reklama

Intimní život po porodu: Potíže může vyřešit jeden den v nemocnici

Mnohé ženy po porodu už neprožívají sex tak, jako dřív Foto:
Mnohé ženy po porodu už neprožívají sex tak, jako dřív
Foto: Thinkstock

Po narození dítěte je řada žen nucena kvůli porodním komplikacím řešit kvalitu svého intimního života. Přestože plastiky intimních oblastí nejsou žádnou novinkou, mnoho českých žen se dosud na tyto zákroky dívá s nedůvěrou. Netuší, že jednoduchý zákrok může ukončit jejich dlouhodobé potíže.

Téměř polovina dospělých žen uvádí, že nemohou dosáhnout sexuální satisfakce. Často s tím souvisí problémy s intimními partiemi po porodu nebo v souvislosti s přechodem. „Řada českých žen svoji situaci příliš neřeší. Nevědí, že lze tyto problémy řešit relativně nenáročným, i když operačním způsobem,“ vysvětluje situaci primář pražského GynCentra Petr Pícha.

Článek

Pravda o sexu po porodu Foto:

Sex po porodu: Kdy je ideální doba s ním zase začít?

První milování po šestinedělí je trochu podobné, jako přijít znovu o panenství. Bojíte se, jaké to bude, a zda to nebude náhodou bolet. Věřte, že tyto obavy má každá...

Nechte se omladit

V případě, že mají ženy po porodu menší prožitky při sexu nebo jsou nespokojeny, jak na intimních místech vypadají, měly by se na sebe soustředit i v průběhu mateřství a vyhledat odborníka. Řadu problémů lze vyřešit jednoduchými zákroky, z nichž některé hradí ze zdravotních důvodů i pojišťovny. Potíže po porodu může vyřešit například zákrok zvaný omlazení neboli rejuvenace intimních partií. Při operaci se zúží poševní vchod, případně celá pochva a zpevní se hráz, kdy se tkáně operačně opraví do podoby před porodem.

„Zákrok může pomoci i starším ženám, u nichž důsledkem ztráty pružnosti vaziva, hormonálních změn a vrozených dispozic dochází k „uvolnění“, sestoupení pochvy,“ doplňuje primář Pícha. Kromě neuspokojivého sexuálního života může tento jev vést i k častým zánětům pochvy a močové trubice a nepříjemným pocitům při sezení či chůzi.

 

Cvičení, které pomůže

Pro lepší výsledek se v rámci rekonvalescence doporučuje provádět cviky na zpevnění pánevního svalstva, ideálně pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta. Většinu zákroků plastické gynekologie lékaři neprovádějí ambulantně kvůli silnému prokrvení operační oblasti. Přestože se ženy často obávají bolesti u zákroků plastické gynekologie, pacientky většinou udávají pouze nepříjemné pálení zhruba první dva dny po výkonu.

Článek

Pro ženy s povoleným pánevním dnem může být problémem třeba skákání Foto:

Cvičte pánevní dno. Zlepší vám to náladu i sexuální život

Oslabení svalstva pánevního dna se přisuzuje především vlivu těhotenství, porodu a nošení těžkých věcí. Přitom právě jeho posílené svalstvo přináší do života blahodárný...

 

„Po rejuvenaci genitálu je pacientka většinou hospitalizována přes noc, poté ji čeká až deset dnů rekonvalescence. Návrat do sexuální aktivity doporučuji zhruba po šesti týdnech,“ dodává primář Pícha.

Horoskopy 2018

reklama

reklama