reklama

10 věcí o sexu a lásce: Tohle jste věděli?

Jak si to doopravdy užít? Foto:
Jak si to doopravdy užít?
Foto: profimedia

Skutečně tušíte, co se s vámi děje, když vás potká to štěstí a doopravdy se zamilujete? Tohle určitě ještě nevíte a měli byste!

Láska patří mezi nejsilnější lidské potřeby, je to jedna z nejsilnějších lidských motivací. Ne bez důvodu se říká, že láska hory přenáší. Zamilovaný člověk prochází proměnou, někdy se chová jako opilý, jindy se zase změní k nepoznání. Z drsného muže se stane štěňátko, které něžnýma očima sleduje objekt své touhy. O lásce a sexu už byly napsány miliony slov ve všech jazycích světa, takže si možná říkáte, co nového vám můžeme prozradit, ale tyhle věci jste určitě nevěděli.

DNA manželů je podobná

Vědci už dávno vědí, že lidé si vybírají partnery, kteří jsou jim v něčem podobní. Hledíme na kritéria, jako je věk, rasa, náboženství, výchova a příjem. Ale nyní vědci zveřejnili studii, ve které zkoumali genetický materiál 825 amerických párů bílé rasy. Přišli na to, že u DNA dvou manželů jsou menší rozdíly než mezi dvěma náhodně vybranými jedinci stejné rasy. Spočítali, že tendence spárovat se s geneticky podobným člověkem je asi z poloviny tak silná, jako když chceme partnera s podobným vzděláním.

Článek

Kdo si začal první? Foto:

Jak se mění sexuální spontánnost, když je vám 20, 30, 40…

Vzpomínáte si na sladkých dvacet let, kdy byl pro vás sex odpoledním potěšením plným oscarového sténání? A řídili jste se heslem, že čím víc budete hekat, tím bude partner...


Láska se může stát posedlostí. Doslova

Znáte důvod, proč nemůžete přestat přemýšlet o tom zvláštním novém muži či ženě ve vašem vztahu? Snímky z magnetické rezonance ukázaly, že zamilovanost urychleně posílá krev do centra potěšení v našem mozku, aby ho stimulovala. Je to stejná oblast, která je odpovědná za obsedantně-kompulzivní chování. To vysvětluje, proč se v počátečních fázích vztahu nejsme schopni soustředit na nic jiného než na našeho partnera, proč máme tendenci si ho idealizovat a zavírat oči nad jeho chybami.

Ženy mohou změnit svůj hlas, aby zněl svůdněji. Muži ne

Když ženy chtějí, mohou svým hlasem svádět muže. Začne-li dáma mluvit hlubokým, tišším hlasem, muže snadno zaujme. Je to ale z jiného důvodu, než se zřejmě domnívá. Pánové normálně dávají přednost hlasům, které znějí výš, protože tak vynikne ženskost jejich majitelky. Hluboký ženský hlas ale také vítají, protože jim tím dáváme najevo, že o ně stojíme. A toho samozřejmě rádi využijí. Změna hlasu však funguje jen u žen, pokusí-li se o to muž, bude působit směšně, ne sexy.

Článek

Nej sex... Foto:

Sex umocněný na druhou! Tyto okamžiky vám ho umožní prožít

Zřejmě každá z nás si v hlavě nosíme vzpomínku na náš první sex. Sice tato milostná zkušenost byla podbarvena obavami, rozpaky a nervozitou, ale i tak symbolizovala náš...


Nižší hladina cholesterolu může zvýšit mužský výkon v ložnici

Spolu s poškozením cév a zbytečným namáháním srdce může vysoká hladina cholesterolu přispět ke vzniku erektilní dysfunkce u mužů. Ve skutečnosti může být tato porucha jedním z varovných signálů, že muži hrozí kardiovaskulární onemocnění. Dobrou zprávou je, že začne-li takto postižený muž užívat léky na snížení hladiny cholesterolu, je velice pravděpodobné, že se mu sexuální funkce v plné síle vrátí. Samozřejmě by léky na cholesterol neměly být užívány jako lék na erekci, protože příčin sexuální dysfunkce může být daleko více.

