reklama

Zbavte se jizviček po akné. Pomoc najdete v kuchyni

Znečištěné životní prostředí a strava plná tuků a cukrů, stejně jako velké množství hormonů v potravinách. To vše může za to, že čím dál více z nás řeší problémy s pletí. Akné dnes netrápí jen teenagery, nevzhledné pupínky se objevují na pleti v každém věku. Často jde o reakci organismu, který se snaží všemi možnými způsoby vyloučit škodlivé látky z organismu.

Proti akné se samozřejmě dá bojovat. Můžete použít různé masti, například kortizolové krémy snižují zánět, masti s obsahem hydrochinonu zase zesvětlují jizvičky. Ale opravdu chcete do těla pumpovat další chemii? Daleko účinnější zbraní je kombinace zdravého jídla s dostatkem syrové zeleniny a ovoce a přírodních prostředků proti akné. Nemusíte pro ně chodit daleko, stačí dojít do kuchyně. Tyto v domácnosti běžné suroviny vám pomohou odstranit jizvy po akné.

Vaječné bílky 1 Foto:
Zdroj: Thinkstock
Vaječné bílky

Věděli jste, že vaječné bílky obsahují přírodní látky, které pomáhají s hojením jizev a zesvětlením tmavých fleků na kůži? Takže bílky vám pomohou i s jizvami po akné. Vejce je plné aminokyselin a proteinů, které zužují póry a brání vzniku nových pupínků. Tyto sloučeniny také zesvětlují pokožku a činí jizvy méně viditelnými.

 

Jak na to?

Do čisté mísy oddělte tři vaječné bílky a vyšlehejte je. Nemusí to být pevný sníh, ale v míse by se měla objevit hustá bílá pěna. Čistýma rukama naneste vyšlehané bílky na vyčištěnou tvář, zaměřte se na problémové oblasti. Nechte schnout alespoň 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Pro dosažení co nejlepších výsledků opakujte kúru dvakrát nebo třikrát týdně.

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama