reklama

Oddělené ložnice: Partnerská katastrofa, nebo řešení?

A vy máte nějakou krizi, že spolu nespíte? Foto:
A vy máte nějakou krizi, že spolu nespíte?
Foto: profimedia.cz

Oddělené manželské ložnice – to nezní jako reklama na lásku. Přitom se nemusí jednat o žádnou vztahovou katastrofu, ale o partnerskou dohodu, která lásce vůbec nepřekáží! Podle výzkumu celá třetina párů mění svoje spací návyky, aby se partneři v noci pořádně vyspali.

Sexu to nevadí!

„Když někde řeknu, že máme s manželem oddělené ložnice, často se setkám s rozpaky nebo soucitnými pohledy,” vypráví pětatřicetiletá Majka. „Pro lidi to je automaticky signál, že u nás doma není něco v pořádku. Vnímají to jako ve filmech, kdy manželka vykáže manžela z ložnice jen proto, aby dala najevo, že je jejich vztah v krizi.”

S manželem si oddělené ložnice nedomlouvali, spíše vše vyplynulo ze situace. V počátcích vztahu se, stejně jako jiné páry, do společné postele těšili. Touha, sex, přítomnost a vůně milované osoby, to všechno bývá na začátku společného bydlení velice důležité. Probudit se vedle sebe.

Majka však jejich situaci popisuje přirozeně a bez pocitu nějaké prohry: „My prostě máme natolik odlišné usínací zvyky a preference, že to vždycky jeden odnese. Já nesnáším vedro a zapnutou televizi. Chci jít spát brzo s knížkou a větrat si u toho. Manžel se zase odreaguje zásadně při zářící obrazovce, která ho uspí až hluboko v noci. Otevřené okno nesnáší a navíc šíleně chrápe. Právě proto, že se máme rádi a respektujeme potřeby na odpočinek toho druhého, rozhodli jsme se pro oddělené spaní. A sexu, věřte mi, to vůbec nevadí.”

Jistota a blízkost na druhé straně

Pro někoho je taková situace nemyslitelná a skutečně by znamenala partnerské odcizení. Oddělené ložnice mohou být vnímány jako symbol něčeho disfunkčního. Proč spolu nespí? To po sobě netouží? Irituje je společnost toho druhého? Je to snad trest nebo truc jednoho z partnerů? Takové a mnohé další otazníky vyvstávají.

Ne každému by zkrátka něco podobného vyhovovalo. Spaní v jedné společné posteli má v partnerském vztahu mnoho plusů. Každodenní společné usínání a probouzení podle psychologů utužuje partnerský vztah. Můžete se častěji mazlit než lidé spící v oddělených postelích a mluvit spolu před usnutím. Navíc, když máte vedle sebe stálého partnera, cítíte se jistější a bezpečnější. Neprobouzíte se tak často a váš spánek je klidnější. Mnoho párů se rozhodne spát společně, i když si myslí, že by odděleně spali lépe a pohodlněji. Jednoduše proto, že chtějí být v přítomnosti toho druhého.

Vše musí být přirozené

Majce i jejímu muži uspořádání odděleného spaní maximálně vyhovuje a o tom to celé je. Pokud se na tom dohodnou oba partneři bez nátlaku a křeče, pokud v tom oba vidí výhodu a řešení nevyhovující situace, pak je vše v nejlepším pořádku. Vyvarujte se ale podobných řešení, kdyby se jeden měl cítit špatně. Oddělené ložnice prostě nejsou pro každého.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Někdy nechce jeden, někdy dokonce oba Foto:

Manželství bez sexu: Může vydržet, nebo ne?

Jestliže ve vztahu sexuálně strádáte, je ohrožen jeden z jeho pilířů.

Článek

K největšímu počtu nehod dochází při masturbaci s různými předměty Foto:

Sexuální úrazy u žen: Co všechno se může a nemůže stát

I při tak příjemné činnosti, jakou je sex nebo masturbace, můžete přijít k úrazu. Následky naštěstí většinou nebývají tragické, ale zcela jistě dost nepříjemné.

Článek

Sex bez emocí nebo s láskou?  Foto:

Sex bez emocí nebo s láskou? Takhle to mají čeští muži a ženy

Chtíč nám umí pořádně poplést hlavu a selský rozum je najednou fuč. Jste prostě v obležení hormonů a nic není důležitější.


Horoskopy 2018

reklama

reklama