reklama

Máte dost „mazlicího“ hormonu? A víte, co to vlastně je?

Máte dost „mazlicího“ hormonu? A co to vlastně je? Foto:
Máte dost „mazlicího“ hormonu? A co to vlastně je?
Foto: istockphoto.com

Projevujete svému partnerovi dostatek lásky? Mazlíte se a dotýkáte? Pokud ne, tak to rychle napravte. Je to velmi důležité pro váš vztah i zdraví!

Skutečným důvodem, jak spolu s partnerem vycházíte, může být zejména to, jakou produkci hormonu oxytocinu máte.

Nový výzkum tomu nasvědčuje. Oxytocin má významnou roli v posilování vzájemného vztahu. Vědci z univerzity v Bonnu tvrdí, že má významný podíl na tom, jak dlouho manželství vydrží.

Sám o sobě samozřejmě nestačí. Oxytocin je produkován v mozku a vylučuje se např. při sexuální aktivitě, nejvyšší hladiny dosahujeme při orgasmu. Slouží i k vyvolání porodu a kojení. Bývá nazýván hormonem štěstí nebo mazlení, protože jeho hladina je výrazně vyšší v období, kdy se zamilujeme.

Jde to i s umělým hormonem?

Vědci účastníkům studie aplikovali umělý oxytocin. Těm se pak jejich protějšky jevily jak daleko atraktivnější než srovnávací skupině, která dostávala jen placebo.

Když někoho milujeme a spatříme ho, mozek začne uvolňovat více hormonu slasti a dostavuje se tak libý pocit. V období největší zamilovanosti pak můžeme mít až pocit, že jsme na milém závislí jako na droze. I v dalších fázích vztahu nás mozek po spatření milé osoby „odměňuje“ vyplavením oxytocinu. To vysvětluje, proč když jsme odloučeni od milovaného partnera, dostavuje se u nás deprese nebo smutek.

Pokud využijete vlny oxytocinového oblouznění na začátku vztahu a vzájemnými projevy lásky (v těch nesmíte ustávat) si na sebe hezky navyknete, můžete z toho těžit celý život.

Takže mazlit, mazlit, mazlit!

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Sexuální inteligence. Jak je vysoká ta vaše? Foto:

Jak poznáte, že máte vysoké sexuální IQ? Snadno!

Chcete vědět, jak vysoké je vaše sexuální IQ, a nevíte, jak to zjistit? Je to jednoduché – baví vás sex i v dlouhodobém vztahu!

Článek

Sex s kamarádem? S kolegou?  Foto:

Sny o sexu: Víte, co opravdu znamenají?

Vaše erotické sny nemají nic společného s vaším sexuálním životem, ale můžou vám toho hodně říci o vašem životě.

Článek

Chcete zaručený úspěch u mužu? Buďte ženštější Foto:

Chcete zaručený úspěch u mužů? Buďte ženštější!

Jak lehce získat nového chlapa, kapku větší dávku optimismu, vyšší sebevědomí, skutečný pocit spokojenosti a jak si je snadno udržet? Uvolněte se a užívejte si své ženství.

-mh-

Horoskopy 2018

reklama

reklama