reklama

Zkažený účes od kadeřníka? Poradíme vám, jak to svépomocí napravit

Zkažený účes od kadeřníka? Poradíme vám, jak to opravit Foto:
Zkažený účes od kadeřníka? Poradíme vám, jak to opravit
Foto: istock.com

Už se vám někdy stalo, že do salonu jdete s tím, že chcete “jen zkrátit o centimetr či dva” a odejdete s vlasy podobné listům ananasu? Protože i my to zažili na vlastní kůži, připravili jsme pro vás pár triků, jak čas mezi růstem zpříjemnit.

1. Dejte tomu čas

Víme, že chcete ten účes co nejrychleji spravit, ale dejte tomu čas. Dejte tomu pár dnů. Jakmile si vlasy párkrát umyjete a sama upravíte tak, jak jste zvyklá, uvidíte, co se vše nakonec s novým účesem dá dělat.

2. Kulma je váš nový přítel

Když máte vlasy rovné, vše je na nich vidět mnohem více, než když jsou kudrnaté a zvlněné. Pokud chcete nový sestřih zakrýt, nejlepší je vzít si kulmu a vlasy si zvlnit. Vyzkoušejte to, funguje to přímo zázračně!

3. Dejte vaším vlasům “dovolenou”

A to doslova – aplikujte na ně sprej s mořskou solí, abyste jim přidali plnost a objem (navíc mírný rozcuch zakryje případné nerovnosti), nebo použijte gel na vlasy, abyste naopak prodloužili krátké prameny vlasů. Pohrajte si s nimi!

4. Změňte si pěšinku

Zkuste si vlasy dát na jinou stranu! Bude chvíli trvat, než vám nechtěný účes odroste, tak proč nezkusit jej oživit právě tímto jednoduchým trikem, a kdo ví, třeba se vám výsledek nakonec bude líbit.

5. Vyzkoušejte něco nového

Možná by vašemu účesu pomohl nějaký copánek, nebo dokonce dva. Tím, že vlasy budete schovávat v culíku, ničemu nepomůžete. Zkuste si vlasy z jedné strany připnout, na druhé nechat dlouhé… hrajte si.

6. Změňte si barvu vlasů

Pokud máte melír, za normálních okolností vypadá dobře. Když máte ale špatný sestřih, melíry a jakékoliv nesrovnalosti barvy přitahují k vlasům jen pozornost. Zkuste si tedy vlasy obarvit na neutrálnější barvu.

7. Vraťte se zpátky do salonu – jiného

Budete muset počítat s tím, že vaše vlasy budou ještě kratší, ale pravděpodobně bude výsledek lepší. Šikovný kadeřník dokáže divy. Nechte si poradit od někoho, jehož účes se vám líbí a navštivte jeho kadeřníka.

8. Nechte vlasy jednoduše dorůst

Vlasy v průměru rostou o 1,5 centimetru za měsíc. Abyste procesu pomohla, dopřejte svým vlasům různé masky, kúry a zábaly a co nevidět budete mít své milované vlasy zpět.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Krásné zralé ženy Hollywoodu nedají na krátké vlasy dopustit Foto:

Nebojte se krátkých vlasů! Co je ale dobré vědět, než se ostříháte?

Možná to zní jako skvělý nápad, když potřebujete ZMĚNU. Ale měla byste zvážit několik věcí.

Článek

Blondýnky mají barvení vlasů v tomto případě jednodušší Foto:

Duha ve vlasech: Oživte své vlasy pastelovými barvami

Pastelové tóny ve vlasech jsou hitem léta a rozzářit účes barvami duhy je přitom velmi snadné. Díky vymývatelným barvám na vlasy můžete měnit barvy vlasů jako chameleon...

Článek

Krásné vlasy i po ránu? Žádný problém, poradíme vám, jak na to Foto:

Krásné vlasy i po ránu? Žádný problém, poradíme vám, jak na to

Mít dlouhé vlasy je fajn a muži je na nás obdivují. Ale upravit je každé ráno tak, aby vypadaly krásně, dá kolikrát velkou práci. Máme pro vás pár triků, které vám ranní...

připravila: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama