reklama

5 důvodů, proč svému muži tolerovat milenku

Nevěra neznamená konec světa ani vztahu Foto:
Nevěra neznamená konec světa ani vztahu
Foto: iStock

Právě se stalo to, čeho jste se možná obávala. Možná jste si naopak nepřipustila, že by vás něco tak nepříjemného mohlo potkat. Zjistila jste, že si partner opatřil milenku.

Bůhví, jak jste se to dověděla, buďto z anonymního dopisu či e-mailu, případně vám to prozradila „kamarádka“ nebo se hříšník pod tíhou důkazů a hysterických scén přiznal sám. Tolik jste doufala, že se nakonec přece jen ukáže, že to byl omyl a vše se v dobré obrátí.

Neobrátilo. Pamatujte však, že psychologové nás učí myslet pozitivně. Zcela jistě si řeknete: Co je proboha pozitivního na existenci milenky? Nic. Ale třeba se sama o sobě dozvíte něco povzbudivého. Například že jste celou tu dramatickou situaci zvládla na jedničku nebo aspoň na lepší dvojku. Co tedy dělat a co rozhodně nedělat? Proč vlastně tu ženskou tolerovat?

Nepalte mosty, nic není ztraceno

Nejvíce by se vám pochopitelně ulevilo, kdybyste mohla z plných plic zařvat: „Teď jdi a už se nikdy nevracej! Nikdy ti neodpustím, přísahám!“ Pokud vám však na partnerovi záleží a toto není jeho sto padesátá nevěra, budete se muset ovládnout a nepálit mosty. Potřebujete čas, klid a rovnováhu. Zatímco ta druhá třeba začne brzy naléhat a škemrat, aby vás opustil a byl jen s ní, vy zůstanete nad věcí a v klidu – aspoň tedy zdánlivě. Rozumný muž si nakonec vybere tu, která je více v pohodě. Scény totiž muži opravdu nemají v lásce.

Čas k zamyšlení

Čas, který teď máte jen pro sebe – protože partner má bohužel jiné starosti – využijte racionálně. Zamyslete se nad uplynulými roky, které jste strávila po jeho boku. Pokud to byly docela hezké roky plné milých zážitků, čekat, až partner dostane rozum, se rozhodně vyplatí.

Čas ke zkrásnění

Když se žena vzpamatuje z trpkého faktu, že má partner jinou, často se rozhodne bojovat s ní jejími vlastními prostředky. Co na tom, že je o dvacet let mladší, s neuvěřitelně dlouhýma nohama a nekonečně modrýma očima? I já mohu být hezká! Nastal čas vypravit se ke kadeřníkovi, změnit barvu vlasů, pořídit si šaty kratší než jindy a podpatky vyšší než jindy. I kdyby si toho ten váš nevšiml, vy budete mít dobrý pocit. A o to jde především, ne?

 

Bujný společenský život

Vyhledejte staré kamarádky a svěřte se jim, jistě budou mít pro vaše problémy porozumění, některé z nich možná potkalo něco podobného. Vypovídejte se z toho, nesmírně se vám uleví. Choďte do kaváren a na večírky, abyste nepropadla depresím. A protože jste viditelně zkrásněla, třeba se ukáže i nějaký ten ctitel. Až se u domovních dveří objeví koš plný růží, oficiální partner znervózní…

Prostor pro záliby

Zamyslete se, co jste dřív dělala ráda, případně co byste ráda dělala… Toužíte naučit se tančit? Vždycky jste chtěla mít kočku, a zatím jste se k tomu neodhodlala? Malovala jste na květináče, vyráběla šperky, ale pak nějak nebyl čas? Máte milion knížek, zatím jen pro ozdobu? Těšíte se, jak pojedete do wellness hotelu v Krkonoších, avšak stále to nějak nevyšlo? Udělejte si konečně prostor pro záliby, sny a přání. Ani nevíte, jak to pomáhá…

-em-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

I po nevěře může vztah fungovat Foto:

5 tipů, jak zachránit vztah po nevěře

Byl vám nevěrný, ale nadále tvrdí, že vás miluje? Pak ještě nic není ztraceno.

Článek

Jsme manželé a i přesto mám milence a manžel milenku! Foto:

Příběh Tamary: Jsme manželé, a i přesto mám milence a manžel milenku!

Jsme oficiálně manželé a oficiálně taky spíme a žijeme s někým jiným. Zdá se vám to nemožné, padlé na hlavu a v dnešní době snad neproveditelné? Já a Dan jsme toho...

Článek

S úsměvem jde vše lépe Foto:

Z deníku koučky: Jaké jsou milenky zadaných mužů?

Jak se k různým životním situacím staví koučka s dlouholetou praxí v oblasti psychologie a psychoterapie Šárka Vávrová? Nahlédněte do jejího zápisníčku!Horoskopy 2018

reklama

reklama