reklama

Podezíráte partnera z nevěry? Možná se trápíte zbytečně

Taky posloucháte, s kým telefonuje a o čem? Foto:
Taky posloucháte, s kým telefonuje a o čem?
Foto: Thinkstock

Nevěra je v dnešní době velkým strašákem, zejména když si člověk přečte článek typu: Zahýbá každý muž s výjimkou zaostalých – a takové věci se v médiích skutečně objevují. Nelze se tudíž divit, že se nejedna žena vyděsí a začne partnera podezřívat.

Je třeba podotknout, že řada žen svého partnera nezačne podezírat na základě nepopiratelných důkazů, nýbrž vzhledem k bludům a úzkostem, které se jim rodí v hlavě. Velké množství děsivých historek se skutečně odehrává jen uvnitř nás samotných, jenže nás skličují a stresují zrovna tak, jako kdyby se to skutečně odehrávalo. Třesete se jako list kvůli tomu, že vás partner možná podvádí? Vytváříte si katastrofické scénáře, v nichž milovaného partnera vnitřním zrakem vidíte, jak odchází s ohromným kufrem směrem k zahradní brance, naposledy se ohlíží na váš společný domek zatížený hypotékou a pak mizí v mlze, aby se už nikdy nevrátil? Možná se trápíte zbytečně.

Pojďme si projít některé typické situace:

1. Chodí z práce pozdě domů

Ovšem, to je známá noční můra téměř každé ženy: manželovy časté pozdní příchody ze zaměstnání. Jenomže co když toho nešťastníka podezíráme z nemorálního chování, zatímco on v práci takzvaně potí krev, aby přinesl domů co nejvíce peněz a potěšil tím svou milovanou ženu? Některé firmy dnes v rámci drastického šetření propouštějí velké množství zaměstnanců, ten zbytek se mění v novodobé otroky, kteří pracují třeba až do půl šesté – do rána! (Opravdu se stalo.)

2. Světlé dlouhé vlasy v autě nebo kdekoli jinde

Ano, je všeobecně známo, že nevěrníci, aniž o tom vědí, nosí domů milenčiny světlé vlasy (proč jen jsou ty milenky vždycky blondýnky?) na kabátě či saku. Někdy to dokonce způsobí i samy zákeřné světlovlásky, které údajně zanechávají „blond pozdravy“ na pánských oděvech záměrně – aby manželka konečně už prozřela a souhlasila s rozvodem. Jenže stalo se, že oficiální partnerka narazila na světlý vlas v autě a udělala manželovi peklo na zemi – než se zjistilo, že nebožák půjčil auto své plavovlasé sestře.

3. Nápadná péče o zevnějšek

Odborníci na lidskou duši potvrzují, že nevěrníci obvykle mění své chování, návyky, projevy. Opravdu je podezřelé, když „mánička“ neboli chlapík delších rozježených vlasů, neupravených vousů a beztvarého nemoderního oděvu náhle navštíví vyhlášeného kadeřníka, čím dál častěji se objevuje ve značkových oděvech a voní jako pivoňka. Tady psychologové radí partnerkám, aby zpozorněly. Na druhou stranu – co když šel chlapík do sebe, přečetl si článek Ladislava Špačka anebo vyslechl káravou řeč sousedky či švagrové a rozhodl se konečně už nedělat manželce ostudu svým katastrofálním zevnějškem? Pak by zasloužil pochvalu a nikoli křik, výčitky a potupné vyhnání z domu…

4. Sexuální život není žádný zázrak

Psychologové radí zbystřit i v případě, kdy se manželům nápadně zhorší intimní život, čemuž je třeba rozumět tak, že se manžel každou noc otočí k partnerce zády, tvrdě usne a vzápětí už chrápe jako kotoučová pila. Nicméně i v takových situacích je rozumné nepropadat panice. V mnoha případech nesvědčí tento ložnicový obrázek o dramatické nevěře, ale spíše o tom, že po patnácti letech manželství se už prostě v ložnicích ozývá spíše chrápání než cokoli jiného…

5. Společní přátelé na vás hledí s divným soucitem

Paradoxním projevem nevěry bývá i to, že o ní vědí úplně všichni, s výjimkou osoby, které se dotýká nejbolestněji, tedy podváděné dámy. Máte nepříjemný pocit, že k vám přišla kamarádka, měla něco nezvyklého v očích a položila vám otázky typu: „Hele, je všechno v pořádku? A co Jarda, je v pohodě?“ Není třeba, aby se vám rozklepaly ruce, toto přece nemusí hned znamenat nevěru. Jak ostatně dokazuje i příběh mé úzkostlivé kamarádky, která si vyslechla obdobný dotaz a polekala se. Zbytečně. Vyšlo najevo, že její Jarda divoce prchal před revizorem přes celé město, což se ihned rozkřiklo.

-EM-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Nevěra mě málem zabila Foto:

Příběh Kamily (43): Nevěra mě málem zabila

Může člověk zemřít na lásku? Hádejte. Asi si řeknete, že to je naprostý nesmysl, ale má-li někdo přecitlivělou povahu…

Článek

I po nevěře může vztah fungovat Foto:

5 tipů, jak zachránit vztah po nevěře

Byl vám nevěrný, ale nadále tvrdí, že vás miluje? Pak ještě nic není ztraceno.

Článek

Mužům vadí více fyzická nevěra, ženám emocionální Foto:

Z deníku koučky: Jak vnímají nevěru ženy a  jak muži?

Jak se k různým životním situacím staví koučka s dlouholetou praxí v oblasti psychologie a psychoterapie Šárka Vávrová? Nahlédněte do jejího zápisníčku!


Horoskopy 2018

reklama

reklama