kosmetickou metodu layering: vrstvení přípravků pro dokonalý efekt

Vyzkoušejte kosmetickou metodu layering Foto:
Vyzkoušejte kosmetickou metodu layering
Foto: istock.com/

Japonská kosmetická metoda layering spočívá v ranním a večerním vrstvení různých prostředků odličovacích, čistících a hydratačních v určitém metodickém sledu. Pokud si ji osvojíte, nezabere víc než 10 minut.

Postup při layeringu:

Kroky 1 a 2 představují dvojité čištění, kterému se říká SAHO:

1. krok

Přímo na obličej aplikujte lžičku rostlinného, popř. odličovacího, oleje a vklepejte jej do kůže, zbytek osušte vatovým tamponem nebo papírovým ubrouskem nebo ještě lépe zahřátou houbou. Olej umožní odstranit odolné zbytky líčení, například voděodolnou řasenku, i nečistoty nashromážděné během dne.

2. krok

Omyjte obličej jemným mýdlem (nejlépe tekutým a ještě ho zřeďte trochou vody) a pak opláchněte vlažnou vodou (to dodá pleti elasticitu). Mýdlo přispěje k dokonalému odstranění přebytečného oleje.

3. krok

Poklepejte obličej tamponem namočeným do tonizační pleťové vody (voda z květů, například z růží, pomerančových květů nebo vilínu) na stažení pórů.

4. krok

Na řadě je sérum, které je koncentrovanější a účinnější než hydratační krém: naneste konečky prstů několik kapek na pleť a masíruje tvář krouživými pohyby, pak konečky prstů kůži lehce štípejte, abyste aktivovaly mikrocirkulaci.

5. krok

Naneste krém, který bude vaši pleť chránit před vnějšími vlivy. Začněte očním okolím, které lehounce proklepejte a promasírujte. Tak aktivujete mikrocirkulaci a zlepšíte hydrataci. Pak na celý obličej naneste hydratační krém (denní nebo noční): aplikujte množství asi jako oříšek a lehce jej vmasírujte od středu obličeje do stran.

6. krok

Proceduru ukončete aplikací balzámu na rty.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Pleťovou masku můžete mít klidně i z blahodárného bahna Foto:

Pleťová maska: Návod, jak ji vybrat pleti na míru

Díky hotové pleťové masce získáte za minimum času a s minimem práce vzhled jako po dvouhodinovém pečování v kosmetickém salonu.

Článek

Jaký je můj typ pleti? Foto:

Mastná, suchá, smíšená či normální. Jak poznám, jaký je můj typ pleti?

Stav pleti je základem krásy, a proto je důležité se o ni pečlivě starat. K tomu, abychom mohli správně volit kosmetické produkty, které o pleť pečují, a abychom se k ní...

Článek

Na pleť útočí nejen sluneční paprsky, ale i pyly a další alergeny Foto:

5 tipů, jak pleť během jara ideálně připravit na léto

Měsíce, kdy odhalíme svoji pleť horkým slunečním paprskům, se rychle blíží. Máme pro vás osvědčené rady odborníků, jak pleť připravit na nálož slunečního záření.

zdroj: Japonky nechodí na plastiku

Save

Horoskopy 2018

reklama

reklama