reklama

Každý muž své ženě občas lže. Víme proč!

Už jsem skoro doma, miláčku! Foto:
Už jsem skoro doma, miláčku!
Foto: iStock

Muži lžou ženám z různých důvodů – kvůli svému egu či jen kvůli tomu, abyste si nedělala zbytečné starosti. Pojďte s námi odhalit, v čem lže právě ten váš.

Lež je běžnou součástí našeho života, obklopuje nás každý den. Těžko by kdokoliv z nás mohl tvrdit, že nikdy nelhal, děláme to totiž všichni. Moderní člověk používá mnoho různých typů lží, které mají široký záběr stylů a účelů. Někdy například proto, že pravda bolí víc než lež, a tak lžeme, abychom nezranili něčí city. Tak či onak, neexistuje situace, ve které lidé lež nepoužívají. Rozdíly jsou jen v tom, jak často lžeme a za jakým účelem.

Není se tedy co divit, že lže i váš muž. I důvody, které k tomu má, mohou být různé. Proč tedy muži lžou? Například aby drželi krok se svým velkým egem, a když skutečnost není dost slavná, prostě si ji přikrášlí. Muži také lžou, když je v ohrožení jejich důstojnost. Ale občas také lžou, aby zachovali rodinnou pohodu a vy jste si nemusela dělat vrásky. Muži přece mají chránit své ženy a někteří k tomu prostě zvolí tuto metodu.

Mezi neškodnou lží a ošklivým podvodem je tenká hranice, kterou má každý jinde. Pokud vy lži, i nevinné, snášíte špatně, a manžel je naopak pronáší příliš často, může to ve vašem vztahu roztočit kolotoč zloby a hádek. Až tedy příště přijdete na to, že vám neříká tak úplně pravdu, zamyslete se nad jeho důvody, než se rozčílíte.

A jaké jsou nejčastější mužské lži?

Jsem na cestě

Všichni víme, jak pravdivé je to. Když řekne, že už je dávno na cestě, pravděpodobně doposud ještě ani neopustil svou kancelář. Má sice v plánu stihnout večeři s vámi, ale také si nechce pohněvat šéfa, a tak chce zůstat v kanceláři stejně dlouho jako on. Pro muže je tedy nejlepším způsobem, jak tuto situaci zvládnout, ženě zalhat a říci, že už jede. Manželka se připraví a bude čekat. A pokaždé, když muži zavolá, on jí vylíčí hroznou dopravní situaci, která na silnicích panuje. Sice vám jeho lež nepomůže se uklidnit, ale jemu dodá pocit, že má vše pod kontrolou.

Jsem střízlivý

Tohle je snad nejčastější lež, kterou muži říkají svým manželkám a přítelkyním, a to i v případě, že vypili deset piv a zapili to rumem. Je jedno, nakolik mají ke střízlivosti daleko, stejně vám budou tvrdit, že opilí nejsou. Proč to dělají? Protože nechtějí přiznat, že i jen dočasně ztratili kontrolu nad sebou a svým jednáním. A ano, také se bojí těch výčitek a uštěpačných poznámek, které budou z vaší strany následovat.

Nekoukal jsem se na ni / Koukal jsem na ni, protože je ti v něčem podobná

Nachytala jste manžela, jak hledí na jinou ženu, konfrontovala jste ho s tímto faktem a on zapírá nebo se vymlouvá? Pochopitelně, nechce vám ublížit! Muži se na jiné ženy dívají, protože je to přirozené a normální. Vy byste měla být natolik dospělá, abyste se přes tento fakt přenesla a neupozoňovala na něj. Copak vy se snad nepodíváte na pěkného chlapa?

Smiřte se s tím, že muži občas zírají na jiné ženy. Je to přirozené a nechtějí tím nikomu ublížit Foto: Thinkstock

Muži občas zírají na jiné ženy. Je to přirozené a nechtějí tím nikomu ublížit.               Foto: Thinkstock

V práci jsem nejlepší

Vystudoval jsem s vyznamenáním, mám nejrychlejší tenisový úder, moje schopnosti dnes kolegu zachránily před průšvihem... Je jedno, jaká z variací na mužovu dokonalost zazní, všechny mají společný cíl – jde o to ukázat, že muž, kterého máte doma, je pro vás ten nejlepší. Váš partner se snaží vás oslnit, zapůsobit na vás, a to v podstatě jen proto, abyste jím zůstala okouzlená a nepřemýšlela o jiných mužích. Tyto lži jsou neškodné, a pokud přijdete na to, že je pravda jiná, neupozorňujte ho na to, ale taktně to přejděte. Bude vás milovat ještě víc.

-lk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Lze změnit muže? Ano, ale není to jen tak Foto:

Lze změnit muže? Ano, ale není to jen tak

Vadí vám na něm to i tamto, mávnete nad tím rukou a v duchu si přísaháte, že mu po svatbě přistřihnete křídla a přeměníte jeho léty prověřené a zaběhlé manýry na ty, co se...

Článek

sex ve městě lži hlavní Foto:

8 lží o sexu, které jsme slyšeli v Sexu ve městě

Přestože Carrie Bradshaw ví hodně o sexu a nebojí se zeptat, objevilo se v seriálu několik obrovských omylů týkající se právě sexu a vztahů.Save

Horoskopy 2018

reklama

reklama