reklama

Dovolená a hned po ní rozchod? Jak tomu zabránit

Dovolená, a hned po ní rozchod? Jak tomu zabránit Foto:
Dovolená, a hned po ní rozchod? Jak tomu zabránit
Foto: thinkstock.com

Všichni dnes už víme, že dovolená je zkouška vztahu. Raději se tedy nepoddávejte bezstarostnému snění o tom, že si zasloužené dny volna báječně užijete, že si krásně odpočinete a váš vztah se upevní. Pokud vám už není šestnáct, něco takového si opravdu nemůžete myslet.

Dovolená – zejména jedná-li se o první společnou – je nelítostná a přísná prověrka. Na bezstarostný relax zapomeňte. Je třeba myslet v prvé řadě na to, aby se váš drahý cítil dobře. Anebo: abyste se cítili dobře spolu.

Pozor na přehnaná očekávání

Přesně tak. Lidé mívají, co se dovolené týká, růžové představy. Domnívají se, že si za ty zpravidla nemalé peníze musí užít každou vteřinu, možná i každou setinu vteřiny. Zejména v případě, když na dovolenou šetřili rok nebo dva a uskromňovali se právě kvůli vidině báječné rekreace. Nicméně zadržte! Budit partnera v pět hodin ráno kvůli tomu, abyste nepromarnili cenný čas, je zcestné. A nejspíš se hned za svítání pohádáte. Rovněž není rozumné se u moře v době siesty, kdy slunce šílí a i domorodci odcházejí domů dřímat, za každou cenu opalovat anebo brázdit vlny na šlapadle. Hrozí zdravotní komplikace a z nich plynoucí hádky, v nichž se bude hledat viník toho, že jste oba spálení jako škvarkové placky.

Do hlubokého lesa?

Nejlepší bude, když si ještě před dovolenou vyjasníte, co komu nejvíce vyhovuje. Máte-li neurčité, ale sílící podezření, že je přítel vášnivý zálesák, mějte na paměti, že v pětihvězdičkovém hotelu spokojený nebude, i kdybyste se rozkrájela. Co teď? Vyjít mu vstříc a jet s ním do hlubokého lesa, spát pod širým nebem a třást se zimou a hrůzou z pavouků, rezavých mravenců a vlků (těch je tu zatím jen málo, nejvíce se vyskytují v okolí Máchova jezera)? V prvé řadě si o způsobu trávení dovolené promluvte předem. Protože necháte-li se překvapit a pak se ocitnete na lesní mýtince a dostanete za úkol uvařit v kotlíku polévku pro přítele a jeho šestnáct kamarádů, dovolená zhořkne.

V novém světle

Dovolená ukáže pravdu o vztahu i o partnerovi. Dva lidé, kteří se v dnešní uspěchané době vídají často jen u snídaně, při večeři a o víkendech, jsou spolu najednou čtyřiadvacet hodin denně. To by byla zákeřná zkouška i pro takovou lásku, jakou byla ta mezi Julií a Romeem. Svůj protějšek vidíme na první dovolené v novém světle, a ne vždy to bývá světlo příznivé. Nějaký ten konflikt na sebe nenechá dlouho čekat, zejména je-li alespoň jeden z vás prudší povahy. Pokud oba, pak buď pánbůh milostiv penzionu, kde se rekreujete, protože tady se nevyspí jediný turista. Rekreační zařízení se bude otřásat v základech. Ale proč se hned rozcházet? Až se horké hlavy zchladí, možná přijdou na to, že příště to bude třeba udělat jinak, a lépe.

Přečtěte si také:

Článek

Pokud má každý z vás jiné cíle, jen těžko můžete čekat, že vám to bude klapat Foto:

Rozchod bolí, ale můžete se z něj hodně poučit

Rozchod je těžká věc, ale když se na to podíváte s odstupem, zjistíte, že se i z této bolestné události můžete hodně poučit.

Článek

Komandujete ho? Kontrolujete na každém kroku? Nebo si ho vůbec nevšímáte? Foto:

5 typů žen, které muži nejčastěji opouštějí

Možná už jste rezignovala. Opustil vás bůhvíkolikátý partner a vy jste si v duchu řekla: „To už je můj osud! Lepší už to nebude!“ Patříte-li zcela zjevně do neradostné...

 

-em-

Horoskopy 2018

reklama

reklama