reklama

Rady pro ženy, jejichž partner není romantik

Rady pro ženy, jejichž partner není romantik Foto:
Rady pro ženy, jejichž partner není romantik
Foto: iStock

Holčičky odmala hltají pohádky o princích a princeznách, a tak se zcela zákonitě domnívají, že život s mužem (v jejich očích vysněným princem na bílém koni) bude jedna velká romantická procházka růžovou zahradou. A že třeba právě na Valentýna před nimi každoročně poklekne s kyticí růží.

Nejhorší je, že v mnoha případech to tak zpočátku i vypadá! Muži se dokážou nepředstavitelně přetvařovat. Jak se říká: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. A muži dobře vědí, že všechny ty romantické okolnosti jsou pro ženy z nějakých (pro ně nepochopitelných) důvodů nesmírně důležité.

Na začátku známosti snad úplně každý muž udělá možné i nemožné pro to, aby byl považován za stoprocentního romantika. Každý muž bez rozdílu věku. Dokonce i studentík průmyslové školy strojní má v postranním šuplíku mozku zapsanou informaci, že až na něho udělá oči hezká dívka, nepozve ji na rande tam dozadu na staveniště – neboť na milostnou schůzku se chodí k jezu. Řeka tam zpívá, bílá pěna divoce padá kamsi do hlubin a stará vrba šumí, jako by něco vyprávěla.

Jak je to doopravdy

Ano, takhle pěkně to začíná. Býváme pozvány na nádvoří starých hradů, na břehy jezer při západu slunce, na skály nad zatopeným lomem, na večerní prohlídku hvězdné oblohy – a nevadí, když ctitel nemá o názvech souhvězdí ani ponětí, protože o to přece nejde. Býváme pozvány do luxusních restaurací (i když má obdivovatel hluboko do kapsy, našetří si), kde hraje klavírista v obleku, pomrkávají světla svíček a kde nezasvěcenec při pohledu na účet omdlí. Dostáváme veliké kytice (velice drahé!) a čokoládové bonbóny rafinované chuti. Býváme oslovovány: miláčku, lásko, vílo, zlato, kotě.

O to horší je potom pád – a ten přijde, s tím počítejte. Muži vesměs nebývají romanticky založeni – všechno je to jen předstírání. Běda, dříve nebo později přijde čas, kdy už předstírat není třeba. Ano, až v manželství ubohá žena zjistí hroznou pravdu: manžel nejenže není romanticky založen, ale spíše naopak: všemu, co zavání romantikou, se cynicky vysmívá. A svatému Valentýnu se přímo chechtá.

Romantika u sporáku

Následuje již zmíněný pád, buďto zcela strmý, anebo pozvolný. Těžko říci, co je horší. Žena pomalu pozapomíná, jak vypadá silueta starého hradu či jak chutná číška šampaňského na balkoně horského hotýlku při západu slunce. Přestěhuje se do kuchyně (sporák není dvakrát romantická záležitost), kde hučení mixéru naštěstí kapánek přehluší řev fotbalových tribun, linoucí se z obývacího pokoje spolu s řevem muže vašeho srdce, který se rozčiluje kvůli výroku trenéra či něčemu podobně nepodstatnému. Nelze nezaznamenat, že se jeho slovník dramaticky změnil. Výrazy, které vykřikuje před obrazovkou, si nebudeme ani představovat, jsme přece dámy. Rovněž styl jeho oblékání jaksi zdomácněl. Jistě ho nenutíte, aby si doma oblékal frak, nicméně vytahané zelené tepláky tak trochu urážejí váš zrak. Inu, manželství.

Když manžel není romantik Foto:                                                                                                                   Foto: Thinkstock

 

Západ slunce na pláži

Jak dostat romantiku, kterou ženy tolik potřebují, zpátky do života? Najít si milence, ano, to by byla cesta, bohužel do pekel. Způsobů je mnoho, všechno jsou to pochopitelně jen náhražky, jako když lidé za války pili cikorku namísto kávy. Nebylo to ono, nicméně – bylo to lepší než nic.

My zoufalé ženy se tudíž sdružujeme, společně chodíme do kina na romantické filmy, navštěvujeme vinárny, štěbetáme v zahradních restauracích, odkud zasněně sledujeme západ slunce. Je vám to málo? Pak nezbývá než přimět partnera, aby aspoň jednou za určité období (půl roku, rok…) něco romantického řekl nebo udělal. Snažila se o to i moje kamarádka Hanička. Procházeli se s manželem po pláži, moře šumělo, manžel hovořil o tom, jak mu chybí fotbal (hraje ho aktivně za obec Žilina). Hanička partnera přerušila slovy: „Podívej, jak to slunce krásně zapadá.“ Manžel se zjevně zaradoval: „To mi připomnělo, že je nejvyšší čas zapadnout do hospody. Mám žízeň jak zavalenej horník.“

A jak je to u vás na Valentýna?

Anketa

Slavíte s manželem Valentýna?

-em-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Článek

Valentýn - jablíčka Foto:

Valentýn: Nadělte si rozkoš na talíři!

Hýčkejte se dobrotami chutnajícími po lásce a rozmazlujte se spolu s partnerem!


Horoskopy 2018

reklama

reklama