reklama

ROZHOVOR: Jak Ondřej Sokol hřeší a co říká na youtubery?

Ondřej Sokol Foto:
Ondřej Sokol
Foto: archiv Milka

Milý, dobrosrdečný a strašně pracovitý, „jemňoučký“ muž… Prostě dobrý srdíčko. Přesně takhle sám sebe popisuje oblíbený herec, komik a režisér. Dá se ale jeho rozpolcené osobnosti vůbec věřit? Kdo je skutečný Ondřej Sokol?

Introvert? Ten pohledný muž, kterého všichni známe z bláznivé improvizační show Partička, že je stydlivá osoba? „Moc nemluvím. Jsem spíš klidnej a moc to ze mě nejde ven,“ říká člověk, který dokáže během pár vteřin v improvizační show předvést takové šílenosti jako Kámasútru, herečku Sharon Stone nebo teorii relativity. Není potom pro populárního komika snazší převtělit se do bláznivé role? „Určitě je jednodušší hrát než být sám sebou. Za roli se člověk vždycky schová nebo s tím umí zacházet. Je to přece jenom moje povolání. To už umím a nebojím se s tím jít na veřejnost,“ přiznává herec plný rozporů.

Ondřeje Sokola známe z televize, divadla i z filmu. Většinou přitom hraje extrovertní postavy. Tím se možná schovává za své pravé já. „V rámci nějaké role umím jít ven před lidi, ale když jdu sám za sebe, tak se normálně stydím,“ tvrdí.

Každodenní natáčení a hromada aktivit se na herci podepisují různě. „Přiznám se, že mám trochu problém. Dobíjím si energii čokoládou. Ono je to na mě už i trochu poznat.“ A s čokoládou má samozřejmě spojené i vzpomínky na své dětství. Kdysi ji kupoval v olomouckém Tuzexu, pečlivě ji rozbaloval a obaly si i se staniolem schovával. „Brečel jsem, když se obaly od čokolády náhodou natrhly. Jedl jsem jenom jeden dílek denně. Jenom jeden! A stejně mě vždycky štvali moji prarodiče, kteří říkali, že neměli v dětství žádnou čokoládu. Tak teď budu štvát já všechny ostatní, mám čokolády dostatek,“ dodal Sokol a během rozhovoru se do čokolády opravdu pustil.

Jak vnímáte rozporuplné reakce na váš nový film?

„No, je to komedie, takže spoustě pseudointelektuálů to bude málo. Na to já ale nekoukám, s tím jsem smířený. Pro mě je důležité, jestli na to chodí lidi, což chodí, takže za mě dobrý.“

Ve filmu hrajete dvojroli – „hodného“ a slušného učitele a pak „zlého“ a přisprostlého zlodějíčka. Jaká role vám byla bližší? Dělalo vám třeba problém přeskakovat mezi jednotlivými charaktery postav?

No tak ano, myslím, že jsem s tím měl trochu práce, ale nenazval bych to “problémy”. Myslím, že je spousta povolání, kde mají daleko větší problémy než my herci. Vojáci, záchranáři, policisté, dělníci na ropných plošinách… Myslím, že většina běžných lidí má v životě tolik problémů, že je radši ušetřím toho, abych jim vyprávěl, že herci mají problémy převtělit se z jedné postavy do druhé.

Když režírujete, vyplatilo se vám být na herce přísný, nebo naopak spíše projevit svoji jemnou stránku?

Režisér má spíš svoji jemnou stránku zvenku. Protože se snaží být co nejvíc na herce hodný, být pozitivní. Protože uvnitř, tam naopak jeho duše křičí: "Co už mám do prčic udělat pro to, ať pochopíte, co po vás chci!"

Chystáte nějaké další novinky?

„Dopřekládal jsem teď hru, kterou se chystám režírovat a zároveň píšu muzikál, který by měl mít premiéru snad do roka. A chystám i svůj druhý film. Připravil jsem také skečovou show... A teď jsem si uvědomil, že jsem unavenej a potřebuju dobít energii. Pardon…“ :-)

Článek

Bílá, hořká nebo oříšková - která čokoláda je vaše krevní skupina? Foto:

Bílá, hořká nebo oříšková - která čokoláda je vaše krevní skupina?

Řekni, jakou čokoládu jíš, a já ti řeknu, jaká je tvoje krevní skupina! Doktorům nad takovým tvrzením vstávají vlasy na hlavě. Ale například v takovém Japonsku věří ve...

Koukáte na youtubery?

Koukám a koukají hlavně moje děti. Nejradši máme PewDiePie. Koukají na to, protože to je něco jiného než televize. A rozhodně si myslím, že není špatně dělat YouTube ani ve starším věku. Byl bych blázen, kdybych tvrdil opak. Všem bych chtěl vzkázat – nebojme se, i když nám je, kolik nám je. Ještě pořád jsme tady a máme světu co říct. Pro začínající youtubery mám jednu radu. Důležitý je ve videu začátek a pozdrav. A doporučuju se taky zapojit do úplně nové soutěže pro začínající youtubery Šéfík internetu, to může být taky cesta… :-)

Navenek působíte trošku sarkasticky. Jste na veřejnosti spíše sarkastický a doma takový ten jemný, hodný a milý táta?

Jak působím navenek, s tím už asi nic neudělám. Doma, tam bych rozhodně byl moc rád jemný, hodný, milý, vtipný, chápavý, zábavný, spolehlivý a spravedlivý táta. To je pro mě snad ta nejdůležitější věc v životě. Snad jednou moje děti potvrdí, že se mi to aspoň trochu podařilo.

Ondřej Sokol Foto:

Další informace a speciální videa s Ondrou Sokolem naleznete na www.jemnostnajdesuvnitr.cz

Článek

Vyneste se do čokoládového nebe Foto:

Cukroví pro čokoholiky: Hříšně dobré!

Jen máloco dokáže tak skvěle udělat Vánoce ještě sladší, než hříšně sladká čokoláda!
Horoskopy 2018

reklama

reklama