reklama

Manžel mě opustil. Co mám dělat?

Když vás manžel opustí, neznamená to ještě úplný konec. Možná potřebujete jen pauzu Foto:
Když vás manžel opustí, neznamená to ještě úplný konec. Možná potřebujete jen pauzu
Foto: Thinkstock

Rozpad manželství je zkouška, která znamená pro každou ženu dlouhodobý emoční stres. Je možné získat partnera zpět a poučit se z problémů ve vztahu? A jak se máte chovat, pokud chcete váš vztah obnovit? Důležité je, abyste si vytvořila k dané situaci odstup a začala reálně uvažovat.

Vychladněte a vraťte se na zem

Manžel odešel. Jste v šoku, nemůžete spát a jíst, neustále bilancujete. Přemýšlíte o tom, jak se situace dotkne vašich dětí. „První věcí, kterou byste měla udělat, je vychladnout a zamyslet se racionálně. Ve vztahu jste dva, není jen vaše chyba, že odešel,“ vysvětluje Martina Horáková z Leyter.com. Přestaňte se obviňovat z jeho odchodu a utápět se ve splínu nebo v alkoholu. Zapojte rozum a hledejte důvody, proč vás opustil.

Nekontaktujte ho první

Nevolejte mu, nepište mu zprávy ani maily. Když odešel, byla pro něj situace mezi vámi neúnosná. Potřebuje si odpočinout od stresu a nevidí ve vztahu budoucnost. Nechte ho, ať si uvědomí, že se se situací vyrovnáváte po svém a nepřemlouváte ho k návratu. Dejte mu čas, ať se zamyslí nad tím, co udělal, a zároveň dny využijte pro sebe.

Článek

Pokud má každý z vás jiné cíle, jen těžko můžete čekat, že vám to bude klapat Foto:

Rozchod bolí, ale můžete se z něj hodně poučit

Rozchod je těžká věc, ale když se na to podíváte s odstupem, zjistíte, že se i z této bolestné události můžete hodně poučit.

Posilte své sebevědomí

Neměla byste sedět doma a trápit se. Udělejte si čas sama na sebe, dopřejte si masáž, kupte si něco hezkého nebo zvolte u kadeřníka nový střih účesu. Hýčkání bude mít blahodárný vliv nejen na váš organismus, ale i vaši mysl. Uvědomíte si své já a ukážete sobě i manželovi, že dál žijete naplno.

Potkejte ho v kavárně

Po několika týdnech, během kterých si utřídíte myšlenky, se s ním můžete setkat. „Schůzka by měla proběhnout na neutrálním místě, které není spojeno s vašimi předchozími rozepřemi,“ radí Martina Horáková. Oběma se bude lépe dýchat v prostředí klidné kavárny, než v bytě, kde jste se dohadovali.

Článek

S úsměvem jde vše lépe Foto:

Z deníku koučky: Můžeme být přátelé i po rozchodu?

Jak se k různým životním situacím staví koučka s dlouholetou praxí v oblasti psychologie a psychoterapie Šárka Vávrová? Nahlédněte do jejího zápisníčku!

Při schůzce buďte zdravě sebevědomá

Uvidíte manžela poprvé od doby, kdy odešel? Poslední věc, kterou by chtěl vidět, je, že vás jeho odchod zdrtil a zjistila jste, jak jste na něm stále závislá. Jestli ho chcete zpět, chovejte se na schůzce asertivně. Ukažte, že jste atraktivní a zasloužíte si být milována. Krása není jen vnější skořápka, vychází i z toho, jak se sama cítíte.

Článek

Rozvod děti ničí Foto:

ROZVOD: Jak také mohou děti zareagovat a co s tím?

Přibližně každé druhé manželství se rozpadne a skončí rozvodem. Ten se citelně nedotýká jen dospělých samotných, ale především jejich dětí.

Mluvte o změně

Opatrně mu naznačte, že jste měla čas přemýšlet nad věcmi, které je třeba změnit. Prokažte dobrou vůli a částečně ustupte ze stanovisek, na kterých jste trvala předtím, než odešel. Diskutujte konstruktivně, ale uvědomte si, že muži jsou hákliví na svou pravdu. Netlačte ho zpět. Když bude rozhodnutí vrátit se vynucené, nezapomene na to. Krátké odloučení často pomůže pročistit si hlavu od zbytečných maličkostí, které směřovaly váš vztah k hádkám. Přiznat si, že manželství potřebuje pomoc, znamená první krok k jeho zlepšení.

 

Zdroj: Fithall.cz

Cvičení a tipy zdravého hubnutí na každý den na www.fithall.cz

Horoskopy 2017

reklama

reklama