reklama

První návštěva v rodině partnera: Co dělat, aby to nebyl průšvih

První sklenička většinou rozpustí pomyslné ledy  Foto:
První sklenička většinou rozpustí pomyslné ledy
Foto: Thinkstock

S drahým si dokonale rozumíte, jste spolu už nějaký ten měsíc a jste pozvaná na oběd nebo večeři k partnerovým rodičům? Poradíme vám, na co si dát pozor, abyste z této poznávací schůzky vytěžila plný počet bodů a dostala od rodiny tu nejlepší nálepku, tedy – schválena.

Možná vás při pomyšlení na návštěvu v partnerově rodině začínají napadat ty nejhorší scénáře, které se nesou ve stylu hrobového ticha na místo příjemné konverzace. Zaplašte tyto myšlenky a buďte v klidu. Raději na celou situaci nahlížejte tak, že si vás partner opravdu váží a je si vaším vztahem zcela jistý, a proto vás chce představit své rodině.

Pozor na budoucí tchyni

Ve většině případů je mnohem tvrdším oříškem najít společnou řeč právě s budoucí tchyní než s tchánem. Proč? Matky se totiž na partnerky svých synů mnohdy dívají skrz prsty, hledají na nich chyby, důvody a záminky, proč si pro tentokrát zase vybral špatně. Tcháni jsou mnohem přívětivější, kamarádští a berou vše s nadhledem sobě vlastním.

Počítejte s tím, že si vás budoucí tchýně pořádně proklepne Foto: Počítejte s tím, že si vás budoucí tchýně pořádně proklepneFoto: Thinkstock

Hlavně přirozeně

Na první společný oběd vyrazte oblečená vkusně, decentně a především pohodlně. Vklouzněte do úpletových šatů, pouzdrové sukně nebo oblíbených kalhot s elegantním topem. Na místo odhaleného dekoltu a minisukně těšně pod zadek vsaďte na model lichotící vaší postavě. V opačném případě by se hravě mohlo stát, že na vás bude zírat s otevřenou pusou přítel, a to i společně se svým otcem. Střídmost je na místě také při volbě make-upu a stylu líčení.

Zapomeňte na škrobená gesta, buďte sama sebou, netlačte na pilu a chovejte se naprosto přirozeně, protože přesně pro výše uvedené se do vás přítel zamiloval. Jako pozornost s sebou vezměte láhev dobrého vína a předtím, než se ocitnete přede dveřmi jeho rodičů, svého milého vyzpovídejte, jaká jeho rodina vlastně je, abyste se měla čeho chytit.

Článek

Laura Janáčková - poradna profil foto Foto:

Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Partnerova maminka mě nesnáší

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na váš dotaz. Tentokrát na téma: Partnerovi rodiče mě nesnáší.

Trapasy aneb Co všechno se může stát

Zeptaly jsme se některých z vás, jak probíhala jejich první návštěva u partnerových rodičů. I když se někdy opravdu snažíte, výsledek není úplně ideální.

Ta prsa!

„Bohužel se na mě příroda vyřádila a nadělila mi opravdu bujnou výzbroj v oblasti dekoltu. Na první večeři v partnerově rodině jsem si vzala rolák, aby mé vnady zůstaly skryty. Jenže tchán byl podle všeho zarytý horňák a příznivce pořádného poprsí, a tak místo očního kontaktu se mnou dodržoval ten prsní.“

Klára, 29 let

Ořechová pomsta

„Ondřejova matka zkazila každý vztah, a tak tomu, alespoň podle ní, mělo být i v případě, kdy jsem s Ondrou začala chodit já. Po půl roce mne požádal, jestli bych nezašla k jeho máti na večeři. Předtím mi samozřejmě povyprávěl, jaká jeho matinka je a co od ní mohu čekat. Jenže to, co pro mne připravila, by mne ani ve snu nenapadlo. Věděla, že jsem alergická na ořechy, a i přesto všechno neváhala podávat dezert, do kterého se jí podařilo skořápkové plody parádně zamaskovat. Po prvních soustech mi natekly oči, vypadala jsem jako angorák a hned mi bylo jasné, oč tady jde!“

Marcela, 33, let

Nečekané překvápko

„Byla jsem pozvána na rodinnou oslavu, kde jsem se měla seznámit se všemi členy rodiny. Pavel mi řekl, že se jeho matka právě rozvedla a že si našla nového přítele. Čekala jsem muže jejího věku, o to víc jsem však byla zaskočena, když jsem po jejím boku spatřila svého šarmantního gynekologa, který má asi lehce přes čtyřicet. Během oslavy mi nezapomněl připomenout, že bych se měla zastavit na preventivní prohlídku.“

Bára, 31 let

 

A jak to dopadá, když se do celkem zamotané situace aktivně vloží tatínek, to jste mohli vidět v poslední epizodě seriálu Cesty domů:

 

Len

 

 

 

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama