reklama

Elena (48): S takovou vervou jsem hledala lásku, až jsem zůstala sama

Někdy to s láskou prostě nevyjde Foto:
Někdy to s láskou prostě nevyjde
Foto: istock.com

Zřejmě jsem příliš četla zamilované romány, na kterých by měla stát jasná výstraha - číst na vlastní na bezpečí, takhle to totiž v životě nechodí.

Muže jsem si po celou dobu příliš idealizovala, svoji bodrou povahou a měkkým srdcem je spíše odpuzovala či jim snad byla k smíchu. Ač se někdy člověk snaží, seč mu síly snaží, i přesto se nemusíte dočkat šťastného konce. Mé zítřky zřejmě budou mít spoustu přívlastků, ale o tom jednom z nich už dávno vím, budou osamělé.

Začátky nebyly růžové

Doma mi předkládali, že ze všeho nejvíc, mám být hodná. Smát se od ucha k uchu, i když to zrovna nejde, pomáhat druhým dřív, než myslet na sebe a hlavně dělat to, co je potřeba, než to, co by si člověk opravdu přál. Teď, když to vidím zpětně, není to kdovíjaký základ pro spokojený život. Možná bych měla vinit rodiče, avšak ti praktikovali jenom ty zásady, které sami znali. O duševní blaho nikomu doma nešlo, připadalo mi, že naši, leč by se rozdali všem a samotným nezůstalo nic, tak snad emocím a citům vyhlásili stop stav.

Mé první milostné pokusy nebyly zrovna ukázkové. Dlouho jsem čekala na toho tzv. prince, který by byl tím prvním. Už ten pozdní věk v té době byl druhým řekněme k smíchu. Bylo mi tehdy 27, já vím, nic, co by stálo za řeč. Ale dát tu svoji premiéru nějakému troubovi, co se mihl kolem, mi přišlo postavené na hlavu. Zázrak se ale stejně nekonal. Já ze sexu moc neměla, milý měl a do teď vlastně nechápu, proč jsou všichni po něm jako zbláznění.

S láskou to bylo na dlouhé lokty a happyend stejně nikde

Další láska mě považovala jen za zdroj občasného pobavení, já lítala na obláčku lásky, on chtěl zabít čas, protože v životě dvakrát úspěchu nepobral. A tak jsem praktikovala to, co mě učili rodiče, dávala jsem vše, co jsem měla. Bez ohledu na to, co mi bylo vráceno, i když to bylo to bolestné nic. Třetí mužský na mně finančně parazitoval, až jsem málem přišla o střechu nad hlavou. Na čtvrtý pokus dát srdce všanc se už necítím, protože dostat další ťafku od života vážně nepotřebuji. Zřejmě by mě dostala na úplné dno.

Vždycky jsem si moc přála děti, ty ale mít vzhledem k pokročilému věku nebudu. Nemám ani na to, abych si našla a udržela mužského, co za to stojí a není to ničema. Přemítám o životě, listuji stránkami minulosti ve své paměti a říkám si, nejsem tady tak trochu zbytečně? V profesním životě nijak neexceluji, s láskou je to o ničem a dobrých kamarádů je taky poskrovnu.

„Ptám se, kde jsem pochybila, co jsem udělala špatně a zda je vůbec možné se z tohoto začarovaného kruhu věčné smůly dostat ke štěstí a spokojenosti. Sama si tím ale nejsem jistá. Třeba si ne každý člověk luxus v podobě životní radosti nezaslouží a karta osudu prostě padla na mě,“ stýská si Elena, která nad psaním svého příběhu měla možnost probilancovat svůj život.

Eleno, za redakci PRIMA ŽENY vám ze srdce přejeme jen to nejlepší. Pokud vás prozatím nepotkala ta pravá láska, věřte, že na vás ten pravý čeká. Někde určitě, jen je potřeba štěstěnu naklonit na svoji stranu třeba tím, že s láskou začnete prvně sama u sebe.

Elena (48)

Přečtěte si i další příběhy našich čtenářek:

Článek

Manželství bez sexu Foto:

Příběh Radky: Žijeme s manželem šťastně. A bez sexu!

Láska a sex nemusí jít nutně ruku v ruce. Důkazem je manželství Radky s Martinem. Jsou v manželství oba šťastní, přestože nemají žádný sex.

Článek

Diana (33): Nepracuji, nechávám se vydržovat. A ostatní mi závidí Foto:

Diana (33): Nepracuji, nechávám se vydržovat. A ostatní mi závidí

Všichni se honí za penězi, zato já jsem na to vyzrála. Lákám na udičky bohaté muže a mávám s nimi dle potřeby. A světe div se, funguje to.

Článek

Uklízet se musí, ale tohle je už moc Foto:

Příběh Hanky (37): Jsem závislá na úklidu!

Nikdy jsem taková nechtěla být, jenže je to asi můj osud. Mám pocit, jako by se celý můj život vcucnul do uklizeného bytu.

Horoskopy 2018

reklama

reklama