Málo cukru v krvi může způsobit hádku

Hádky a nepřiměřená agrese mezi manžely může být důsledkem nízké hladiny glukózy v krvi, tvrdí vědci z amerického Ohia, kteří zkoumali 107 párů. Každé ráno a večer jim měřili krevní cukr, zatímco manželé měli na voodoo panence předvést, jak moc se zlobí na svého partnera a co by mu ve vzteku nejraději udělali. Čím nižší měli lidé hladinu cukru, tím více se zlobili a ubližovali „svému protějšku“. Jaké je možné vysvětlení? Nízká hladina krevního cukru může způsobit, že lidé mají hlad, a proto jsou rozmrzelí a podráždění. Vedoucí studie Brad Bushman radí: „Než něco půjdete řešit se svým partnerem, ujistěte se, že ani jeden z vás nemá hlad. Je to jednoduchá rada, ale funguje.“

Článek

Mýty o sexu - Jak je to tedy? Foto:

Ženské mýty o sexu & Jaká je pravda z pohledu mužů!

Za svůj sexuální život si osvojíme některé techniky, o kterých jsme přesvědčeni, že právě tyto jsou ty nejlepší.

Láska je dobrá na kosti

Ukazuje se, že manželství posiluje mužskou kostru, a to zejména v případě, že muž čekal nejméně do 25 let, než se oženil. Vědci si nejsou jisti proč, ale poukazují na to, že to není první souvislost mezi zdravím a láskou. Další studie například ukazují, že ženatí lidé žijí déle, mají větší šanci na přežití rakoviny a jsou méně ohroženi vznikem kardiovaskulárních onemocnění.

Antikoncepce může ovlivnit chuť ženy na sex

Výzkumy ukazují, že ženy, které užívají antikoncepční pilulky, nepřitahují silně vyvinutí muži s vysokou hladinou testosteronu. Skotská studie prokázala, že ženy, které potkaly svého partnera v době, kdy braly pilulky, jím byly méně sexuálně přitahovány a též se cítily méně sexuálně uspokojené než ženy, které žádnou antikoncepci nebraly. Na druhou stranu jsou však ženy „s pilulkami“ daleko spokojenější s partnerovými výdělky a jejich vztahy jsou stabilnější.

Článek

Jak ho rozpálíte? Foto:

Víte, co znamená Hummer ve spojitosti s orálním sexem?

Ne, není to „kouření“ na zadní sedačce v autě značky Hummer, což asi napadne většinu žen. Tedy pardon, jen ty, které nejsou s touto sexuální praktikou obeznámeny.

Předstírání orgasmu nemusí být vždy tak špatné, jak se říká

Lidé se často domnívají, že někdo předstírá orgasmus, protože ho sex nebaví nebo protože chtějí, aby už bylo po všem. Ale to není pravda. Falešný orgasmus může prostě být součástí zábavy. Milování je velice individuální záležitost a je na každém, co se mu líbí. Někomu prostě vyhovuje předvádět se v posteli v roli velké milovnice.

Když už mluvíme o předstírání orgasmu, věděli jste, že i muži občas předstírají? Mohou a taky to často dělají, ze stejných důvodů jako ženy. Při sexu se někdy objeví mnoho tekutin, není tak snadné určit, zda muž ejakuoval, nebo ne.

Mazlení po sexu může zvýšit vaši spokojenost

Líbání, mazlení a láskyplné rozhovory po sexu mohou být pro spokojené fungování vztahu stejně důležité jako sex samotný, tvrdí vědci z Toronta. Když se vědci ptali párů, kolik času strávili společným mazlením po sexu. Ti, kdo přiznali vyšší míru kontaktu po souloži, zároveň přiznali, že mají spokojené manželství, zejména v okamžiku, kdy už měli děti. Má to souvislost s hormonem oxytocin, který bývá také nazýván hormonem důvěry či lásky. Ten se uvolňuje při sexu, ale také při mazlení, takže lidé, kteří neomezují kontakt jen na sex, mají mezi sebou silnější pouto.

Filmy pomáhají s manželskými krizemi
„Sledování filmů může být jedním z klíčů k manželské blaženosti spokojenosti,“ tvrdí Matthew Johnson, ředitel Laboratoře pro studium manželství a rodiny z americké Binghamtonské univerzity. Ve své studii sledoval dvě skupiny párů – jedni chodili do manželské poradny, zatímco druzí sledovali filmy se vztahovou tematikou a poté o problému diskutovali. Obě strategie pomohly o polovinu snížit rozvodovost, ale při sledování filmů se ušetřil čas, navíc aktivita probíhala téměř pokaždé v pohodlí domova. "Klíčem k úspěchu je hovořit se svým partnerem o vašem vztahu v kontextu filmu, který jste právě dokoukali," radí Johnson.

Horoskopy 2018

reklama

reklama