reklama

Sex v životě ženy: Jak si ho užíváme, když je nám 20, 30, 40, 50?

Sex si můžete užívat v každém věku. Záleží jen na vás Foto:
Sex si můžete užívat v každém věku. Záleží jen na vás
Foto: iStock

Sexuální aktivita a libido se liší v každém období ženy. Jinak přitažlivost a radovánky v posteli vnímáme, když je nám dvacet, a jinak, když jsme na samém vrcholu.

I když to na první pohled vypadá, že máme sexu plnou hlavu, není tomu tak. Výzkumy ukázaly, že nejčastěji se věnujeme spánku (přesněji čtvrtinu života), ale na sex máme za život celkem pouhé tři měsíce. Dokonce i s chřipkou laškujeme mnohem častěji než s partnerem.

Přesto je ale sexuální aktivita velmi důležitou součástí našich životů a v žádné životní etapě není stejná. Víte, jak si ji užívat opravdu v každém věku?

 

20+: Sex jako hra

Tohle období by se dalo nazvat jako ‚hledání a objevování‘. Milování je sice příjemné, ale většina dívek v této chvíli hledá spíše intimitu a blízkost prvního partnera. Jde spíše o emocionální spojení než o samotný sexuální prožitek.

Jak to zlepšit: Užívejte si svobodu a poznávejte. Přestaňte se na oko tvářit jako protřelé světačky a vnímejte svoji nejistotu jako cestu k sebepoznání. Nemá smysl vrhat se do předstírání a lží, nesnažte se pouze vyjít partnerovi vstříc. Naopak, poznávejte se i sama a se svým protějškem navzájem zjišťujte, jak to vlastně celé funguje.

sex ve 20 Foto:

 

30+: Dítě na krku

Říká se, že ženy zažívají nejlepší sex právě kolem třicítky. Znají dokonale své tělo a většinou mají stálejšího partnera, který prostě a jednoduše řečeno ví, jak na to. V téhle době ale také ženy nejčastěji rodí prvního potomka. Statistiky uvádějí, že v Česku je průměr 29,8 let a v Praze dokonce 31,5 roku. Sex se tak dostává tak trochu na druhou kolej. Jinak je to u mužů, kteří jsou při plné síle a v partnerství tak mohou vznikat rozpory.

Jak to zlepšit: I když máte děti, nejste jen matka a otec. Proto jakmile přijde vhodná doba, nechte děti u babičky a začněte si znovu užívat blízkosti a sexu. Po porodu to může jít někdy ztěžka, ale ta práce se vám opravdu vyplatí.

sex ve 30 Foto:

40+: V rytmu stereotypu

Nuda. To může být první, co vám žena kolem čtyřicítky a deset nebo dvacet let vdaná řekne o postelových hrátkách s manželem. Děti už sice odrostly a sex je tak znovu v kurzu, ale k milostným záležitostem se přidávají také únava, finanční závazky a péče o celou rodinu.

Jak to zlepšit: Právě kolem čtyřicítky je nejlepší doba na experimenty. Začněte si plnit svoje tajné touhy!

sex po 50 Foto:

50+: Druhý vrchol

Po sexu a partnerovi touží lidé nad padesát a výš stále stejně jako v mládí. Ženy může utlumit prožívané období klimakteria, ale po blízkosti a něze touží dál. Muži padesátníci vědí, co mají se ženou dělat, a sex tak sice není příliš živelný, zato je opravdový a plný prožitku. O mužích v tomto věku ostatně řekla své i náruživá Samantha ze Sexu ve městě (a měla pravdu): „Padesát – to je dobrej věk. Už to není éro a umí používat péro.“ A ženy právě kolem padesátky zažívají svůj druhý sexuální vrchol, takže by toho měly využít a užívat si.

Jak to zlepšit: Nenechte se zmást některými vnitřními pocity, nepochybujte o sobě a nepodléhejte strachu z další ženské konkurence. V období menopauzy se může objevit problém s vaginální atrofií, se kterou souvisí nepříjemné projevy, jako třeba bolestivý pohlavní styk, pálení, svědění, bolestivost a nutkání na močení. To trápí mnoho žen a v takovém případě může pomoci jemný vaginální gel, který obnovuje a regeneruje vaginální sliznici (např. Lactofeel  nebo Gynofit, které obsahují kyselinu mléčnou, či Hydrofemin, který obsahuje i kyselinu hyaluronovou). Vnímejte sama sebe jako ženu plnou života. Stáří není důvodem ke konci sexuálního života. Naopak, po padesátce to všechno znovu začíná, ale mnohem intenzivněji.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Každá z nich si život užívá trochu jinak Foto:

Život ženy v dekádách: Čím žijeme ve 20, 30, 40, 50, 60 letech?

Mužský život ubíhá jaksi úplně jinou rychlostí než život ženy. Zatímco muži na svém vzhledu většinou nijak dramaticky nelpí a jejich pracovní harmonogram je plus minus...

Článek

Starší maminky snáší porod, těhotenství i mateřství úplně jinak, než ty mladší Foto:

Maminkou ve 20, 30 nebo 40 letech: Každý věk má svá pro i proti

České matky stárnou, tvrdí Český statistický úřad. Zatímco v roce 1990 byl průměrný věk maminek při narození prvního dítěte kolem 25 let, o více než dvě dekády později se...

Článek

Mladší muži jsou hravější... Foto:

Zralé ženy a mladší muži! Proč ne? 6 tipů, jak si to užít

Vyhlídla jste si zajíčka, ale obáváte se pomluv a toho, že skončíte se zlomeným srdcem? Nějak tak to bude. Ale před tím si aspoň užijete!

Článek

Porod  neznamená konec krásného sexu. Naopak! Foto:

7 věcí, díky kterým je sex po porodu mnohem lepší

Po šestinedělí nemusí nutně nastat sexuální problémy. Jsou ženy, jejichž milování po porodu je mnohem kvalitnější.
Horoskopy 2018

reklama

reklama