reklama

Hodíme se k sobě, miláčku?

Hodíme se k sobě, miláčku? Foto:
Hodíme se k sobě, miláčku?
Foto: istock.com

Okřídlená věta, která charakterizuje věčnou touhu lidí najít k sobě toho pravého/pravou nebo si být jistý, zda jsme toho pravého/pravou skutečně našli a zda někde na nás nečeká někdo nám přímo souzený – naše druhá polovička.

Existuje mnoho příběhů, a nejen pohádkových, které oslavují velikost lásky mezi dvěma lidmi. Mnoho z nich je i o věčné lásce. A žili spolu šťastně až do konce svých dnů… Je to jenom lidský sen, iluze, touha? Nebo opravdu existuje souznění dvou duší, které dokáže přežít nudu všedních dnů a shakespearovské drama krizových období života? Jak se to vezme.

Klasická astrologie má svoji královskou disciplínu, a tou je partnerská astrologie. Ta dokáže velmi přesně odpovědět na otázky typu: V čem se dva lidi k sobě nepřekonatelně přitahují, v čem si rozumějí, ve kterých oblastech mají třecí plochy a kde mezi nimi leží „jablko věčného sváru“. Jak si v lásce poradí Beran s Pannou nebo v čem může Kozoroh inspirovat Štíra? Výklad takového partnerského horoskopu je poměrně složitý a chce si to k němu přizvat opravdu zkušeného astrologa. Ale pro určitý náhled, jak na tom jste, někdy stačí znát jen základní lidské archetypy a ty mezi sebou porovnat.

Vyzkoušejte si náš test lásky a uvidíte, zda se k sobě hodíte Foto: Vyzkoušejte si náš test lásky a uvidíte, zda se k sobě hodíte. Foto: istock.com

V astrologii takový archetyp člověka symbolizuje postavení Slunce v horoskopu narození, tedy ono populární sluneční znamení. Mezi jednotlivými slunečními znameními existují harmonické, neutrální nebo kritické vazby. Zjednodušeně řečeno některá znamení to mají mezi sebou snazší a některá těžší. Zajímavé je, že astrologie nezná pojem dobrý nebo špatný. Tzn., u žádného vztahu není znám dopředu výsledek, dá se pouze předpokládat. Vše je v rukou partnerů. Astrologie jen ukazuje, kde to ti dva budou mít lehké a kde naopak na sebe takzvaně narazí. Dokonce radí, jak ony třecí plochy eliminovat. Nikoliv předěláváním toho druhého k obrazu, tedy archetypu svému, ale pochopením a tolerováním toho druhého.

Pokud moderní partnerská psychologie tvrdí, že na šťastném vztahu se musí pracovat a problémy má každý, není to nic nového pod sluncem. Hvězdopravci to věděli již před tisíci lety. To, že nezkousnete všechny zásadní konflikty nebo se neshodnete na životním přístupu, neznamená, že byste měli jít od sebe. Šťastný vztah mohou mít i úplně rozdílní partneři. Záleží jen na tom, jak dokážou udržovat vzájemnou lásku, úctu, respekt. Nezbytná je komunikace. Promluvit si, třeba i s emocemi, ale mluvit.

Jak jste na tom vy se svým partnerem? Je lásky čas, jaro. Čas, kdybychom mohli myslet na sebe i toho druhého. Mezi muži a ženami to jiskří, zamilováváme se. Vyzkoušejte si tedy jednoduché porovnání vašich archetypů slunečních znamení. Ve vzájemné charakteristice najdete nejen to, v čem si budete rozumět a co vás bude k sobě neodolatelně přitahovat, ale najdete zde i možná úskalí a možnosti, jak je překonávat. Bavte se s naším testem lásky.

Láskyplný květen :)

Jiřina

Přečtěte si také:

Článek

Jahody a sekt nikdy nezklamou Foto:

Romantika jako ze stříbrného plátna aneb 3x tip na prvomájové rande

Lehké mrazení v podbřišku, letmé doteky a chvění. I když po tom stále toužíme, často většina z toho během vztahu postupně vyprchá. Proto občas hlavně my ženy rády utíkáme...

Článek

Čtyřlístek přivolává nejen štěstí, ale i lásku Foto:

Čarování s bylinkami: Které vám přivolají lásku, krásu a které posílí paměť?

Přečtěte si rady zkušené kartářky Helen Stanku. V kraji kde, vyrostla, měli moudrou ženu, které nikdo neřekl jinak než „naše bába“. A právě od ní se naučila mnoho o...

Článek

10 zajímavostí o snech Foto:

10 zajímavostí o snech: Co se děje v noci ve vaší hlavě?

Sny jsou předmětem zkoumání od nepaměti. Hraje si s námi tajemno, nebo lze vše racionálně vysvětlit?

Horoskopy 2018

reklama

reklama