reklama

Když je žena (o hodně) vyšší než muž

Nicole je nejspíš na malé muže. Po manželství s prckem Tomem Cruisem našla opravdové štěstí po boku o pár centimetrů menšího country hudebníka Keitha Urbana  Foto:
Nicole je nejspíš na malé muže. Po manželství s prckem Tomem Cruisem našla opravdové štěstí po boku o pár centimetrů menšího country hudebníka Keitha Urbana
Foto: profimedia.cz

Někdy je těžké se smířit s velkým rozdílem ve vzrůstu mezi partnery. Když pár nezapadá do vžitých měřítek, když je muž o hodně vyšší než žena nebo když je tomu dokonce naopak, vyvolává komplexy spíše postoj ostatních než rozdíl ve výšce sám o sobě. Píše o tom francouzský týdeník L´Express.

Jaký je společný jmenovatel mezi Nicole Kidmanovou, Carlou Bruniovou-Sarkozyovou a Mimi Mathyovou? Jsou vyšší než jejich partneři.

Carla Bruniová nebyla od té doby, co se provdala za Nicolase Sarkozyho, nikdy spatřena s podpatky. Všechny tři se patrně se situací vyrovnaly.

Podívejte se i na další hvězdné páry, u kterých výška partnerky nebyla žádnou překážkou:

Claudia Schiffer a Matthew Vaughn Foto:

 

 

Není však snadné pominout bez povšimnutí, jestliže žena převyšuje muže o dobrých deset centimetrů nebo naopak sahá muži sotva k hrudníku. Výrazný rozdíl ve vzrůstu mezi partnery může vyvolávat komplexy nebo posměch. A pokud jde o lásku, má výška nějakou váhu?

Článek

Průměrná výška žen v jednotlivých zemích se liší až o 30 centimetrů Foto:

Průměrná výška žen: Největší jsou Holanďanky. Jak jsou na tom Češky?

Když si vezmete pár svých kamarádek, určitě se mezi nimi najde taková, která je o pár centimetrů menší, a nejspíš i ta, která převyšuje všechny ostatní. Jaká je vlastně...

 

Laurel a Hardy

"Měřím 180 centimetrů a můj muž 165 centimetrů. Po deseti letech společného života nám to už nepřijde, ale bohužel pro ostatní to je zdrojem zábavy," uvádí třiatřicetiletá Marie. "Když je žena hodně vysoká, je pravděpodobnější, že se potká s menším mužem. Já jsem se zamilovala do nejmenšího studenta z našeho ročníku. Nebylo snadné se s tím vyrovnat, ne snad proto, že by mi to vadilo, ale proto, že jsem se bála, jak na nás budou ostatní pohlížet. A měla jsem pravdu: po celou dobu studií nám říkali Laurel a Hardy," dodává.

Mnoho přítelkyň se nad jejím vztahem podivovalo. "Nechápaly, jak se můžu cítit ochraňována mužem, který je menší než já. Oproti všeobecnému mínění se můžete vedle menšího muže cítit velmi klidná. Fyzická stránka není tak důležitá," zdůrazňuje Marie.

Článek

Sexuální inteligence. Jak je vysoká ta vaše? Foto:

Jak poznáte, že máte vysoké sexuální IQ? Snadno!

Chcete vědět, jak vysoké je vaše sexuální IQ a nevíte, jak to zjistit? Je to jednoduché - baví vás sex i v dlouhodobém vztahu!

 

Ženám na výšce záleží, mužům tolik ne

"Bohužel jsme stále velmi ovlivněni zažitými názory, podle nichž musí být muž vyšší než žena. Také je velmi špatně tolerováno, když muž žije se ženou, která je o mnoho let starší," říká psychoterapeutka Margellina Kerjoantová.

Výsledky studie Riceovy univerzity a Univerzity Severního Texasu z roku 2014 ukázaly, že pro ženy je kritérium velikosti určující a že si z velké většiny přejí partnera, který je větší než ony. Zdá se však, že muži tolik na vzrůst své partnerky nedbají: jen 13,5 procenta mužů uvedlo, že by si přáli menší partnerku, zatímco ženy z 48,9 procenta preferují většího partnera.

ThinkstockPhotos-178484559 Foto:                                                                                                                          Foto: Thinkstock

 

Když je žena prcek

Když je žena o mnoho menší než její partner, jsou pohledy okolí méně kritické, ale lidé mají tendenci považovat tento rozdíl za komický. Jeanne, která měří 157 centimetrů, žije 30 let ve svazku s mužem vysokým 195 centimetrů. Připouští, že jí na začátku vztahu posměšné poznámky vadily. Nadia měřící 155 centimetrů se jako studentka neodvažovala vyjít si společně s téměř dvoumetrovým chlapcem. "Když jsme šli vedle sebe, cítila jsem se směšně maličká," říká.

"Více než rozdíl ve velikosti to je nepochybně odlišnost od normy, z níž máme strach," vysvětluje klinická psycholožka Jeanine Franchonová. "Žijeme ve společnosti, kde je třeba být v normě, nevybočovat. Jestliže se pár smíří s velkým rozdílem ve vzrůstu, je to známka jeho velké zralosti. Dokazuje to, že oba mají dosti důvěry ve svou lásku, aby vzdorovali pohledu ostatních. A obecně, když akceptujeme myšlenku, že pár stojí na společných bodech, ale také na rozdílnostech, znamená to velký krok vpřed," dodává.

Zdroj: ČTK

Horoskopy 2018

reklama

reklama