reklama

Má vaše manželství potíže? Poznáte to i podle těchto signálů těla!

Má vaše manželství potíže? Poznáte to i podle těchto signálů těla! Foto:
Má vaše manželství potíže? Poznáte to i podle těchto signálů těla!
Foto: iStock

Neverbální komunikace je jako otevřená kniha. I když se snažíte říkat milé věci a zastírat realitu, tělo a jeho postavení vůči protějšku vás často prozradí. Jak poznáte, že vaše manželství vězí po krk v problémech?

Možná se k sobě stále chováte na jedničku a říkáte si, jak se milujete, ale ve skutečnosti je to už jinak. Co vaše postoje, gesta a mimika vyjadřují o stavu vašeho manželství?

Nechodíte jako tým

Princ William a jeho žena Kate chodí jako jedno tělo, všimněte si toho někdy! Mají synchronní chůzi a to svědčí o manželském souladu, i když se zrovna neobjímají. „Jde o to, aby páry chodily s nohama vedle sebe, jako po neviditelné čáře," říká Patti Wood, odbornice na řeč těla. „Když tento model chůze nefunguje, znamená to, že v partnerství vládne nesoulad.”

Odtahujete se od partnera

Někdo tvrdí, že vzdálenost umožňuje srdci růst. Jiní ale oponují, že vzdálenost je právě to, co dva lidi ve vztahu rozděluje. „Ideální intimní zóna je někde mezi nulou a 18 centimetry," prohlašuje Susan Constantine, expertka na lidské chování. „Když jeden z partnerů nechce cítit blízkost druhého, většinou to signalizuje nějaké větší problémy.”

Malé panenky

I oči vyprávějí příběh o mezilidských vztazích. „Když jste k někomu sexuálně přitahováni, vaše panenky se v jeho blízkosti samovolně rozšiřují," říká Patti Wood. "Stává se to podvědomě, takže je to poměrně přesný ukazatel vaší vzájemné přitažlivosti.”

Ušklíbáte se

Blahosklonné ušklíbání se… Znáte to? „Ušklíbáním se na svého partnera dáváte najevo, že si ho příliš nevážíte," říká Susan Constantine. Vy a váš partner byste měli být rovnocenní, což znamená, že si podobné grimasy vůči druhému odpustíte čistě proto, že k sobě chováte vzájemný respekt.

Ignoruje vás nebo vy jeho

Otočí se k vám partner zády, když mluvíte? Nenechá vás domluvit do telefonu? Neodpovídá na vaše dotazy? Prostě vás ignoruje. To láskyplný člověk nedělá a je to další znamení vnitřní partnerské krize.

Dotýkáte se krku

V emocionálních situacích máme všichni tendenci najít způsoby, jak se uklidnit. Zvláště ženy se typicky dotýkají krku, což naznačuje, že si něco chcete držet od těla. V krku se tvoří slova, a proto je to jedna z nejzranitelnějších částí těla.

Zdvižené obočí

Výzkumy partnerského chování odhalují, že projevy opovržení jsou jednou z hlavních příčin rozvodu. Pozdvižené obočí je jasným ukazatelem kritiky, kterou protistrana špatně snáší. Okamžitě se bude cítit defenzivně a začne s vámi bojovat …

Roztržitost

Jak váš partner reaguje, když mu vyprávíte, jak jste se přes den měla, nebo mu vyprávíte děj filmu, na kterém jste byla v kině s kamarádkou? Něco si dělá v pokoji, hraje si s telefonem nebo vás úplně ignoruje? Jistě, každý je občas roztržitý a nevnímá tak úplně toho druhého, ale pokud se to v kontaktu s partnerem stává pravidlem, pak je nasnadě, že se něco děje. Nedokáže se na vás soustředit. Proč asi?

Používáte ruce

Gesta rukou vyjadřují mnoho. Občas jsou naprosto v pořádku, ale jindy jich je moc a dokazují, že se nedokážete snadno dostat do partnerovy hlavy. Buď vás nevnímá, jak byste si přála, nebo jste každý na úplně jiné vlně.

Výrazy obličeje se neshodují

Někdy je důležité, aby se partneři navzájem vyvažovali. Protiklady se přece přitahují, ne? Pokud jde o výrazy obličeje, je to trochu jinak. Pokud vaše obličeje prozrazují zcela odlišné emoce, pak se hluboce míjíte.

Stojíte s rukama v bok

Nemluvíme o pohodlí, když vás bolí záda, ale když někdo stojí v tomto postoji, zatímco mluví se svým partnerem, znamená to, že se snaží získat kontrolu a chce ukázat, kdo je tady šéfem.

Odkláníte se od sebe

Zamilovaný pár má tendenci být k sobě co nejblíže, a proto je to k sobě táhne. Dokonce i židle si postaví co nejblíž k sobě. Pokud si chcete odsednout, znamená to, že ztrácíte zájem o partnera a jeho blízkost.

Otáčíte oči v sloup

Toto nepříjemné gesto by mělo zůstat někde v dobách pubertální revolty vůči rodičům. „Je to jednoduché: oči v sloup znamenají nesouhlas nebo obtěžování," říká Susan Constantine. Pokud to používáte při komunikaci s partnerem, dáváte mu najevo, že vás jeho slova obtěžují.

-ku- 

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Problémy v manželství Foto:

5 přehlížených důvodů, které bývají příčinou problémů v manželství

Kdo je zodpovědný za úspěšné manželství? Rozhodně ne štěstí, ale tvrdá práce a hodně trpělivosti obou partnerů. Zároveň je třeba hodně sebereflexe. Tohle většina z nás...

Článek

Recept na spokojené manželství je podle vědců až překvapivě jednoduchý Foto:

Jak mít spokojené manželství? Podle vědců stačí jednoduchý trik

Bylo by naivní domnívat se, že i v tom nejpohodovějším manželství bude slunce svítit každý den. I ten nejsilnější plamen lásky začne po letech skomírat. Vědci naštěstí...

Článek

Kde se stala chyba? Foto:

12 žen přiznává, co mělo být v jejich manželství od prvního dne jinak

Nikdo neříká, že manželství je snadné. Nebo alespoň ne většina lidí. Ale když si nastrojení novomanželé na svatbě slibují, že spolu budou v dobrém i zlém, většinou ani...

Horoskopy 2018

reklama

reklama